З 11 липня забороняється реклама та виробництво деяких тютюнових виробів. ПЕРЕЛІК

З 11 липня забороняється реклама та виробництво деяких тютюнових виробів. ПЕРЕЛІК
  • Заборона виробництва та реклами тютюнових виробів, е-сигарет та рідин до них з добавками набуває чинності з 11 липня. Проте залишки продукції виробники зможуть розпродавати ще протягом року.

З 11 липня 2023 року на Вінниччині та по всій Україні починає діяти повна заборона реклами пристроїв для куріння (наприклад Айкоси, Гло та інші), електронних сигарет, рідин та контейнерів до них.

Також з 11 липня 2023 року в Україні більше не вироблятимуть для внутрішнього ринку ароматизовані сигарети та рідини до е-сигарет зі смаками. Ароматизатори не можна додавати у будь-який з компонентів виробу, як-от фільтр, папір, пакування, капсула т. ін. Винятком є виробництво подібних товарів на експорт.

Ще рік продавці мають право розпродавати залишки, тому поступово, але не пізніше, ніж через рік
ароматизовані сигарети або рідини до е-сигарет зі смаками повністю зникнуть з продажу. З 11 липня 2024 року в Україні буде повністю заборонений продаж цих товарів.

Відео дня

Такі нововведення покликані захистити здоров’я дітей, уберегти їх від початку куріння та зменшити поширеність куріння серед молоді.

«Саме внаслідок ароматичних добавок та агресивної реклами електронних пристроїв для куріння в Україні кожна п'ята дитина у віці від 13 до 15 років курить е-сигарети. Це катастрофічні цифри», — наголошує Дмитро Купира, експерт антитютюнового руху, виконавчий директор ГО «Центр громадянського представництва «Життя».

У МОЗ пояснили, які зміни передбачають заборону продажу:

  • тютюнових виробів з ароматичними добавками (це енергетичні добавки, вітаміни, кофеїн, таурин; добавки, які роблять викиди диму кольоровими), які могли вводити споживачів в оману щодо наслідків вживання тютюну.
  • сигарет та тютюну для самокруток (зокрема, фільтр, папір, капсула яких містить тютюн або нікотин, або смако-ароматичні добавки).
  •  рідин з нікотином чи без, які містять смако-ароматичні добавки (зокрема, зі смаком фруктів, ментолу чи кофеїну).

Законом передбачено штраф за їхню реалізацію особам, які не досягли 18 років, у розмірі 1020 грн, а у разі повторного порушення — 10 200 грн.

— Також під заборону підпадає реклама тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них. Заборона включає рекламу як у точках продажу, так і в мережі «Інтернет». Також передбачена заборона реклами такої продукції на телебаченні чи як спонсорства на публічних заходах, — підкреслюють у МОЗ.

Довідка

До речі, з 11 липня 2022 року в Україні заборонено у громадських місцях палити, в тому числі й пристрої для нагрівання тютюну.  Журналісти «20 хвилин» запитали вінничан на вулицях міста, як вони ставляться до такої заборони. 

Тепер курити у громадських місцях не можна не лише звичайні цигарки, але і електронні. А також інші види пристроїв: вейпи, поди та інше. Порушникам виписуватимуть штрафи.

Відзначимо, що в Україні з’явилася платформа, де можна повідомити про куріння у громадських місцях та інші порушення антитютюнового законодавства. Деталі за посиланням.

 

Читайте також:

 На Вінниччині цьогоріч виявили уже другий випадок ботулізму. Що це за хвороба та як вберегтися

Як витримати літню спеку: поради від МОЗ на випадок екстремально високих температур

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Алла Чернюк
    Молодці , ще б алкоголь заборонили і розводи

keyboard_arrow_up