Три тисячі доларів за інвалідність: як у Могилів-Подільській МСЕК пацієнтці не дали групу
- У Могилів-Подільській міжрайонній МСЕК у пацієнтки вимагали хабар у розмірі трьох тисяч доларів США за ІІ групу інвалідності. А після відмови сказали, що у Вінниці вона теж ніде не зможе отримати інвалідність.
- Детальніше про це та що кажуть у Вінницькому обласному центрі медико-соціальної експертизи (ВОЦ МСЕ) з цього приводу — розповідаємо у матеріалі.
До редакції звернувся чоловік на ім’я Сергій, який розповів, що його дружині відмовили у наданні ІІ групи інвалідності. Жінка є інвалідом з дитинства та має дві вроджені вади.
До цього у неї з 2009 року була встановлена ІІ група інвалідності, яку потрібно було підтверджувати щороку, а у 2013 році встановили ІІІ, але безстроково, з правом в разі погіршення стану здоров'я звернутися для повторного перегляду, згідно з законодавством.
— З кожним роком її стан здоров’я погіршується, — пояснює чоловік. — Через це вона вирішила звернутися до лікарні та пройти МСЕК для повторного огляду, щоб змінити групу інвалідності. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 03.12.2009 р. №1317, п.27, якщо людина має дві або більше вад, вона має право на отримання ІІ групи інвалідності.
Три тисячі доларів за групу інвалідності
Жінку направили до Могилів-Подільської міжрайонної МСЕК. Приїхавши дружина з чоловіком зустріли голову комісії Любов Працьовиту.
— Вона запитала, що ми хочемо, а потім наприкінці розмови сказала, що якщо ми хочемо, щоб дружина отримала ІІ групу інвалідності, то потрібно заплатити 3000 доларів США. Пояснила, що стан здоров’я дружини дозволяє надати цю групу. Додала також, що у воєнний час для інших людей це коштує набагато більше — по 5 000–10 000 доларів США, — пригадує Сергій. — В разі відмови вона заявила, що навіть якщо ми звернемося в інші області, нам теж відмовлять, бо в неї всюди є зв’язки.
Родина вирішила не йти на ці умови, але спробувала отримати групу без хабаря і пішла на комісію. Там дружину Сергія викликали до кабінету, де було троє експертів.
Проте ретельно ніхто огляд не робив, висновки та рентгенівські знімки не дивилися. Тому жінка написала заяву на повторну комісію. Також вона звернулася письмово до головного лікаря ВОЦ МСЕ Юлії Даниленко, з проханням взяти особисту участь у наступній комісії. Родина писала і до тодішнього губернатора Сергія Борзова, телефонувала на гарячі лінії та написала заяву до поліції, де розповіла про вимагання хабаря. Однак поліція взяла лише пояснення у Любові Працьовитої, голови МСЕК.
Крім того, родина просила надати відео з камер спостереження в кабінеті, де пацієнтка проходила огляд, але на сьогодні відеозаписи так і не отримали.
— Через стрес і принизливі слова стан дружини погіршився, і вона навіть потрапила до лікарні, — розповів Сергій.
Через скарги не дали групи
9 липня жінку викликали до вінницького Обласного МСЕК №2. Зайшовши в кабінет, лікарі, як пригадує сама жінка, зазначили, що її стан справді важкий. Однак після передачі справи голові комісії Людмилі Веремій ситуація змінилася.
— Коли вона побачила прізвище, то знову покликала до кабінету і почала на неї кричати. Мовляв, ми клівещим всюди, що ніяку групу їй не дадуть за те що жаліємось скрізь, — пригадує чоловік.
В результаті жінці знову відмовили у групі, на цей раз аргументувавши тим, що вона народила дитину природним шляхом, що говорить, що вона здорова.
— Потім у коридорі голова МСЕК сказала, що вони нікого не бояться, що у них є зв’язки в Києві, і ми можемо скаржитися навіть президенту Зеленському. Проте дружина вирішила написати заяву до центрального МСЕК у Києві, — каже Сергій. — Але на прохання надати аркуш паперу і зразок заяви їй почали грубити і насміхатися. Казали, що вмієш жалітись писати, то пиши сама собі як хочеш. Коли вона писала заяву, її змушували переписувати кілька разів.
Та все ж заяву прийняли, але родина досі не отримала відповіді.
Що говорять з цього приводу у ВОЦ МСЕ?
Журналістка «20 хвилин» звернулася за коментарем до головного лікаря Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи (ВОЦ МСЕ) Юлії Даниленко.
— Так, від неї та її чоловіка надійшло близько 15 звернень як до ВОЦ МСЕ, так і до інших інстанцій. На даний час, відповідно до її звернення, медична експертиза передана на Центральну МСЕК, де відбудеться остаточний розгляд, — зазначила Юлія Даниленко.
Стосовно інформації про вимагання хабаря, головна лікарка ВОЦ МСЕ зазначила, що інформації про виховну бесіду й інші факти — звернень від правоохоронних органів не було.
— Відео з камер спостереження зберігається певний час залежно від накопичувача інформації. Зобов'язання видавати особі відеозапис огляду не передбачено чинним законодавством, — пояснила Юлія Даниленко.
Читайте також:
«Купатися заборонено!», — у Вінниці провели аналіз води відкритих водойм. Результати шокують
Небезпечні канцерогени від вибухів і пожеж. Медики прогнозують ріст онкозахворювань через війну
В Україні понад десять тисяч хворих на коронавірус. Яка ситуація у нашому місті?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Alla Schastye
Justice Justice Justice
Татьяна Костенко
Oleksii