— Ми хочемо, аби українці були здоровими, навіть тоді, коли багато часу перебувають вдома. А для цього наш герой приготував для вас прості та конкретні здорові поради, які можна і треба втілювати прямо одразу, — пише Центр громадського здоров'я України у фейсбук. — Долучитися до марафону можна за хештегами #ЗдороваУкраїна #ЖивуЗдорово. Читайте пости, пробуйте здорові звички та діліться своїм досвідом — що спрацювало, у своїх публікаціях під хештегом кампанії.
Вода дуже необхідна для нового організму. Потрібно щодня підтримувати водний баланс.
Для чого потрібно пити воду:
Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує всім дорослим рухатися активно не менше 30 хвилин на день. Це може бути звичайна прогулянка чи підйом сходами.
Що вам дасть звичка ходити сходами, окрім шанобливих поглядів сусідів?
Вживання натуральних рослинних продуктів допомагає нам бути більш стійким до хвороб, а ще покращує якість та тривалість життя.
— Використання телефону перед сном погіршує наш сон, змушує прокидатися частіше і робить сон поверхневим. Так відбувається через гормон мелатонін. Він відповідає за контроль циклу сну і неспання. Синє світло від екранів збільшує викид в мозок гормону стресу — кортизолу. Це гальмує вироблення мелатоніну, — кажуть у Центрі. — Якщо організму не вистачає мелатоніну, у нас починаються проблеми з тим, щоби швидко засинати, а вдень почуваємо себе втомленими та роздратованими.
Що можна зробити?
Регулярні фізичні навантаження можуть:
Харчуватися здорово — особливо важливо під час пандемії COVID-19. Те, що ми їмо та п’ємо, може вплинути на те, чи здатен наш організм запобігти інфекціям, боротися з ними та одужувати.
— Це не лише про те, аби менше солити. Сіль міститься в певних типах хлібу, наприклад, в батоні та багетах, у соусах, які ми додаємо в їжу, особливо в соєвому, у консервованій їжі, у снеках, сирах і ковбасах. Якщо звернути увагу на етикетки, і сіль там — один із перших складників, значить, її в продукті забагато, — кажуть у Центрі. — Розібратися в усіх продуктах, звичайно, неможливо, тож ми пропонуємо зробити принаймні те, що точно нам до снаги.
Дослідження доводять, що психологічний стан людини в рази погіршується за умови, коли вона знаходиться в екрані телефона, телевізора або інших електронних пристроїв по кілька годин на день.
Домашні справи можуть принести більше користі нашому фізичному та психічному здоров'ю, ніж ми думаємо. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує побутові домашні справи як один з варіантів фізичної активності. Сюди належать прибирання, догляд за дітьми, садівництво тощо.
Через завантаженість справами ми часто не встигаємо готувати вдома. Зараз, коли ми більше часу проводимо вдома, є шанс спробувати нові здорові й корисні страви. Шукай нові рецепти, експериментуй з інгредієнтами.
Марафон #ЗдороваУкраїна. За матеріалами Центру громадського здоров'я України.
А ви ведете здоровий спосіб життя?
Читайте також:
Одна смерть та 111 нових випадків. Дані про COVID-19 по Вінниці та районах
Яка ситуація з COVID-19 в Україні та на Вінниччині станом на 6 грудня
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер