Епідпоріг по грипу Вінниччина перетне цього тижня: чи будуть через це обмеження та яка кількість хворих?

Епідпоріг по грипу Вінниччина перетне цього тижня: чи будуть через це обмеження та яка кількість хворих?
  • Прогнозується, що кількість хворих на грип вінничан цього тижня перетне позначку 10 тисяч. Чи означає це, що в області вводитимуть карантинні обмеження? 
  • Також ми дізналися, які школи через грип вже перейшли на дистанційну форму навчання, яка ситуація з ковідом та чи варто хвилюватися через поширення скарлатини та вітрянки.

Впродовж січня-лютого в області стрімко зростає кількість хворих на грип. До прикладу, тиждень тому їх було стільки, що до перетину епідеміологічного порогу лишалося 20%. За останні дні кількість випадків збільшилася ще на 17%. Тому станом на понеділок вінницькі медики повідомляють редакції «20 хвилин», що до перетину епідпорогу лишилося 2,6%. 

Генеральний директор обласного Центру контролю та профілактики хвороб Ігор Матковський прогнозує, що станеться це вже цього тижня. Однак лікар заспокоює, пояснюючи, що такий підйом захворюваності типовий та цілком очікуваний для зимової пори року. 

— Наразі ми не плануємо скликати комісію і обговорювати запровадження будь-яких обмежень. Не станеться цього й коли ми перетнемо епідпоріг, тому що рівень захворюваності все одно вважатиметься низьким. Якщо він перетне й цей рівень та поповзе до середнього, а це буде мова про 30 тисяч нових випадків захворювання на тиждень, тоді й думатимемо про наступні кроки, — пояснює Ігор Матковський. 

Відео дня

Наразі лікарі дають лише рекомендації, як ось подбати про засоби індивідуального захисту та зменшити кількість відвідувань місць з великим скупченням людей.

Більшість хворих — діти. Серед усіх сьогоднішніх пацієнтів таких 61%. У міському департаменті освіти кажуть, що кількість інфікувань серед учнів ліцеїв та гімназій збільшується, тому адміністрації окремих вінницьких шкіл вже перевели учнів на онлайн навчання. 

Відомо, що з 10 лютого у такому форматі навчаються у Вінницько-Хутірському ліцеї, а також у ліцеях №№ 6, 15, 23 та 35. Крім того, в області аналогічні рішення ухвалили у семи навчальних закладах.

— Від початку цього року ідентифіковано 55 різних респіраторних збудників. Більшість з них — грип. Однак вперше за довгий час лабораторно підтверджений і Covid-19. Якщо раніше фіксували по одному-три випадки, то зараз у нас їх одразу 22. Тобто коронавірус сьогодні також поширюється, — продовжує лікар-інфекціоніст Матковський.

Крім того, відомо, що наразі у місті циркулює скарлатина та вітрянка. Через це на карантин відправили деякі групи у дитячих садочках. За даними обласного Центру контролю та профілактики хвороб, впродовж січня підтверджено 77 випадків скарлатини та 590 випадків вітрянки. У порівнянні з попередніми роками, коли фіксували поодинокі випадки цих захворювань, ця кількість велика, проте мова про початок епідемії не йде.  

Як вберегтися від грипу. Поради МОЗ

Симптоми

Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово. Найчастіше це:

  • різке підвищення температури тіла (понад 38 °С);
  • головний біль;
  • біль у м'язах;
  • біль у горлі;
  • кашель;
  • нежить.

Симптоми грипу для госпіталізації

Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою — її життя.

Викликайте «швидку» чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо є такі симптоми грипу:

  • обличчя стало дуже блідим чи з’явилось посиніння;
  • важко дихати;
  • температура не спадає впродовж тривалого часу;
  • багаторазове блювання та випорожнення;
  • порушення свідомості — надмірна сонливість чи збудженість;
  • біль у грудній клітці;
  • з’явились домішки крові у мокроті;
  • показники артеріального тиску нижче норми.

Ці симптоми грипу ігнорувати ні в якому разі не можна. Продовжувати лікування вдома дуже небезпечно, оскільки затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

Профілактика грипу

Найефективнішим способом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час введення вакцини — початок осені (вересень–жовтень). Разом з тим, щеплення рекомендують робити й в більш пізні терміни — впродовж всього сезону грипу. 

Всупереч поширеному міфу, вакцинація не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

Корисні звички для профілактики

Хоча найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація, деякі прості правила допоможуть уникнути хвороби.

1. «Захворів — сиди вдома»

Візьміть лікарняний. Грип швидко передається, тому так званий «трудовий героїзм» (коли ви хворі йдете на роботу) лише сприятиме поширенню інфекції.

2. Уникайте близького контакту з хворим

Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.

3. Прикривайте ніс та рот

Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4. Мийте руки

Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися обличчя

На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.

6. Провітрюйте та дезінфікуйте приміщення

Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезінфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

7. Привчіть себе до корисних звичок

Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.
 

Читайте також:

Де у Вінниці пропонують бронювання та найвищі зарплати? Огляд вакансій

Ціни на нерухомість у Вінниці продовжують рости. За скільки можна купити квартиру у нашому місті

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Лариса Леонідівна

    Закрити усіх, закрити все і одягнути маски

    Яна Чорна reply Лариса Леонідівна

    Irina Vinnitskaja ,Все залежить від імунітету...Ми вже  тиждень на лікарняному з бронхітом.В школі всі діти кашляють,сопляють і через одного в мед пункт бігають

    Лариса Леонідівна reply Лариса Леонідівна

    Irina Vinnitskaja
    Так і роблю.
    А ви ходіть, вам більше треба

    Irina Vinnitskaja reply Лариса Леонідівна

    Лариса Леонідівна ви Ларисо сидіть вдома і нікуди не виходьте. А ми будемо ходити, і навіть якщо кашель, він проходить за тиждень. Якщо полоскати горло і не промерзати.
  • Лариса Леонідівна

    Закрити школи й садочки на карантин

    Лариса Леонідівна reply Лариса Леонідівна

    Валентина Масловська
    І правильно

    Валентина Масловская reply Лариса Леонідівна

    Лариса Леонідівна деякі вже вдома.

keyboard_arrow_up