Виготовлений з 20 тисяч уламків артснарядів: у центрі міста презентували «Хрест Миру»

Виготовлений з 20 тисяч уламків артснарядів: у центрі міста презентували «Хрест Миру»
  • У Вінниці встановили інсталяцію «Хрест Миру», створену з уламків артилерійських мін і снарядів, яка символізує наслідки війни. Автори скульптури, Сергій Мельникофф та Віктор Бєльчик, виготовили її восени 2024 року в Одесі.

У Вінниці на Майдані Небесної Сотні сьогодні, 12 лютого, була презентована інсталяція «Хрест Миру» з Золотим Розп’яттям. Фігура Хреста, що розп’ятий, виконана з 20 тисяч уламків артилерійських мін і снарядів, зібраних після боїв на полях у різних областях України. Скульптура Ісуса покрита шаром чистого золота 999,9 проби, нанесеного гальванічним методом, і важить близько однієї тонни. 

«Хрест Миру» створювали американський митець українського походження Сергій Мельникоф та майстер з металу Віктор Бєльчик восени 2024 року в Одесі. 

Відео дня

Символічне значення скульптурної композиції

Кожна деталь скульптури має глибоке символічне значення. Фрагменти боєприпасів, з яких створене тіло Христа, зберігають свою первісну форму, нагадуючи про наслідки війни: вигини, що асоціюються з м'язами, запалі очі і виступаючі ребра — усе це справжні уламки війни, зібрані в єдиний пазл.

Хрест виготовлений із технологічних труб, взятих із зруйнованих будинків Харкова та Одеси. У його орнаменті — понад три тисячі розпиляних автоматних гільз, а основою є стилізований протитанковий їж із залізничних рейок «Азовсталі». Обвивши хрест рушником, що символізує зв’язок між світом живих і мертвих, автор підкреслює трагедію війни через червоні квіти на тканині, які уособлюють кров невинних жертв.

«Хрест Миру» — це не релігійний символ, а мистецький витвір із уламків зруйнованих будівель і боєприпасів. Сергій Мельникофф подарував його Міжнародному благодійному фонду «Душа України».

— Інсталяцію хочуть продати на аукціоні, а всі отримані гроші спрямувати на будівництво реабілітаційного центру в Албанії для дітей, які постраждали внаслідок російської агресії, — розповіла директорка проєкту Марія Універсалюк.

Інсталяцію у Вінниці можна побачити до 13 лютого, після чого вона вирушить до Києва.

 

Читайте також:

У Вінниці дезертиру ЗСУ винесли вирок за держзраду — 15 років ув'язнення

Стартував проєкт «Контракт 18-24» для добровольців. Умови та терміни

В Україну насувається брудна хмара. Чи опиниться Вінниччина під загрозою?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Валерій Світельський

    Ха, Ха,Ха.  Іуди ставлять пам'ятник ХРЕСТУ.
    Це вже ,мабуть, перед кінцем...
  • Валентина Кононенко Кравчук

    До речі ,можливо журналісти дадуть відповідь ,чи встановили камери на алеї слави на сабарівському кладовищі ,чи встановили там баки для сміття,чи виділили людину ,щоб побила прибирання на тих могилах воїнів у кого немає рідних ?
  • Ольга Брига

    Добре, що сказали про золото. Тепер охороняйте його від золотодобувачів.
  • Оксана Петрик

    Добре, що у вас на золотого Ісуса є гроші, а пенсінерам, родинам загиблих, на протези військовим, соціально незахищеним, немає. Що занадто, то не здраво.

keyboard_arrow_up