Вінницьке ППО буде ефективніше: фонд «Повернись живим» передав обладнання на 21 мільйон гривень

Вінницьке ППО буде ефективніше: фонд «Повернись живим» передав обладнання на 21 мільйон гривень
  • Фонд «Повернись живим» спільно з Новою поштою передали Повітряному командуванню «Центр» телекомунікаційні комплекти для мобільних вогневих груп у рамках проєкту «Запакуй небо — прокачай ППО».
  • Вартість усіх комплектів становить понад 21 мільйон гривень.
  • Загальна кількість комплектів не розголошується з міркувань безпеки. 

Бійці Повітряного Командування «Центр» боронять Київ, Суми, Вінницю, Житомир, Черкаси, Чернігів, Кропивницький, Полтаву і решту міст та сіл у центральній частині країни від ворожих ракет та дронів.

Телекомунікаційні комплекти — це рюкзаки, які містять усі необхідні види захищеного зв’язку. Фактично — автономні хаби, які дозволяють екіпажам мобільних вогневих груп завжди мати можливість вчасно отримати накази, інформацію про рух ворожих цілей, інші дані для їх знищення.

Відео дня

— У 2022-2023 роках під час відключень електроенергії через ворожі удари зв'язок часто пропадав по всій країні. Уявіть, як у такій ситуації бути військовим, які полюють на російські ракети і безпілотники? Саме для них ми розробили ці телекомунікаційні комплекти, — говорить консультант Фонду Олексій Дубинка.

Фонд і Нова пошта передали підрозділам протиповітряної оборони вже п’ять партій обладнання у рамках проєкту «Запакуй небо — прокачай ППО». Першу партію телекомунікаційних комплектів підрозділи протиповітряної оборони отримали торік у жовтні. 

Крім телекомунікаційних комплектів, раніше Повітряне командування «Центр» отримало:

  • комплексні апаратні зв'язку (КАЗ) — прохідні вантажівки, оснащені всім необхідним для ефективного виконання бойових завдань. КАЗи — енерго- та теплонезалежні, фактично являють собою «нервову систему» ППО.
  • носимі комплекти зв'язку та управління — валізи вагою до 60 кг, що розкладаються у сучасний мобільний командний пункт.
  • рухомі командні пункти на базі прохідних вантажівок, які дають можливість командувати військами під час руху.

Нагадаємо, ініціатива стартувала 1 червня і завершилася 26 грудня. На початку лютого завдяки цій ініціативі українські захисники отримали 10 новітніх носимих комплектів зв'язку та управління (НКЗУ), що значно посилило їхню мобільність та ефективність у боротьбі з ворожими ракетами та дронами.

 

Читайте також:

«Приїхали вчасно — у них закінчилися дрони». 60-та поїздка волонтерів з Шаргорода до військових

Вінницький другокласник передав на підтримку ЗСУ близько 35 тисяч гривень

Коментарі (1)
  • Мусора Уху Їли

    Меньше тіліпайте язиком.

keyboard_arrow_up