На Вінниччині понад 5 тисяч дітей хворіють на грип, ГРВІ та ковід-19

- Впродовж 2024 року у Вінницькій області зафіксували середній рівень інтенсивності захворюваності на грип та ГРВІ.
- Загалом захворіло 10 тисяч 990 людей, з них 113 мали лабораторно підтверджені випадки COVID-19.
Про епідемічну ситуацію з грипу та ГРВІ станом на 26 січня 2024 року повідомляє Вінницький обласний центр первинної медико-санітарної допомоги. Найвищі рівні захворюваності на грип та ГРВІ зафіксовані у місті Вінниці, Гайсинському, Жмеринському, Тульчинському та Хмільницькому районах.
За останні тижні в області та місті кількість хворих на грип, ГРВІ та COVID-19 збільшилася як серед дорослих, так і серед дітей. Але все в межах норми, в порівнянні з минулими роками на цей період часу.
Серед захворілих — 5 558 дітей. Захворюваність склала 719,1 випадків на 100 тисяч населення і є на 21,7% вищою, ніж базовий рівень. Госпіталізували 416 людей, з них 263 — діти. Також зареєстрували летальний випадок від грипу в місті Вінниця. Його лабораторно підтвердили методом ПЛР. Чоловіка 1960 року народження, який мав багато супутніх захворювань та не був вакцинований від грипу, госпіталізували в міську клінічну лікарню №1, де він помер.
Нагадаємо, школярі Вінницької громади перейшли на навчання в онлайн форматі з 29 січня. З метою профілактики грипу вирішили обмежити скупчення дітей в організованих колективах. Відповідне рішення 26 січня ухвалила міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
У Вінниці працює муніципальна програма вакцинації від грипу, завдяки якої вінничани можуть отримати щеплення за 50 % від вартості вакцини. Для цього потрібно просто звернутися до свого сімейного лікаря. Від ковіду можна вакцинуватися безкоштовно, вакцини є достатньо.
Лікар-педіатр інфекційно-боксованого відділення №1 Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Яна Москаль нагадує, що грип буває:
- Сезонний — щорічне захворювання в епідемічний період, викликане типовими вірусами грипу, які зустрічаються серед людей (у нашому випадку грип А).
- Пандемічний — захворювання, що виникають кожні кільканадцять або кількадесят років у вигляді світових епідемій (пандемії), що викликаються новими, невідомими раніше серед людей, підтипами або варіантами вірусу (H1N1 у 2009 році).
Симптоми грипу:
- раптовий початок,
- лихоманка, що погано піддається жарознижуючій терапії (вище 39 гр., кожні три-чотири години),
- головний біль, слабкість, в'ялість,
- біль в м'язах,
- надсадний, сухий кашель,
- блювання, особливо на фоні підйому температури тіла.
Що ж робити?
- Встановити зв'язок зі своїм сімейним лікарем чи педіатром, зробити швидкий тест (на жаль, буває, що в аптеках їх вже немає). Але лікар має право клінічно діагностувати грип і призначати лікування.
- Дотримуватись загальних рекомендацій: вологість і температурний режим кімнати, провітрювання, достатня кількість випитої рідини, легко засвоювана їжа.
- Жарознижуюча терапія: препарати парацетамолу та ібупрофену у вікових дозах, згідно рекомендацій лікаря. Про розкутування дитини та інше нагадувати не буду.
- Противірусна терапія: препарати озельтамевіру у вікових дозах, згідно рекомендацій лікаря. Чим раніше розпочата терапія, тим вона ефективніша (краще у перші 48 годин).
- Бути на зв'язку з лікарем, у разі погіршення стану.
Детальніше про те, на що звернути увагу та що робити, якщо дитина захворіла на грип, читайте в матеріалі за посиланням.
Читайте також:
Вінницькі школярі переходять на онлайн-навчання
У Вінниці є перша смерть від грипу, але ситуація стабільна
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.