Кашлюк на Вінниччині: 60 дітей захворіли за липень, а за 12 місяців минулого року — 13

Кашлюк на Вінниччині: 60 дітей захворіли за липень, а за 12 місяців минулого року — 13
  • З початку липня на Вінниччині вже 60 дітей захворіли на кашлюк. Це значно більше, ніж за 12 місяців минулого року, коли зареєстрували лише 13 випадків.

Що таке кашлюк? Інфекційне захворювання, схоже на ГРВІ, але з важким кашлем, який може призвести до зупинки дихання. Напади кашлю частіше вночі, з гарячкою.

Недостатня вакцинація може призвести до спалаху інфекції. Дітям потрібні 4 щеплення від кашлюку: у 2, 4, 6 та 18 місяців.

«Кашлюк за симптомами нагадує ГРВІ, але з часом переходить у важкий раптовий кашель, який може стати причиною зупинки дихання та втрати свідомості. Напади кашлю частіше стаються вночі та можуть супроводжуватись гарячкою, — каже гендиректор «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Ігоря Матковського. — Рівень планової вакцинації від цієї хвороби досі залишається недостатнім, що може призвести до спалаху та розповсюдження інфекції. Діти мають отримати згідно з Національним календарем щеплень чотири вакцини від кашлюку — у віці двох, чотирьох, шести і 18 місяців».

Відео дня

У Вінниці, нагадаємо, від кашлюка померла двомісячна дівчинка.

Кашлюк — захворювання дихальних шляхів

Кашлюк передається повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Захворювання проявляється в сильних нападах кашлю, які можуть тривати місяцями. Кашлюк надзвичайно небезпечний для немовлят до одного року. У них кашлюк може протікати з зупинками дихання (апное), що може спричинити смерть.

Симптоми кашлюка:

  • Спазматичний кашель(може тривати до трьох місяців).
  • Помірний жар.
  • Нежить.

Крім того, кашлюк викликає небезпечні ускладнення:

  • Конвульсії,
  • Пневмонія (запалення легень),
  • Енцефалопатія (ураження головного мозку),
  • Апное (припинення дихальних рухів).

Як захиститись від кашлюка?

Єдиний надійний захист — вакцинація. В Україні від кашлюка вакцинують чотирма дозами у 2, 4, 6 та 18 місяців. Щеплюють вакциною АКДП, що захищає одразу проти кашлюка, дифтерії та правця.
Недоохоплення профілактичними щепленнями призводить до зростання захворюваності та реєстрації спалахів інфекційних захворювань, які керуються засобами специфічної профілактики, особливо в період війни коли є значне переміщення населення. Якщо ви або дитина пропустили щеплення за графіком, зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я, щоб отримати щеплення безкоштовно.

 

Читайте також: 

Через низький рівень вакцинації на Вінниччині зростає кількість хворих на кашлюк

Меланома у дітей: причини, фактори ризику та профілактика захворювання

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Ирина Ирина
    Виключали світло вороги, і у дітей на нервовій почві стався стрес - це геноцид українців.

keyboard_arrow_up