Проти ковіду у Вінниці щеплюють двома вакцинами. Як їх отримати та які побічні реакції

Проти ковіду у Вінниці щеплюють двома вакцинами. Як їх отримати та які побічні реакції
  • У зв’язку із черговим спалахом коронавірусу все більше містян хочуть отримати вакцину: як первинний курс імунізації, так і бустерну дозу. Ми поговорили з кількома вінничанами й дізналися, чим вони ревакцинувалися та які побічні реакції мали.
  • Також ми поговорили з лікарями й дізналися, які вакцини наразі доступні у місті та як їх можна отримати.

Нова хвиля коронавірусу набирає обертів. Лише за останню добу у Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України зареєстрували майже пів тисячі нових випадків захворювання на ковід. До прикладу, тиждень тому ця цифра була вдвічі меншою. Загалом, за офіційною статистикою, наразі хворіє майже три тисячі вінничан. 

Відомо, що наразі в Україні вирує штам вірусу «Омікрон». За перебігом він нагадує звичайну застуду: температура, біль у горлі, нежить, кашель, слабкість. Втрати запаху та смаку майже не фіксують, як й залежності пацієнтів від кисневої терапії. 

У зв’язку зі стрімким поширенням коронавірусу, у Вінниці збільшився запит на вакцинацію. Лікарі говорять, що мова частіше йде про отримання третьої, бустерної дози вакцини. За словами заступниці директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Тетяни Бондаренко, наразі доступні вакцини Johnson & Johnson (ефективність 85,4%) та CoronaVac (ефективність 65,9%). 

Відео дня

Однак ще минулого місяця у Вінниці можна було ревакцинуватися Pfizer/BioNTech (ефективність 95%+). Містянка Анна розповідає, що одразу після такого бустеру відчула слабкість, а ближче до ночі у неї з’явилася біль у руці. 

— Вночі відчувала біль навіть крізь сон, але на ранок самопочуття значно покращилося, — говорить Анна. — У мене ще трішки підвищувалася температура, але то через мою помилку, адже я зробила бустерну дозу одразу після одужання від ковіду. 

Юлія Мельник отримала бустерну дозу вакциною Pfizer у середині вересня, але у Стрижавці. Дівчина говорить, що першими двома дозами у неї була вакцина CoronaVa. Під час первинного курсу щеплень не було жодних побічних ефектів, окрім слабкого болю в руці. 

— Pfizer перенесла значно важче. Через кілька годин після щеплення сильно боліла рука, практично я не могла нею рухати. Ближче до ночі почала відчувала слабкість та озноб, — продовжує Юлія. — Скористалась порадою лікарки та випила знеболювальний порошок. Ніч минула спокійно, але вранці мені стало значно гірше — температура піднялась до 38 градусів, відчувала сильну слабкість, оніміння кінцівок, біль у серці. Такий стан тримався десь пів дня, ввечері почувалась вже значно краще.

Інакше переніс ревакцинацію вінничанин Сергій Коренюк. Усі три дози вакцини, що їх отримав чоловік, були від Pfizer. За кілька годин після вакцинації у нього почала боліти рука, біль тримався близько доби. Однак загальне самопочуття у перший день було нормальним. 

— На наступний день відчував легку слабкість, постійно хотілося спати. Температура була 37,2. Ще через день всі симптоми зникли, — каже Сергій. 

Сімейна лікарка та завідувачка міської амбулаторії №3 Людмила Бойко говорить, що зазвичай побічні реакції залежать від віку пацієнта: чим молодша людина, тим відчутніше реагуватиме її організм на введення вакцини, зокрема підвищенням температури тіла. У старших людей гіпертермії практично не спостерігають. 

Також лікарка розповіла, що чимало людей, які приходять зараз за бустером, хочуть отримати саме Pfizer. Через його відсутність у місті людям з хронічними захворюваннями та людям літнього віку пропонують ревакцинуватися вакциною CoronaVac, молодим — Johnson & Johnson. Для первинної вакцинації людина може обирати будь-яку із запропонованих вакцин. 

Щодо поєднання між собою вакцин, то тут діє наступний принцип: якщо людина першими двома дозами отримала CoronaVac, то й бустерна доза буде такою ж вакциною. Якщо першими дозами був Pfizer або Moderna (96%) — вводять Johnson & Johnson.

За словами заступниці директорки обласного департаменту охорони здоров’я Тетяни Бондаренко, постачання вакцини Pfizer очікуються найближчим часом. 

Вона також розповіла, що у зв'язку з повномасштабною війною та задля безпеки пацієнтів Центри масової вакцинації тимчасово закрили. Отримати щеплення вінничани можуть звернувшись до свого сімейного лікаря в пункти щеплення, які працюють в кожній амбулаторії.

Маломобільні пацієнти для отримання вакцинації можуть замовити виїзд мобільної бригади. Для отримання вакцинації переселенцям, їм потрібно прийти до найближчого Центру первинної медико-санітарної допомоги.  

Адреси у Вінниці:

Раптом зачухалось і пчихнулось. Як вибрати протиалергічний засіб, запитали у лора

«У Вінниці розпочалася нова хвиля коронавірусу». Що відбувається у лікарнях?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up