Рада підтримала законопроєкт про медичний канабіс. ОПИТУВАННЯ

Рада підтримала законопроєкт про медичний канабіс. ОПИТУВАННЯ
  • Верховна рада України підтримала законопроект №7457 про легалізацію медичного канабісу у першому читанні.
  • Щоб законопроєкт набув чинності, депутати ще мають ухвалити його в другому читанні, а тоді направити на підпис президентові.

Законопроєкт № 7457 не передбачає легалізацію марихуани, яка викликає наркотичне сп'яніння.

Медичний канабіс допомагає зменшити больові відчуття, спазми та судому м’язів. Препарати використовують для лікування анорексії, ПТСР та тривожних розладів. Також — в лікуванні окремих типів епілепсії, глаукоми, псоріазу, паркінсонізму, розсіяного склерозу. Завданням цих ліків є і полегшення болю та страждань важкохворим та паліативним хворим, в тому числі онкологічним хворим і пацієнтам з ВІЛ.

Відзначимо, у разі ухвали в Україні пацієнтам призначатимуть лише ліки синтетичного походження без використання коноплі.

Відео дня

Українці розділилися: одні підтримують законопроект, інші — категорично проти. До прикладу, днями у фейсбук було обговорення «Медичний канабіс. Так або Ні? І чому?». Вінничанка Маріна Кушнір написала:

«Так. Сім років в діагнозі — рак. І маю хронічний біль. Більшість знеболюючих не можу вживати, адже вони приносять більше шкоди ніж допомагають. Швидко садять шлунок, печінку та серце, а деякі впливають і на фізичний та емоційний стан негативно, що ускладнює саме лікування. Хіміотерапію отримую за кордоном і щоразу вертаюсь додому. Дорога складна і фізично вбиває організм — тому жменя знеболюючих це норма. Але і норма після ходіння по колу до гастроентеролога, кардіолога, невролога і т.д. і так по колу щоразу, адже це все наслідки знеболюючих. Повірте це жах для звичної людини, яка не знає що таке біль, яка змушує плакати, не дає нормально спати. Але я маю досвід вживання медичного канабісу, який мені видають в лікарні де я проходжу лікування (Іспанія). І я жодного разу себе не відчула наркоманкою, а навпаки людиною, яка може нормально встати після хімії на ноги, не рвати на собі волосся від болі і нарешті виспатися та прокинутися без сліз. Проте, провозити ці ліки до України я не маю право. А отримувати їх маю право виключно в лікарні у тому дозуванні, яке мені підбирає мій онколог. Зрозумійте, що медичний канабіс це не наркотики, а ліки, які не шкодять організму та руйнують органи. Що дає змогу нормально проходити основне лікування без нервіозу. Знаєте що я зробила першим, коли почала вживати медичний канабіс — сіла на велосипед і каталася як нормальна людина. Про що я мріяла чотири роки і не могла зробити це чотири роки. І саме головне — у мене не має залежності від нього. Вживаю його лише тоді коли вже не можу терпіти біль. Маю досвід довготривалого знеболення морфієм — і це не життя, це овоч який прикутий до ліжка з думками про смерть. З медичним канабісом я встаю йду роблю собі сама сніданок, планую прогулянку сама без сторонньої допомоги. І всі хто мене бачить не можуть відрізнити мене від звичайної людини, яка не має онкології. Тому і виникає часто питання — чому ж я так гарно виглядаю як на хвору на рак!!! Тому що я можу знеболити себе і бути як всі. Тому чому ми, люди які живуть з онкологією маємо вибивати собі нормальне життя. Крім того, щоб добитися нормального безкоштовного знеболення, як то морфій або трамадол — маємо пройти всі круги аду медичної бюрократії. Щоразу вставати і йти до сімейного лікаря, сидіти в чергах, потім доказувати що тебе болить і надіятися, що лікар повірить і нарешті дасть рецепт на лише на одну дозу !!!!! Тому таккккккк медичний канабіс ТАК!!!!! Ми ті хто живе з хронічним болем, про це кричимо роками. Почуйте нас».

Проходьте наше опитування та якщо оберете варіант «Ні», напишіть у коментарях чому. Також напишіть вашу думку, як легалізація медичного канабісу вплине на суспільство.

Опитування

Чи підтримуєте ви легалізацію медичного канабісу в Україні?

Довідка

Коноплі, канабіс, марихуана — попри повну заборону в Україні ця рослина широко використовується через чорний ринок наркотиків і сірий ринок медпрепаратів.  Пацієнти, науковці, лікарі, підприємці, фармацевти — усі вони розповідають про власні досвіди у документальному фільмі-розслідуванні «Особливо небезпечний» від Суспільного:

 

Читайте також:

З 11 липня забороняється реклама та виробництво деяких тютюнових виробів. ПЕРЕЛІК

Як витримати літню спеку: поради від МОЗ на випадок екстремально високих температур

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Юлия Стусенко
    Давно очікувана добра новина
  • Новини Вінниці на 20хвилин

    Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6

keyboard_arrow_up