Взуття, одяг, телефон: як обробляти речі від інфекції?

Взуття, одяг, телефон: як обробляти речі від інфекції?
  • Covid-19 живе на поверхнях від кількох годин до декількох днів, в залежності від температури, вологості та інших умов — говорять у Всесвітній організації охорони здоров'я.
  • Спалах епідемії підштовхнув нас переглянути свої звички, ми почали ретельно мити руки і обробляти поверхні. 
  • А що робити з телефоном, з одягом та речами, після того, як приходимо з вулиці додому? — рекомендації фахівців.

 

Всесвітня організація охорони здоров'я наголошує, що миття рук і щоденна дезінфекція поверхонь, до яких часто торкаються, запобігають поширенню Covid-19. 

Аналіз численних досліджень показав, що коронавіруси можуть зберігатися на неживих поверхнях, таких як метал, скло або пластик, аж до 9 днів, але можуть бути ефективно знищені з допомогою дезінфекції розчином спирту, хлорки, перекисом водню.

По всьому світу зараз можна спостерігати однакову картину: люди намагаються відкрити двері ліктями, пасажири у громадському транспорті намагаються не торкатися поручнів.

Відео дня

Медики рекомендують у громадських місцях обробляти поручні, ручки дверей чи кнопку в ліфті дезінфектором.

А як вберегтися від нового штаму коронавірусу і що робити з одягом та речами, після того, як приходиш з вулиці додому?

Лікар-інфекціоніст Наталія Смолинець радить біля вхідних дверей поставити спиртовмісний розчин, аби протирати взуття і обробляти верхній одяг. 

— Взуття при вході слід обробити антибактеріальним спреєм і залишити під сонцем провітрювати. Одяг так само на балконі обробити, витріпати і провітрити, — рекомендує фахівець.— Біжутерію та прикраси бажано не носити, щоб вірус не осідав на них.

Лікарі наголошують, що завжди потрібно мати в кишені спиртовмісні серветки, чи дезінфектор, аби протирати гаманець сумку і телефон.

— Особливо ретельно треба обробляти смартфон, який ми беремо до рук тисячі разів щодня. Також через телефон можна підхопити і звичайний грип чи застуду, — говорить лікар-інфекціоніст. — Ну, і на смартфон потрапляють волога, жир і піт від скронь, вух і волосся, залишки їжі та бруду та ще багато чого іншого.

Але як правильно протирати смартфон?

Одразу на думку спадає спирт. Але чистий спирт може пошкодити покриття девайсу. 

— Також, не варто заливати смартфон рідиною, адже вона може потрапити в отвори та пошкодити важливі компоненти пристрою, — розповідає продавець телефонів Олександр Костюк. — Якщо у вас смартфон без захисного скла чи плівки, тоді його потрібно протирати розчином (40% спирту + 60% води). Цю рідину спочатку наносимо на безворсову тканину, а далі нею протираємо девайс. 

Смартфон із захисним покриттям можна протирати медичним спиртом чи антибактеріальними засобами. Принцип той же – наносимо на серветку і далі протираємо смартфон. Ну, і найпростіший варіант для всіх телефонів — це спеціальні серветки для гаджетів.



Читайте також:

Аптечка при вірусних епідеміях: рекомендації сімейного лікаря

Коронавірус і вагітність: що потрібно знати майбутнім матерям

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (8)
  • Анжелика Губская

    В голову не приходило дезинфецировать свои кроссовки https://peaksport.com.ua/catalog/krossovki_muzhskie

  • Svitlana Muravska
    Вибачте за помилки - зразу видно, що я з нетерплячих
  • Svitlana Muravska
    Шановні  "20 хвилин", Ви не могли б пояснити, для чого потрібно авторізуватися читачеві ваших новин? Ви таким чином намагатись уникнути інтровертів, людей старшого віку, дещо лінивих, нетерплящих чи (Ваш варіант, будь ласка)
    Ols Kat reply Svitlana Muravska
    Адмiнiстрацiя сайту хоче щоб люди менше читали новини на цьому сайтi
  • Rootshena Marchishina
    От хто пояснить...В таблетках Ергоферон вже передбачений КОРОНАВІРУС...хтось знав про нього раніше,ніж ми???😥🤔🤔
    Зацікавлена reply Rootshena Marchishina
    Пояснюю - він там був, тому що різні типи коронавірусів вже давно як викликають у людей різні захворювання. Недавно з'явився новий коронавірус, який назвали SARS-CoV2, але оскільки назва складна, то в змі просто пишуть коронавірус, маючи на увазі саме останній, оскільки він виявився небезпечнішим.
    Олена Мельничук reply Rootshena Marchishina
    Rootshena Marchishina , коронавірусів є 39 штамів, і ми жили з ними не один десяток років)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня 21:00 Тут творилась історія: сторінки минулого Гонтівки 20:07 Весна — сезон загострення астми. Чому хвороба завдає шкоди дитячому організму і як з цим боротись 19:46 Вихідні не для пікніка: на Вінниччині обіцяють холод та дощ 18:44 Пʼять порад від лікаря, як обрати сонцезахисні окуляри для дітей 18:18 Субсидія на оренду житла для переселенців: як працює новий механізм допомоги 18:15 Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба 17:05 В Томашпільській громаді врятували підлітка, який замерзав у полі на шляху додому play_circle_filled 16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled 15:35 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт) 15:14 Схема на 150 мільйонів: як «свої» вигравали тендери, а готівку ділили 14:10 У Вінниці майже кожен другий багатоквартирний будинок має ОСББ 13:16 Екологи через суд стягнули 22 тисячі за незаконний видобуток пісковику
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up