Що варто знати про кліщів? У МОЗ розповіли, як вберегтися

Що варто знати про кліщів? У МОЗ розповіли, як вберегтися
  • Весна, яка нарешті наступила – час «сили» кліщів. У Міністерстві охорони здоров'я нагадують основу інформацію про цих небезпечних комах. 

У МОЗ наводять кілька основних фактів про кліщі, які треба знати кожному. Далі — цитуємо:

  • Кліщі живуть у високій траві та кущах. Поширені чутки про те, що вони стрибають на вас з дерева — це неправда.
  • Кліщів добре видно на світлому одязі.
  • Поки ви рухаєтесь, вони не вчепляться в вас. Їжу вони почнуть шукати, коли ви нарешті присядете відпочити. Рухаються кліщі знизу догори — досить повільно.
  • Чим довше кліщ на тілі – тим більше ризиків, що він передасть якусь інфекцію. Що дві години оглядайте себе та своїх дітей на наявність кліщів. Перевірте себе вже без одягу й після прогулянки. Додаткова небезпека криється в тому, що укус кліща практично невідчутний — тварина виділяє анестетик при укусі. 

За словами фахівців, якщо вас вкусив кліщ забудьте про застарілі правила типу помазати кліща олією/лаком/вазеліном. Не треба його крутити руками чи випалювати. 

«Вам потрібна дієва зброя: це або пінцет з гострими кінчиками або спеціальна ручка-ласо (от нею як раз можна кліща прокрутити). Купити це все можна в аптеці або в ветеринарних крамницях», — йдеться на сайті МОЗ. 

Відео дня

Як читаємо, щоб знизити ризики хвороби Лайма протягом 72 годин після укусу, ви можете випити 1 таблетку антибіотика доксицикліну. Такі поради дає Центр з контролю та профілактики захворювань США (CDC). Це особливо доречно, якщо кліщ пробув у тілі понад 36 годин. Обов’язково перед цим порадьтесь з лікарем/кою!

 

Читайте також:

У лікарні Пирогова вперше провели трансплантацію серця

До яких лікарів можна звертатись без направлення: відповідь МОЗ

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up