Грип є, але епідемії немає: розповідаємо про ситуацію вірусних захворювань на Вінниччині

- У Вінниці з початком зими активізувалися грип та ГРВІ. За тиждень зафіксували хворих понад 1700 осіб, проте епідемії немає.
Зима поступово охоплює місто, разом із нею повертаються грип та ГРВІ, які щороку знову завітають, як за розкладом. За останній тиждень більше ніж 1700 вінничан захворіли на вірус, але епідемії в місті немає, запевняють у департаменті охорони здоров’я ВМР.
— ГРВІ — це, в тому числі, грип. Пік захворюваності припадає на лютий – це звична тенденція для зимового періоду. Тож, і цьогоріч – підвищення респіраторних захворювань у лютому – це звичайний процес. Інформація по кількості зафіксованих в людей цих недуг надходить до Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб з усіх медичних закладів міста, зокрема, приватних клінік та стаціонарів. За даними фахівців Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, Вінниця не досягла епідемічного порогу, адже кількість звернень відповідає сезонній нормі, — розповідає начальниця відділу контролю якості надання медичної допомоги департаменту охорони здоров’я ВМР Наталія Авраменко.
Найчастіше хворіють діти від 8 до 14 років, особливо після відновлення навчання у школах. Звернення по лікарняну допомогу до сімейних спеціалістів, зі слів завідувачки амбулаторії загальної практики сімейної медицини Олени Лендюк , збільшились два тижні тому.
Основні симптоми грипу:
- раптовий різкий підйом температури до 38-40°C, яка погано «збивається»;
- ломота у м’язах та суглобах;
- головний біль та сильна слабкість;
- біль у горлі, сухий кашель.
— Грип може ускладнюватись трахеїтом, синуситом, чи пневмонією, особливо на 2-3 день хвороби. У легких випадках пацієнти одужують за 3-5 днів, а при ускладненнях — лікування може тривати до 10 днів, - розповідає Олена Лендюк.
Зазвичай, у 80-ти відсотках, грип не несе за собою ускладнень, якщо в людей немає супутніх хронічних хвороб, накшталт цукрового діабету, серцево-судинних захворювань та інших.
«Якщо ж температура тримається більше 5-ти днів і з’являються нові симптоми, кашель стає більш сильним, додається закладеність носа – це нашарування бактеріальної інфекції. Тому варто додатково прийти на прийом до спеціаліста, аби назначив подальший курс лікування», — пояснює Олена Лендюк.
Нагадаємо, що раніше ми розповідали циркулює скарлатина та вітрянка. Через це на карантин відправили деякі групи у дитячих садочках. За даними обласного Центру контролю та профілактики хвороб, впродовж січня підтверджено 77 випадків скарлатини та 590 випадків вітрянки. У порівнянні з попередніми роками, коли фіксували поодинокі випадки цих захворювань, ця кількість велика, проте мова про початок епідемії не йде.
Важливо пам’ятати, що єдиний шлях не захворіти — це профілактика, переконують лікарі. Тож, радять часто мити руки та уникати місць скупчення людей. За перших симптомів захворювання рекомендується звернутися до сімейного лікаря, залишатись вдома та ізолювати себе від контактів з іншими людьми.
Лікарі радять:
- пити багато рідини (чай, вода, узвар);
- провітрювати приміщення та підтримувати вологість повітря;
- приймати жарознижувальні засоби при температурі вище 38°C.
Читайте також:
Виготовлений з 20 тисяч уламків артснарядів: у центрі міста презентували «Хрест Миру»
У Вінниці дезертиру ЗСУ винесли вирок за держзраду — 15 років ув'язнення
Стартував проєкт «Контракт 18-24» для добровольців. Умови та терміни
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
СЛАВА ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ
Добра я дуже
INNA