В Зарванцях жорстоко отруїли собак. Як все сталося та чому це небезпечно і для людей?

В Зарванцях жорстоко отруїли собак. Як все сталося та чому це небезпечно і для людей?
 • В Зарванцях безжально отруїли тварин на вулиці Руданського.
 • Ціль була витравити безпритульних собак, однак постраждали й домашні улюбленці. 
 • Інцидент описали власниці домашніх тварин, які постраждали.

До редакції «20 хвилин» звернулися мешканці Зарванців, що живуть по вулиці Руданського. Як повідомили Аріна Іванюк, Жанна Дука та Анна Горобчук, на їхній вулиці невідомий розкидав отруту для безпритульних собак. Проте в результаті отруїлися і домашні улюбленці.

Щоб краще зрозуміти, що трапилося, деталі події дізналися у постраждалих.

Ціллю була одна собака?

Як розповіла нам Анна Горобчук перед цією подією, на вулиці з'явився ще один безпритульний собачка, назвали його Хатіко, бо весь час сидів на одному місці й когось чекав. Мешканці намагалися знайти господарів, чи старих, чи нових, однак безрезультативно. По поведінці собаки припускають, що його просто вивезли, бо був уже спокійний та контактний. Сама Анна була готова оплатити усі щеплення та купити корму на усю зиму, аби собачку хтось взяв на перетримку до теплих часів.

Відео дня

Однак 27 листопада на місці, де тимчасово оселився Хатіко, розкидали отруту, яку підібрав не він, а інші, в тому числі домашні собаки, з якими того дня господарі гуляли на повідку.

Так, відомо, що отруїлися три домашні тварини, дві з них померли. Серед загиблих, наприклад, бігль на кличку Міка, яка була вже як частина родини пані Аріни, з ними вона прожила вісім років. Однак на жаль, її не вдалося врятувати, Міка загинула на очах хазяїнів.

— Собаки помирали просто в страшних муках на очах у господарів, — каже Анна Горобчук.

Вдалося врятувати домашнього улюбленця Жанни Дуки, йоркширського тер’єра Жоріка. Тварину якнайшвидше доправили до ветлікарні, того ж вечора, коли той підібрав смертельний яд. Йому встигли вколоти антидоти, проте серце песика таки зупинилося, та, на щастя, Жоріка вдалося реанімувати.

Мертвими знайшли і двох безпритульних собак, яких було стерилізовано та вакциновано за кошти жителів вулиці. Багато інших собак, які не мали господарів, теж зникли, скоріш за все, як припускає Анна, вони загинули. Усі мали спільні симптоми: конвульсії та блювання.

Отрута (назву не писатимемо), яку у висновку припустили ветеринари, виявилася сильною, що може чинити небезпеку і життю людини.

Як розповіли власниці собак, які постраждали, після цього було викликано поліцію та подано три заяви. Також викликали слідчу оперативну групу для того, щоб зробити розтин.

Зі свідчень очевидців, всі тварини підібрали на вулиці м'ясні кульки.

— Вони на вигляд, як цукерки, тільки з паштету, — розповідають жінки. — Це могла і дитина підібрати, або навіть дорослий за взуттям до дому принести чи на автомобілі за колесами. А зараз ще й сніг, діти ним граються, до рота тягнуть. Не можна це так залишити.

Отрута, яку ймовірно використали, може бути фатальною для людини при її потраплянні до організму, адже перші симптоми можуть бути схожі на звичайне отруєння, але стандартне лікування не допоможе. А якщо вчасно не вколоти антидот, то це призведе до смерті.

Дії правоохоронних органів

Причиною, чому люди вирішили звернутися в медіа, є два аспекти: перше — активізувати розслідування, друге — порушити питання ставлення до безпритульних тварин.

Після написання заяв, жителі вулиці Руданського не бачать, що причетних до цього розшукують.

— Це приватний сектор, майже на кожному будинку є камери, але їх так і досі ніхто навіть не переглядав, — зауважує Аріна.

Редакція «20 хвилин» також звернулася до поліції за коментарем. Тому в понеділок запланована зустріч, під час якої буде надана уся інформація. Крім того, дізнаємося і про можливі покарання за здійснення такого виду злочину.

Деталі опублікуємо в наступному матеріалі.

Однак, як розповіла Анна, на їхній вулиці були ті, хто публічно і в різних чатах закликав до знищення безпритульних собак. Через це більшість припускають, що злочин з отруєнням вчинив хтось з місцевих.

Існування безпритульних тварин — результат дій людей

Багато людей висловлюються проти існування безпритульних собак та котиків і навіть пропагандують думку, що їх потрібно знищувати. Проте варто розуміти, що існування таких тварин — це лише результат наших людських дій.

— Якби люди були свідомі й одразу стерилізували своїх тварин, коли розуміють, що не зможуть утримувати їх, то таких проблем і не було б. А так вони їх або топлять, або вивозять в посадку. Якщо якась вижила, то вона сюди і приходить, — каже Анна. — Тому важливо, хоча б до цих тварин ставитися добре. Навіть подивіться наших військових, вони самі не з'їдять хлібу, а поділяться з твариною. Або згадайте, як в Херсоні, люди життям ризикували, щоб врятувати тих тваринок, тоді як у нас тут їх відстрілюють і травлять.

Тому, якщо ви бачите, що у вас у дворі або на вулиці з'явилася безпритульна тварина і у неї немає кліпси, то заради своєї безпеки ви можете звернутися за послугами вакцинації від сказу та стерилізації до Вінницького муніципального Притулку для

 Тварин - MSFA за адресою вулиця Гонти 26. Там ці послуги надають безплатно.

Зателефонувати можна за номером: +38 (067) 383 8377. Притулок працює з понеділка по четвер з 8.00 до 17.00, а в п'ятницю з 8.00 до 16.00. Субота та неділя — вихідні.

 

Читайте також:

Мікродози мухомора від безсоння і тривог… Вже траплялась на очі інформація про корисну дію грибів?

До уваги ветеранів. Як у Вінниці отримати грант на запуск і розвиток бізнесу?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (8)
 • Natasha Makarova

  А ведь можно же было изначально подумать О ВСЕХ живущих и "условиях" любви к уличным собачкам, чтобы такой ситуации и негатива к ним вообще не возникало. Но у нас вечно 2 лагеря: одним собачки важнее соседей и людей в принципе, а свою жопку им отнести в безлюдное место для их кормления - то капец как сложно, лучше прям посреди дороги у домов кормить, чтобы лишний метр-двадцать не пройти, другие - попробуют достучаться, а потом вот так кто-то выходит из ситуации, когда вторая сторона глухая напрочь. А крайние животные... Подумать над своими действиями и их последствиями надо ДО, а не после. Тогда животные были бы живы. Хотя и после - немного лучше, чем вообще не дойдет и такой ужас будет повторятся вновь с подачи "ослепших заботливых" (не оправдываю того, кто таким методом решил вопрос - это страшно, но такие действия - всегда результат чьего-то пофигизма: кормящих, прохожих, которые будут страдать, но лишний раз приют не наберут в надежде, что это сделает кто-то другой, да и самих коммунальных служб, которых порой ждать ну очень долго, а в это время вопрос никуда не исчезает).
 • Ganna

  Жалко собак ,але мабуть ті собаки нападали на людей і з прочитаного там захищають себе ,а не бездомних собак ,того року у нас був спор із сосідкою ,яка мала 4 чи 5 собак великих і маленьких 6 ,неоднаразово  кусали дітей ,цілий рік дітей і в лікарню возили  і просили сусідку- вчительку,не допомагало .Одного разу коли були поминки,її собака зайшла до нас на подвір'я і вкусила дитину за пальчики (1.5 р.дитині) ,знов сказали сусідці ,результат 0.Ввечорі коли дитина їхала на велосипеді велика собака кусає за ногу(8років дитині) Покликала я цю вчительку ,дитина вирщала  ,а вчителька сміялися і сказала ,що не буде прив'язувати бо собака не тої породи ,щоб її прив'язувати.На дорогу не можна вийти ,бо нападали собаки.І терпець вирвався.Я подзвонили на 102 ,приїхала бригада поліцейських ,,на хлопців напали собаки,склали акт. Вчителька не вибачилася
 • Лидия Вовк

  Закон бумеранга ніхто не скасовував...
 • Next

  При умові якщо зловмисника знайдуть, у чому є великий сумнів, кримінальна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій – застосовується у виді  штрафу від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років.

keyboard_arrow_up