«Замовлень багато, а рук мало». У волонтерському центрі Вінниці плетуть сітки та кікімори

- Плетуть сітки, виготовляють кікімор, в'яжуть носки й не тільки.
- Громадська організація «ВіннСолард» виготовляє по 200 маскувальних сіток в місяць, а зараз ще й створюють кікімор на зиму.
- Як прості люди забезпечують фронт та як ви можете допомогти? Розповідаємо у матеріалі.
Днями з'явилася інформація, що по вулиці Лебединського, 11 люди плетуть кікімор і їм дуже потрібні білі нитки. Як виявилося, виготовленням займається громадська організація «VinnSolard” “ВіннСолард», яка з третього дня повномасштабного вторгнення почала надавати допомогу нашим захисникам та захисницям.
Спочатку робили маскувальні сітки, надалі збирали додатково медикаменти, одяг і все, що тільки могло знадобитися на фронті.
— В перші дні стільки людей було, що каменю не було де впасти, — пригадує перші дні великої війни координаторка волонтерського центру Лідія Дернова.
Кікімори, маскувальні сітки, балаклави...
Нині в центрі зазвичай працює близько 20 людей щодня, в день можуть виготовити до десяти маскувальних сіток, а з кікіморами, зізнаються, трохи важче: одна людина може витрати близько двох днів на її в'язання.
— Але хлопці ж просять, то намагаємося якнайшвидше, — каже Ірина, яка займається цією нелегкою роботою.

Хоч в кожної майстрині є вже і свої лайфхаки, виріб сам по собі вимагає багато часу.
А взагалі почали робити кікімори ще півтора року тому, коли знайомий розвідник попросив про допомогу. Як розповіла Олена Бахіна, разом з військовими майстрині, які постійно займаються їх виготовлення, дізнались усі тонкощі, пробували, набивали руку й врешті почали виготовляти.
Загалом працюють вони із самого ранку і до пізнього вечора, іноді хтось вимушено бере роботу і додому, бо, як кажуть дівчата, «замовлень багато, а рук мало».
За цей час виготовили більше трьох тисяч маскувальних сіток і близько чотирьохсот кікімор.
Крім цього у волонтерському центрі в'яжуть шкарпетки, балаклави, «бафи», «піджовники», а до замовлень обов'язково додають інші речі, які можуть знадобитися захиснику чи захисниці.
Якщо ж у вас є можливість допомогти, то в центрі назвали те, що може принести будь-хто охочий, щоб передати нашим оборонцям:
- Ліки по сезону (це можуть бути чаї проти застуди, таблетки від кашлю, спреї для горла та носа тощо).
- Шкарпетки махрові «хебешка».
- Харчі швидкого приготування.
- Солодощі (запаковані).
- Енергетичні батончики.
- Чаї й кава в стіках.
- Грілки (для рук).
- Устілки.
- Рукавиці.
- Балаклави, бафи.
- Труси.
Є проблеми, але їх можна вирішити разом
Основними труднощами, з якими довелося зіткнутися волонтерам сьогодні, є відсутність людей на ту кількість замовлень, які роблять військові, і брак матеріалів.
Тому громадська організація «VinnSolard» запрошує і навіть просить не бути байдужими та час від часу доєднуватися до волонтерської діяльності, яка розгорнулася на Лебединського, 11.
— Ми навчимо, покажемо і розкажемо, як потрібно робити. До нас люди можуть приходити в будь-який зручний для них час. Бо хтось може в день, хтось вечері, а хтось лише зранку. В нас є дівчата, що можуть прийти попрацювати дві години, а є і ті, хто цілий день. Головне — доєднуйтесь, — кажуть в центрі.
Ви також можете допомогти матеріалами, які найбільше зараз потрібні.
Ось, що потрібно зараз найбільше:
- Спанбонд.
- Мішок з-під цукру.
- Мішковина з-під кави.
- Тюлі.
Або ж ви завжди можете задонатити на рахунок організації.
Читайте також:
Студенти невтомні: у Вінницькому технічному коледжі продовжують створювати повербанки для ЗСУ
Бідність чи байдужість? Дізналися, чому волонтери не можуть закрити збори для ЗСУ
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.