Заради порятунку життя багатодітної мами в небо підняли авіацію

- У Міністерстві охорони здоров'я України розповіли історію порятунку мешканки Вінницької області, якій для пересадки нещодавно доставляли серце від померлого донора гелікоптером
Ця операція стала можливою завдяки злагодженій роботі багатьох людей. Донорський орган знаходився за сотні кілометрів від лікарні, і його доставка автомобільним транспортом була неможливою через обмежений час, протягом якого його можна зберегти.
Для транспортування серця виділили гелікоптер.
Про це ми розповідали кілька днів тому. Писали, що операція пройшла успішно, і сьогодні людина вже живе з новим серцем.
У багатодітної матері, 54-річної Оксани, діагностували дилатаційну кардіоміопатію — порушення скорочувальної функції серця. Жінка понад рік чекала на життєво необхідну трансплантацію. Наприкінці минулого тижня, отримала довгоочікуваний дзвінок: знайшовся донор.
Донором серця став 40-річний чоловік з Одещини, який помер внаслідок геморагічного інсульту. Його родина дала згоду на посмертний забір органів.
Виникла проблема: як вчасно транспортувати органи на відстань у 400 км до Вінниччини, враховуючи, що донорське серце потрібно доставити в операційну протягом двох годин.
Завдяки злагодженій роботі Центру авіаційного забезпечення Національної поліції України та МВС України, рішення знайшли — в небо підняли гелікоптер. В цей же час трансплантаційна команда з Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, у супроводі екіпажу Нацполіції вирушила на авто до Одещини для забору органів. Після успішного забору гелікоптер Національної поліції доставив органи до Вінниці.
Операція з пересадки серця пані Оксані була проведена у Вінницькій обласній лікарні імені М. І. Пирогова за участі столичних трансплантологів з Інституту імені Амосова. Нове серце запрацювало на операційному столі. Детальніше читайте в матеріалі:
Того ж дня у лікарні провели ще дві пересадки нирок. Пацієнтами стали жителі Вінниччини: 36-річна Алла, яка 11 років жила на діалізі, та 42-річний пан Василь, який понад рік перебував у листі очікування на пересадку.
Наразі всі пацієнти проходять постопераційну реабілітацію в лікарні. Їхній стан відповідає складності перенесених операцій.
— Світла пам’ять донору і безмежна вдячність його родині за важливе рішення, яке дало другий шанс на життя трьом людям. Окрема подяка командам Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України за сприяння у порятунку життів пацієнтів, — йдеться в повідомленні Департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОВА.
Читайте також:
Найбільше порушень через вимагання грошей: на які медзаклади і чому скаржаться вінничани
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.