ТОП підрядників Вінницької міськради: хто найчастіше виграє тендери та що саме закуповують?

ТОП підрядників Вінницької міськради: хто найчастіше виграє тендери та що саме закуповують?
  • Публічні закупівлі через систему Prozorro дали змогу аналізувати та стежити за тим, як громади і на що розподіляють наші гроші.
  • Ми вирішили подивитися, на що Вінницька міська рада витрачає найбільше коштів у період повномасштабної війни та з ким найчастіше укладає договори.

Для аналізу інформації про укладені договори з Вінницькою міською радою ми використали BI Prozorro. Там у пошуку за фільтрами визначили організатора тендерів — виконавчий комітет Вінницької міської ради та роки, а саме з 2022 по 2025.

Таким чином, за три роки Вінницька міська рада уклала 1 223 договори. Деякі з них уже виконані, а деякі ще активні. Поточна сума цих договорів перевищує 972 мільйони гривень.

З ким було укладено найбільше договорів?

Найбільше договорів уклали з КП «Вінницяоблводоканал» — за три роки їх сума склала 2,4 мільйона гривень. Послуги, відповідно, були пов’язані з водопостачанням.

Відео дня

Хоча з Водоканалом було укладено найбільше договорів, сума 48 договорів, укладених з ФОП Олександром Штаньком, за аналогічний період більша — 6,4 мільйона гривень. Послуги, які надавав цей підприємець міськраді, стосувалися ремонту будівель або тепломереж.

Рівну кількість договорів уклали ще два ФОПи. Проте суми різняться: 28 договорів з Євгенієм Луцьким — 4,6 мільйона гривень, а така ж кількість з Володимиром Полянським — 1,1 мільйона гривень. Останній надає послуги з ремонту автомобілів, а також різних мастил та деталей до них.

ФОП Луцький, своєю чергою, переважно займався ремонтом насосів, кондиціонерів, котлів та подібного. Однак, за допомогою YouControl, можемо побачити, що Євгеній Луцький також є керівником ТОВ «Поділля теплосервіс ЛТД». Товариство має трьох співзасновників: Володимира Степаненка, Михайла Янченка та згаданого Євгенія Луцького.

Скрин

Окремо слід зазначити, що пан Янченко у 2006 році був обраний депутатом Вінницької міської ради від БЮТ (Блок Юлії Тимошенко), а, згідно з інформацією на сайті «Рух Чесно», у 2015 році балотувався до Вінницької обласної ради від партії «Наш край».

З ким уклали найбільші суми у договорах?

Окремо стало цікаво, з ким саме міська рада уклала договори на найбільші суми та що переважно в них закуповували або замовляли.

Про більшість компаній із ТОП-10 ми вже писали. Значна частина з них є постачальниками безпілотних літальних апаратів. Йдеться про ТОВ «МІНВІК», «Артаір» та «Конкорд-22». Детальніше про них можна дізнатися з матеріалу:

Окрім дронів, за договорами на суму понад 75,3 млн грн також закуповували автівки для ЗСУ — Mitsubishi L200. Постачальником виступила хмельницька компанія ТОВ «Мегакарс», яка виграла три тендери.

Директор компанії — Леонід Харун, засновник — колишній народний депутат від БПП, екс-керівник ДП «Антонов» Михайло Гвоздьов.

З трьох тендерів компанія мала лише одного конкурента. Крім того, у закупівлях з цією компанією приходило чимало скарг на організатора щодо тендерної документації.

Більшість скарг стосувалися того, що вимоги були сформульовані так, що участь у торгах міг узяти лише постачальник конкретної марки автомобіля.

«При більш детальному вивченні тендерних пропозицій виникають певні побоювання щодо свідомого обмеження конкуренції на користь одного учасника. Звісно, ми далекі від думки, що в таких закупівлях присутня корупційна складова, але складається враження про наявність у певних відповідальних осіб прихильності до конкретної торгової марки або її офіційних представників»,писали в коментарях до тендеру на сайті Prozorro.

Під час останнього тендеру Держаудитслужба навіть розпочала моніторинг. У висновку було зазначено, що порушень не виявлено.

Схожа ситуація була і з ще одним постачальником із ТОП-10 за сумою договорів — ТОВ «МЕРКУРІ ТЕХНОЛОДЖИ». З цією компанією міська рада уклала чотири договори на постачання тепловізорів, причому в жодному з них не було конкурентів.

Під однією з закупівель також подали скаргу:

«Чому технічне завдання прописане під одного конкретного виробника — ТОВ «МЕРКУРІ ТЕХНОЛОДЖИ»? Зокрема, зазначено конкретну модель: тепловізійний монокуляр MT-EVO-SHOT-S-1900. Таким чином, умови є дискримінаційними, бо їм відповідає лише один заздалегідь відомий замовнику учасник, а навести приклад продукції іншого виробника, що відповідав би зазначеним характеристикам, неможливо».

Решта компаній у ТОПі також пов’язані з підтримкою Збройних Сил України — всі вони є постачальниками безпілотних літальних апаратів. Більшість торгів з їх участю були конкурентними та не мали скарг на організатора.

 

Читайте також:

Лікарні Вінниччини отримають 6,8 мільярда на безоплатні послуги та ліки: хто матиме найбільше коштів?

Хто з ректорів вінницьких вишів заробив найбільше у 2024 році? Проаналізували декларації

Перепоховала чоловіка, викрав портрети, збирали металобрухт: як карають за наругу над могилами?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up