На Келецькій виявили кішку, хвору на сказ. Якщо контактували — одразу ідіть до лікаря
![На Келецькій виявили кішку, хвору на сказ. Якщо контактували — одразу ідіть до лікаря](https://vn.20minut.ua/img/cache/news_main/news/0037/09/3608109-na-keletskiy-viyavili-kishku-hvoru-na-skaz-yakscho-vona-vas-pokusala--odrazu-idit-do-likarya.jpeg?hash=2025-01-08-11-51-54)
- У місті виявили випадок сказу у кішки. Існує ризик зараження для людей, які могли контактувати з цією хворою твариною.
Як повідомили на сторінці Вінницького обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України, у Вінниці виявили хвору на сказ кішку, яка могла травмувати людей.
— Триколірна травмована кішка перебувала, зокрема, біля дороги поблизу будинків №№ 138-142 на вулиці Келецькій 4 січня 2025 року. Якщо ви мали контакт з такою твариною, негайно зверніться до травматологічного відділення! Зокрема звернутися слід до Вінницької міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги або Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні, — зазначають у повідомленні.
Відзначимо, що у грудні 2024 року у районі музею Пирогова скажений кіт покусав шістьох людей.
Про хворобу
Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини. Розвивається внаслідок укусу або ослинення хворою твариною, викликає тяжкі ураженнями центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням медичної допомоги смерть неминуча.
Джерело і резервуар збудника сказу — дикі та свійські хижі тварини. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, для яких укуси — це інстинктивна реакція для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.
Інкубаційний період сказу в людини, як правило, триває 1–3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до року. Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження. У процесі поширення вірусу сказу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку.
Обов’язковим і невідкладним профілактичним щепленням підлягають люди:
- яких покусали скажені (або з підозрою на сказ) тварини (навіть за найменших ушкоджень шкіри);
- покусані будь-якими дикими тваринами (навіть без підозри на сказ);
- подряпані тваринами з підозрою на сказ або в разі забризкування подряпин слиною таких тварин;
- які зазнали будь-якого мікроушкодження шкіри під час роботи з хворими на сказ тваринами.
![Новини Вінниці - фото з На Келецькій виявили кішку, хвору на сказ. Якщо контактували — одразу ідіть до лікаря](https://img.20minut.ua/uploads/ckeditor/0037/09/646a596c7b29fb519efb26407bcc6cacbc327203.jpeg?hash=2025-01-08-11-51-54)
Статистика
Вінницька область впродовж останніх 10 років посідає перше місце серед областей України за реєстрацією сказу серед тварин.
З початку 2024 року на території області зареєстровано 94 випадки захворювання на сказ серед тварин.
У вересні 2023 року в області було зареєстровано випадок сказу в людини. Укушений домашньою кішкою 61-річний чоловік не звернувся по медичну допомогу своєчасно, що призвело до смерті.
Профілактика
- регулярно вакцинувати свійських, домашніх тварин;
- уникати контактів з потенційно небезпечними тваринами.
- Обов’язковому щепленню підлягають люди:
- яких покусали тварини, хворі (або з підозрою) на сказ, навіть за найменших ушкоджень шкіри;
- покусані будь-якими дикими тваринами (навіть без підозри на сказ);
- подряпані тваринами з неадекватною поведінкою, яка може свідчити про захворювання на сказ (або в разі потрапляння слини таких тварин на подряпини чи слизову);
- які зазнали будь-якого мікроушкодження шкіри під час роботи з хворими на сказ тваринами.
Якщо вас укусила тварина — негайно зверніться до лікаря!
@vn20minut Випадок сказу в кішки зафіксували у Вінниці на початку січня. #тварини #коти #кішка #кицька #хвороба #проблема #вінниця #події #обережно ♬ оригінальний звук - Новини Вінниці
Читайте також:
Сказ та африканська чума на Вінниччині. Чи вдасться уникнути епідемії?
Боротьба зі сказом: за рік на Вінниччині відстрілили 237 лисиць
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
АННА
Коптюх
Лілія