Як вінницьким волонтерам зберігати своє здоров'я: поради від медиків

- Уже понад пів року Україна титанічно протистоїть російській орді. Кожен воює на своєму фронті. І мовиться це також про волонтерів, які допомагають як військовим, так і цивільному населенню. У Медики розповіли, як їм зберігати своє здоров'я.
У Центрі громадського здоров'я наголосили, що важливо вміти розпізнавати фізичні й емоційні ознаки стресу. Це може бути як головний біль або біль у шлунку, так і зміна поведінки.
Не менш важливо турбуватися про себе та своє здоров'я. Розповідаємо, що потрібно робити волонтерам.
Зосереджуйтеся на тому, що можете контролювати.
- Можете приготувати сніданок, вийти на коротку прогулянку, випити каву або просто прочитати кілька сторінок книжки перед сном.
Дотримуйтеся графіку дня.
- Це, запевняють у ЦГЗ, надзвичайно важливо. Тож потрібно намагатися працювати протягом дня та не працювати вночі, або навпаки. У кожного має бути можливість достатньо відпочивати. Це дозволить залишатися продуктивними й ефективними.
Харчуйтеся регулярно та правильно.
- Збалансована їжа, багата вітамінами та мікроелементами, може зміцнити організм. А ще правильний раціон позитивно вплине на психічне здоров'я. А волонтерам надзвичайно важливо мати стабільний емоційний стан.
Дотримуйтеся режиму сну.
- Надзвичайно важливий повноцінний сон, який має тривати 7 – 8 годин.
Залишайтеся на зв'язку з близькими.
- Це надзвичайно важливо для підтримки емоційного стану.
Візьміть на озброєння ці поради ЦГЗ. Їх, до слова, можуть використовувати усі без винятку, адже актуальні вони не лише для волонтерів.
Читайте також:
За скільки часу до вінничан має приїхати швидка: відповідь медиків
«Легких операцій не буває»: вінницький хірург Олег Гончаренко уже 27 років рятує людей
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.