Коронавірус вже має 12000 мутацій. Чи варто боятися?

Коронавірус вже має 12000 мутацій. Чи варто боятися?
  • Іспанський, свинячий, азійський, гонконгський, пташиний… це штами (мутації) вірусу грипу, про які щороку попереджають спеціалісти ВООЗ та розробляють відповідні вакцини.
  • Не дивно, що вірус COVID-19 (який часто порівнюють з грипом), а тепер вже варіант SARS-CoV–2 теж мутує.
  • І на думку медиків, це нормально і навіть не страшно, просто мало поки що відомо

 

Як кажуть в центрі громадського здоров’я — віруси постійно зазнають мутацій. Тож поява нового SARS-CoV–2 очікувана і не є приводом для занепокоєння. Адже диверсифікацію вірусу спостерігають в усьому світі завдяки еволюції та адаптації, а ще вона відбувається через постійне передавання вірусів.

Про те ж саме говорить лікар -інфекціоніст Євген Щербіна.

— Мутацій цього вірусу тисячі, вони були і будуть, і навряд чи це призведе до чогось серйозного, — говорить інфекціоніст. — Також не думаю, що через це вакцина від корони буде не актуальна, принаймні поки що. Чи стане не актуальним лікування, яке ми проводимо на сьогоднішній день.

Відео дня

Хоча, лікар додає, що ковідні мутації зараз лише вивчаються, і про них мало що відомо. Медики не знають, як виглядатиме клініка при нових штамах ковіду, які будуть симптоми, тим паче перелік їх постійно поповнюється та видозмінюється.

А взагалі вінницькі лікарі кажуть, що всю інформацію про новий ковід вони отримують з засобів масової інформації. Тож нічого нового сказати не можуть.

— Новий вірус набагато заразніший, ось і все, що ми знаємо, — кажуть лікарі. Ні протоколів лікування, ні методів діагностики, нічого такого медикам невідомо.

Все під контролем

Втім, як каже виконуючий обовязки директора Центру громадського здоров’я Ігор Кузін, в лабораторіях країни є все необхідне обладнання, щоб виявляти корону, незалежно від штамів вірусу. За його словами, на сьогодні вже зареєстровано 12000 мутацій геному коронавірусу, і всі вони визначаються тест-системами, які використовують в Україні.

— З початку пандемії, за рекомендацією ВООЗ, ми використовуємо тест-системи, які визначають РНК вірусу за кількома фрагментами його геному, — розповідає Кузін. — Вірус мутує, але усі форми мутацій досліджуються. І зараз немає даних про суттєві зміни геному вірусу, які мали б істотне клінічне чи діагностичне значення.

В ЦГЗ також наголошують, що британського вірусу в Україні поки що немає. А ще про те, що нові штами корони не вказують на більш тяжкий перебіг або зростання смертності. Хоча ними починають частіше інфікуватися люди до 60 років, у яких рідше розвиваються важкі симптоми.

Вакцину від корони потрібно постійно міняти?

В Кембриджському університеті, вірус корони вивчає професор Раві Гупта. Його дослідження свідчать, що в лабораторних умовах мутація вірусу збільшує інфекційність корони вдвічі. А новий штам зазнав несподівано багато мутацій, він більш заразний, і скоріш за все більшій кількості пацієнтів знадобиться лікування в стаціонарі.

Вакцина від корони, на думку професора, буде ефективна, у будь-якому випадку на найближче майбутнє. Адже усі три провідні світові вакцини викликають імунну відповідь організму на наявний білок шипа коронавірусу.

Однак цей вірус потенційно налаштований на те, щоб обійти захист, який дає вакцина. Таке може статися, якщо вірус мутує настільки, що вакцина виявиться бездіяльною. І тоді, на думку професора, ми опинимося у такій самій ситуації, що й з грипом, коли вакцину необхідно буде регулярно видозмінювати.

Головне, що важливо наразі для кожного з нас — не перейматися та не панікувати. Ці мутації вірусу SARS-CoV-2 поки нові, їх посилено вивчають науковці. Тож важливо зберігати спокій та продовжувати дотримуватися всіх заходів, до яких ми вже всі давно звикли, — носити маски, дотримуватися фізичної дистанції та гігієни кашлю й чхання, стежити за гігієною рук та підтримувати одне одного.


Читайте також:

Понад сім тисяч нових випадків по Україні. Яка ситуація з COVID-19 на Вінниччині

Рік в обіймах COVID: як ми у 2020-му переживали пандемію коронавірусу

Їх забрав 2020-й. Знані вінничани, які померли від коронавірусу

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Оксана Морська
    Капець нам всім !
  • Олег Рябоконь
    А вакцина я так розумію буде універсальна )))) Для віруючих а те , що штрикання спасе ))
  • Олег Загурський
    Аха звісно не потрібно боятися))) без вірусів неможливе життя
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 На Вінниччині посівна в розпалі: кукурудза, соняшник і гречка вже в землі 19:45 У Бабині на Вінниччині колишній палац Ярошинських перетворили на житловий будинок 19:27 Змагання присвятили Назарію Гринцевичу із позивним «Грєнка» та іншим загиблим «азовцям» photo_camera 18:17 Поблизу села Щітки сталася серйозна аварія. Водій ВАЗу загинув, ще п'ятеро — травмовані play_circle_filled Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 18:03 Травень ллє дощем, а влітку — спека до +40°C: синоптики попереджають про погодні гойдалки 17:10 «Справжній патріот і тато з великим серцем»: у Сокільці попрощалися з Героєм Костянтином Плахотніком 16:03 У Подільському онкоцентрі відкрили нове онкогематологічне відділення 15:05 У Вінниці презентували поштову марку на честь українських матерів 14:09 Вінницькі рятувальники вдосконалюють навички розмінування з дронами 13:13 Сплав на каяках, йога та велопробіг: безплатні заходи у травні для ветеранів та їхніх родин 12:22 У Могилів-Подільському районі сімейна сварка ледь не закінчилась трагедією play_circle_filled 11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів Жеваго на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up