Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово. Найчастіше це різке підвищення температури тіла (понад 38 °C), головний біль, біль у м'язах, біль у горлі, кашель та нежить. Однак якщо стан хворого погіршується, викликайте швидку, адже життя людини може опинитися під загрозою.
За минулий тиждень до лікарні з приводу недуги звернулося понад 7 тисяч людей. Серед захворілих 4566 (63,7 %) дітей. Було госпіталізовано 312 осіб.
— На 52-му тижні 2019 року у Вінницькій області спостерігається низький рівень інтенсивності захворюваності на грип та ГРВІ, що складає 461,8 випадків на 100 тис. нас. та є на 8,2 % нижчим базового рівня. Найвищі рівні захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції реєструвались у місті Вінниця, Барському, Тульчинському та Хмільницькому районах, — зазначають у Вінницькому обласному лабораторному центрі МОЗ України.
До того ж, з початку року медики отримали 1 позитивний результат на вірус парагрипу та 2 на аденовірус, 1 позитивний результат на вірус грипу типу А H3N2 та 4 позитивних на вірус грипу типу А H1.
Загалом з початку епідемічного сезону щеплено 13 тисяч 794 людини.
«Захворів — сиди вдома»
Візьміть лікарняний. Грип швидко передається, тому так званий «трудовий героїзм» (коли ви хворі йдете на роботу) лише сприятиме поширенню інфекції.
Уникайте близького контакту з хворим
Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.
Прикривайте ніс та рот
Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
Мийте руки
Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
Намагайтеся не торкатися обличчя
На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.
Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення
Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезинфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
Привчіть себе до корисних звичок
Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.
Чому навіть важко хворі можуть вакцинуватися? Медики все пояснили
Читайте також:
На початку епідемії. Як вінничани хворіють на грип і ГРВІ та чи купують вакцину
Вакцини за півціни. Понад 9000 вінничан прищепилися за програмою «Стоп грип»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер