«Приходять перед відправленням потягу». Як у Вінниці працює центр вакцинації на вокзалі

- З 21 жовтня у всіх містах країни почали розгортати пункти щеплень на вокзалах. У Вінниці такий розпочав роботу на залізничному вокзалі 25 жовтня.
- Чи багато людей вакцинуються перед поїздкою? Можна отримати на місці довідку про вакцинацію? Чи безпечно робити вакцину перед мандрівкою у потязі? Все це дізналися у центрі вакцинації.
Вокзал, субота, обід. Тут людно, на зупинці, що поруч із входом у приміщення вокзалу, люди стоять групами, утворюючи скупчення. Здалека лунають оголошення про потяги, що прибувають і звернення про те, що без ковід-сертифікату чи негативного тесту — у потяг зась.
Доходячи до дверей залізничного вокзалу, помічаємо табличку — «Тут вакцинують від COVID-19». Заходимо у хол, там стоїть кілька людей, очікуючи на свій поїзд. Черги до якихось дверей не бачимо, хоча ми очікували, що центр вакцинації буде користуватися популярністю.
Одні з дверей у холі відкриті, на них листок А4 з надписами про графік роботи центру щеплення. З них дізнаємося, що центр вакцинації від коронавірусу тут працює з 09.00 до 14.00.
Заходимо, у невеличкій кімнаті — лавка, кілька стільців та стіл. На столі приклади інформаційної згоди, яку потрібно заповнити перед вакцинацією.
Там ви маєте вказати свої контактні дані, чи є у вас алергії, коли ви востаннє щеплювалися, чи у вас хвороби з переліченого списку і тому подібне. Коли ми прийшли у центр вакцинації, одна з вінничанок, які прийшли на щеплення, якраз заповнювала цю згоду. Займає це буквально кілька хвилин.
Далі ви маєте зайняти живу чергу, яка у момент нашого приходу складалася з чотирьох осіб, і почекати.
Розгорнули такі пункти вакцинації на вокзалах для того, щоб заохотити людей вакцинуватися.
«Рішення про відкриття пунктів вакцинації на вокзалах — це значний внесок залізничників у боротьбу з пандемією коронавірусу. Щодня вокзали приймають тисячі пасажирів, які відтепер можуть отримати щеплення, не витрачаючи додатковий час на поїздку до медзакладу. Крім того, вони є зручними для мешканців міст, адже, як правило, вокзали знаходяться у місцях зі зручною транспортною розв’язкою», — зазначив представник «Укрзалізниці» Олександр Перцовський.
Питаємо у людей, що прийшли вакцинуватися сюди, чому саме обрали цей пункт щеплення? У відповідь чуємо, що він знаходиться близько до домівки. Жодна людина не сказала, що прийшла вакцинуватися через те, що хоче поїхати у потязі чи через інші обмеження. Лише добровільні бажання щепитися.
Сама процедура щеплення проходить в окремому приміщенні. У невеличкій кімнатці, де поставили два столи та кілька стільців. Там працює дві медпрацівниці.
Заходимо, сімейна лікарка якраз спілкується із вінничанином, який прийшов на щеплення.
— Ви знаєте, якою вакциною хочете вакцинуватися?, — запитує лікарка у чоловіка.
Тут є на вибір три вакцини: CoronaVac, AstraZenec та Pfizer. Вінничанин обирає першу, з ним привітно та роз'яснено спілкується лікарка.
— Не хвилюйтесь, другу дозу ви точно отримаєте. Можете це зробити тут, або в іншому пункті вакцинації. Зараз немає перебоїв з постачанням вакцини. Є деякі неполадки з доставленням вакцини Pfizer, але з понеділка все має вирішитися. А з CoronaVac, яким ви будете щепитися, не передбачається перебивання постачі, — говорить лікарка пацієнту.
З нами ж медпрацівниці не надто хочуть розмовляти, однак після наполегливих запитань, ми дізнаємося відповіді на питання, що нас цікавлять.
Поки ми спілкуємося з лікаркою, у кабінет заходить працівниця вокзалу в уніформі «Укрзалізниці», їй потрібно знати кількість людей, яких тут вакцинували впродовж робочого дня центру. Сьогодні, 30 жовтня, кількість сягає 25-ти.
Які документи тут дають? Ніякі. У цьому пункті вакцинації ви можете лише щепитися.
— У нас немає ні бланків, ні нічого, — каже сімейна лікарка Катерина Гапонюк.
— А коли тоді буде довідка?, — уточнює вінничанин, що готується до вакцинації.
— Дивіться, у нас немає комп'ютера, я приходжу додому і в всіх неробочий час вношу потім всі щеплення. У мене на це є 14 робочих днів, я вношу це швидше. Тому десь в середу ви можете звертатися до лікаря й отримати довідку 063 форми, медик поставить свою печатку і вона буде дійсна.
Додамо, що у кількох містах є можливість у таких пунктах щеплень на вокзалах отримати спеціальну довідку з печаткою, що людина отримала першу дозу вакцини. Тобто, де-факто там можна провакцинуватися перед відправленням свого потягу. У нас такої можливості немає, але, може, воно й на краще. Бо лікарі категорично не рекомендують так робити.
— Пробують приходити перед відправленням потягу. Але це не бажано робити, особливо, якщо люди хочуть вакцинуватися Pfizer. Це та вакцина, яка може давати температурну реакцію. Через це у потязі може бути дискомфортно їхати, може стати погано. Перед подорожами загалом не рекомендується проводити якісь медичні процедури. Раптом буде побічний ефект? А хто в поїзді буде надати допомогу?, — говорить медпрацівниця.
Також на вокзалі можна зробити експрес-тестування. Щоправда, коштує це 350 гривень. Але, якщо ви не вакциновані, то тестування це єдиний вихід. Ви робите експрес-тест та приблизно за пів години отримуєте довідку. Якщо результат негативний — це буде підстава для посадки в поїзд.
Читайте також:
Правда чи міф? Перевірте, що ви знаєте про вакцинацію від коронавірусу (ТЕСТ)
Фальшивий ковід-сертифікат: наскільки легко купити і що за це «світить»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Владимир ДидыкСкоро будуть колоти на утилізацію в громадських туалетах..Це вже навіть не ветеринарія,тому що з худобою так не поводяться..Справжній геноцид людей!!!
-
Лариса ГруднакБред!!!
-
Антонина Савчук-СологубА чому не зробити один вагон для вакцинованих,а іінший для невакцинований і не примушувати людейSerg S reply Антонина Савчук-СологубКраще одну країну для вакцинованих, а іншу для Ковід-ідіотів. Нехай заразу поміж собою розносять, а не поміж нормальних людей)
-
Леонид Харченкоhttps://m.facebook.com/story.php?story_fbid=624405451897736&id=100029848602702