Незабаром пацієнти з психічними розладами зможуть отримати психіатричну допомогу вдома або за місцем постійного перебування. Національна служба здоров'я України впроваджує новий пакет з надання допомоги мобільними командами. Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні імені академіка О.Ющенка.
— Протягом минулого року на нашу адресу приходило безліч звернень про необхідність огляду нашими спеціалістами осіб з вадами психічного здоров'я вдома. Тому ми вважаємо цю послугу вкрай важливою та необхідною, — розповідає прессекретарка лікарні Аліна Кобець. — Термін дії послуги триватиме до шести місяців. Протягом даного періоду особа має отримати повний спектр послуг, в залежності від рівня потреб. Дана послуга активно впроваджується у країнах з розвиненою ринковою економікою, дає свої позитивні результати. Її основна мета, попередження загострення або ускладнення хвороби, що в свою чергу призводить до інвалідизації.
Наразі у медичному закладі розробляють реєстр пацієнтів на отримання цієї послуги. Вже по завершенню гострого перебігу хвороби пацієнти можуть продовжувати лікування амбулаторно. За потреби мобільна мультидисциплінарна команда виїжджатиме до пацієнта і надаватиме йому допомогу за місцем перебування.
У пресслужбі медзакладу зазначають, що наразі реєстр створюють для жителів Вінниці та Вінницького району. Обов’язковою вимогою отримання даних послуг є наявність психічних розладів.
— У бригаді буде лікар психіатр, лікар психолог, соціальний працівник, медична сестра. Бригада надаватиме комплексну допомогу з лікування та реабілітації психічних розладів, допомагатимуть родині організувати догляд за такими особами. Якщо є потреба, будуть працювати в психологічному плані з сім'єю та інше. На даний момент дана послуга ще в розробці, НСЗУ не надало чітких критеріїв, згідно яких особа може отримувати дану послугу, — розповідає Аліна Кобець.
Зареєструватися може як сам пацієнт, так і його опікуни, доглядачі та родичі. Для отримання даних послуг потрібно вказати прізвище, ім'я та по батькові людини, яка потребує лікування, дату народження, місце перебування та контактний номер телефону.
Для реєстрації можна скористатися трьома каналами зв'язку:
Згодом з людиною, яка реєструвалася на отримання послуги, повинен зв'язатися координатор для уточнення отриманої інформації.
Раніше редакція «20 хвилин» розповідала, що в рамках великої медичної реформи, яка тягнеться роками, реформують ланку психіатрії. Частина специфічних лікарняних установ змінила статус або перестала функціонувати, як закриті заклади. А віднедавна у Вінниці на виклики до психічно хворих спрямовують звичайні бригади швидкої.
Про результат одного такого виклику читайте у статті Психічно хворий зарубав матір, поки медики швидкої чекали надворі поліцію. Чому так сталось?
Читайте також:
«В кайфі кайфу не буває». Історія вінничанки про залежність від алкоголю
Чи вистачить 5 тисяч гривень на всі позиції з бейбі-боксу? Ми перевірили
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
Най там що хто каже, але стаття дійсно прикольна,
Дякую авторці за такий контент <3