Благодійні контейнери Вінниці: чи варто залишати там речі і що з ними буде далі?

Благодійні контейнери Вінниці: чи варто залишати там речі і що з ними буде далі?
 • Куди подіти непотрібний одяг? Просто викинути чи краще пожертвувати?
 • В нашому місті є контейнери для благодійності. 
 • Де вони знаходяться та куди потрапляють речі з соціальних баків? 

Соціальні контейнери для вжитого одягу, як розповіла Надія Лінчук з фонду «Подільська громада», встановили у Вінниці у 2016 році. Це ініціатива названого фонду та комунального підприємства «ЕкоВін». Спочатку було три контейнери, але зараз працює лише два. Третій пошкодили, і його тимчасово не використовують. Де знаходяться два соціальні баки для речей? 

1. На площі Європейській, 2 (поряд з Вежею):

Соціальний контейнер біля Вежі

2. На вулиці Зодчих, 16 (Фонтанна площа на мікрорайоні Поділля):

Соціальний контейнер на Поділлі

Встановлення додаткових контейнерів, як дізналася журналістка 20minut.ua, поки не планується. Речі з контейнерів вивозять, як мінімум, двічі на тиждень. У міжсезоння, коли люди підчищають шафи, — частіше, бо контейнери швидко наповнюються. 

Чи користуються вінничани соціальними контейнерами? Викидають непотрібний одяг на смітник чи віддають на благодійність? Ми знайшли людей, які поповнюють скриньки непотрібними їм речами. Ось розповідь однієї жінки з таких.

— Нещодавно ми з донькою пішли занести речі у контейнер благодійності, що на Поділлі, — розказує вінничанка Олена. — Контейнер був догори забитий, кришка його відчинена і пакунки з одягом майже валились на землю. Окрім того, поруч з контейнером раптом з’явилася жіночка і просила, аби ми ні в якому разі не клали речі всередину, а просто віддали їй. Якщо приноситимемо ще, говорила, залишати їх для неї поруч з баком. Також вона розповіла, що стоїть тут щодня з 16.00 до 18.00 і паралельно запитала, чи немає у нас зайвої сумочки вдома і одягу для неї на літо. 

— Якщо хтось курує і займається вивозом речей з контейнерів та речі дійсно йдуть за призначенням у інтернати, чому ж вони переповнені і поруч стоїть «черговий»? — дивується співрозмовниця. — Якщо ця жінка дійсно буде носити ті речі — будь ласка, я буду лише рада. Але якщо вона їх перебирає і викидає на смітник непотрібне, — це жах. Ми несемо одяг через пів міста для того, аби він комусь знадобився, аби хтось носив. А на смітник, я речі і сама винести можу.

Інструкція на контейнері

— На контейнерах збоку є номер телефону, за яким можна повідомити, що контейнер переповнений, або є якась інша проблема, — каже Надія Лінчук з «Подільської громади». — Можна писати нам на сторінку фонду. Зазвичай, люди використовують останній варіант — відправляють фото переповненого контейнеру нам у повідомлення. Намагаємось тоді, як найшвидше організувати забір. 

Ніякого контактного номеру телефону на контейнері не бачимо
Є тільки інформація, що приймають, а що кидати не можна

Між іншим, Надія Лінчук розповіла, що трапляються ситуації, коли насправді контейнер неповний: пакет закидують до середини трохи недбало, він перекидається боком і не падає вниз. Це створює проблему іншим речам, які в такому випадку не можуть потрапити всередину. 

— Трапляється, що цим користуються, розкидають одяг. Буває, дітей закидають всередину контейнеру і ті викидають одяг назовні. Останній варіант є небезпечним: дитина може застрягнути, не вибратись назад, — каже Надія Лінчук. — Окрім того, саме через такі ситуації був зламаний третій контейнер. На жаль, цілодобову охорону біля баку не можемо забезпечити. Ми ще пропонували перенести бак у інше місце з центру, але це зручне місце розташування. Тому також не зовсім вихід з ситуації.

Крадіжка чужих речей 

Вінничанка Катерина Крутенюк, що періодично поповнює благодійні скриньки, ось що розповіла:

— Здаю речі у благодійні скриньки десь раз на півроку. Раніше робила це частіше, так як бак знаходився біля «ПетроЦентру» на Замості, але його вже давно прибрали. Тоді мені не потрібно було далеко їздити з великою кількістю речей, все було поряд. Ні разу я не бачила, щоб кришка була закрита. А ось з приводу витягання речей людьми, було кілька випадків. До мене підходила скромно вдягнута жінка і просила перебрати речі, що я хотіла завантажити у скриньку, обрати щось для своїх дітей. Мене, до речі, завжди дивувало, що це були прямо таки конкретні речі. Наприклад, тепла кофта чи штани, взуття. Одного разу був неприємний випадок, поки я завантажувала одяг всередину і відвернулась — жінка схопила з мого пакету перше, що трапилось під руку, і побігла так швидко, як було сил.

Цей знімок знайшли в мережі: хтось зафіксував крадіжку з баку в Центрі

Чи варто везти речі в інтернат?

— Зараз найкраще роздавати непотрібні речі людям у скруті. Наприклад, тим, які проживають у селах або ж поцікавитись у сусідів, можливо, хтось дійсно потребує цього одягу, — каже організаторка благодійних заходів Діана Мороз. — У багатьох людей є такі знайомі, а якщо й немає, то вони хоча б чули щось про когось. Зараз майже всі заклади по типу дитячих будинків, інтернатів, будинків пристарілих мають речей з надлишком. Одягу дуже багато, така кількість просто непотрібна, і багато речей просто викидається адміністрацією, їх немає де зберігати. Необхідності такі заклади у речах не мають. Жоден з них. Тому якщо ви хочете, аби ваш вживаний одяг приносив користь і його дійсно носили, везти їх в інтернат — це поганий варіант.

Колись, років 10-12 тому, потреба у вживаному одязі і взутті була неймовірно великою. Про це говорить благодійниця. Каже, коли почалась війна, то дуже багато людей з сусідніх сіл біля інтернатів, дитячих будинків, будинків пристарілих звезли туди купи свого одягу.

— Адміністрація зазвичай просто не може відмовити, адже реакція людей часто буває якоюсь на кшталт «якщо вам одягу не треба — значить взагалі нічого не потрібно», — розказує Діана Мороз. — Отож одяг вивозиться, спалюється або просто гниє на складах. У подібних закладах завжди є потреба у тому, що треба купляти — спідня білизна, шкарпетки, тобто ті речі, які швидко зношуються і їх точно не привезеш вживаним. А звичайний одяг — він там не потрібен.

Куди дівається одяг з контейнерів?

— Речі з соціальних контейнерів отримує організація «Полум’я Надії», їх потім роздають безхатькам і потребуючим, — говорить Надія Лінчук. — Також бере громадська організація «Спільна справа» і роздає людям, які того потребують, соціально-незахищеним, тощо. Також даний одяг отримують деякі квартальні комітети міста, які далі передають його соціально-вразливим групам. Коли надходять запити або прохання від дитячих інтернатів, установ геріатричного типу — також відбираємо одяг та передаємо. Ми відкриті до співпраці і прохань. Тому завжди закликаємо звертатись і повідомляти про потребу.

Вуличні вішаки у Польщі

А на вулицях Варшави та інших міст, що приймають участь у акції благодійності, почали з’являтися вішаки для одягу, повністю відкриті для громадян, з невеликим дахом, аби речі не псувались. Ці вішаки доступні для всіх, кому необхідний верхній одяг, будь то безхатченко чи просто людина, яка не може собі дозволити тепле пальто.

Польський благодійний вішак: взяти одяг може кожен

Громадянин міста, що хоче зробити добру справу, або ж просто перебирає шафу, може залишити свою куртку, пальто, кожушок на такому вішаку і допомогти іншій, потребуючій людині, зігрітися. Така акція добра дуже швидко поширилась містами за кордоном, а що потрібно, аби поставити вішак у Вінниці?

За умовами акції, необхідно знайти підходяще місце для вішака і отримати згоду міста чи орендодавця на те, аби його встановити. Вішак повинен бути з накритим дахом та бути доступним 24 години на добу. Найкраще обрати якесь видиме та доступне місце, де кожен бажаючий зможе ним скористатися.

Після встановлення залишається повідомити місце знаходження вішака організаторам Wymiany Ciepła, що й започаткували цю акцію. Вони зроблять позначку на Google Maps про встановлення нової точки, де можна взяти або віддати верхній одяг.

 

Читайте також:

«Б’ють та знущаються майже з усіх». У Вінниці погодили модель притулку для безхатьків

Зимові фотосесії. Фотографи розповідають, як власноруч зробити якісну зйомку
 

Коментарі (14)
 • Наталия Неревенько

  В Киеве  тоже есть,  но закрыли.
  Одежду больше не  принимаю??!!
 • Софія Степанкевич

  В бару також таке потрібно
 • Валентина Швец

  Надо сделать как в Польше Очень хорошо придумано и доступно Ну а почему мы не можем такую помощь оказывать
 • Анна Габа-Верхуша

  ..
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:17 Важливе за вчора. Найцікавіші новини 13 липня, які ви могли пропустити 09:29 В Україні за добу виявили 638 нових випадків COVID-19, на Вінниччині +26 08:31 Цього дня 126 років тому в Україні відбувся перший футбольний матч. Історія та прикмети 14 липня 21:12 У Вінниці вісім жителів, яким виповнилося 100 років Від читача 09:18 Порошенко-Гройсман-Моргунов и подрыв обороноспособности Украины??? 20:20 «На обороні правди»: українські митці записали аудіоспектакль про суд над Василем Стусом play_circle_filled 20:19 За рядом адрес 15 липня не буде води. Зробіть запаси завчасно 19:30 У подвір’ї на Замості зробили еко-парковку. Її ціна — 700 тисяч гривень photo_camera 19:11 «Бачимо на дотик»: як незрячі вінничанки створили власний бізнес photo_camera stars 18:53 У воді мазутні плями: до Дністра потрапило дизпаливо play_circle_filled photo_camera 18:00 Діти 8, 11 та 15 років пили горілку на ставку. Найменший через «передоз» у реанімації 17:19 З трьох сотень перевірених закладів, лише 14 порушували карантин 16:28 У парку «Хімік» відпочивальників налякав чоловік з рушницею 15:38 «Корисна програма»: ТОП-3 продуктів, які замінять цукор(Прес-служба «Інтер») photo_camera 14:36 У вінницькому хостелі побили та пограбували чоловіка. Вкрали 6 тисяч гривень 13:41 На базі Ситуаційного центру тестують систему розпізнавання осіб 13:27 Вадим Кудіяров: «Запустили проект «Кидай сміття в урну – зроби наше місто чистішим!» (Пресслужба депутата ВМР Вадима Кудіярова) 12:39 П'яний чоловік вдарив дружину ножем у живіт. Усе це бачила дитина photo_camera 11:46 П'яний на «ВАЗ» з'їхав у кювет. Є троє потерпілих, серед них діти 10:54 В області за добу виявили 25 нових випадків COVID-19: дані по Вінниці та районах
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up