Унікальну операцію з протезування провели на базі Вінницької «Пироговки»

- На базі Вінницької лікарні імені Пирогова хірурги успішно провели операцію з остеоінтеграційного протезування.
- Ця методика є інноваційною для України і спрямована на те, щоб підвищити мобільність пацієнта та пришвидшити реабілітацію після ампутації.
- Робити перші кроки на імплантованих протезах можна вже на другий день після операції. Ще за шість тижнів — повноцінно ходити.
Остеоінтеграційне протезування — це інноваційний метод, який дає нове життя людям, що втратили кінцівки. Він передбачає вживлення внутрішньокісткового імплантату в кістку ампутованої кінцівки. Згодом до зовнішньої частини імплантату фіксуються компоненти протеза.
— Вживлення в кістку імплантату, до якого згодом кріплять штучну кінцівку, дозволяє людям з «високою» ампутацією ніг краще ходити, пересуватися по нерівній місцевості та природно відчувати поверхню, — відзначають лікарі.
Операцію у Вінниці провели за сприяння та допомоги одного з провідних світових фахівців у цій галузі — австралійського ортопеда-травматолога Муньєда Аль Мудеріса. Він вже провів майже 1500 подібних операцій по всьому світу.
— Мета остеоінтегрування — це швидка реабілітація та повернення до самостійного життя, — зазначив Аль Мудеріс. — Я маю пацієнтів по всьому світу — це люди, які потрапили в автокатастрофу, військові з мінно-вибуховими травмами, а також ті, хто постраждали внаслідок інфекційних та інших хвороб.
Робити перші кроки на імплантованих протезах можна вже на другий день після операції. Ще за шість тижнів — повноцінно ходити.
Цей метод протезування має як плюси, так і мінуси. По-перше, метод остеоінтеграції протипоказаний пацієнтам віком старше 65 років, або кому не виповнилося ще 22 роки. По-друге, категорично не можна застосовувати цей метод, коли у людини остеопороз — системне захворювання скелета, яке характеризується зниженням кісткової маси. Тобто існує підвищення крихкості кісток та високий ризик їх переломів. Кістка, в яку має бути вживлений металевий стрижень, повинна бути в ідеальному стані.
Має значення і вага пацієнта. Якщо у кандидата на протезування понад 100 кілограмів, потрібно схуднути і не набирати вагу. Важкі захворювання периферичних судин, проблеми шкіри на ампутованій кінцівці та цукровий діабет з ускладненням теж є протипоказаннями до остеоінтеграції.
З іншої сторони, остеоінтегрований протез покращує мобільність. Пацієнти мають кращий фізичний контроль над своєю кінцівкою та протезом порівняно з тими, хто використовує традиційний протез із приймальною гільзою. Прямий зв’язок між протезом і власною кісткою пацієнта забезпечує чудову стабільність, міцність і передачу енергії.
Остеоінтегрований протез кінцівки усуває загальні проблеми, пов’язані з приймальними гільзами — пітливість, невралгія, подразнення шкіри, виразки. Але цьому протезуванню має передувати ретельне обстеження організму та психологічна готовність самого пацієнта до такого методу.
Читайте також:
Кардіохірурги видалили металеві уламки з працюючого серця пацієнта
Як обрати сімейного лікаря? Рейтинги найпопулярніших і тих, з ким ще можна укласти декларацію
Хірурги вінницької «Пироговки» провели три успішні реконструкції обличчя
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.