Сьогодні людство захопилося здоровим способом життя: всі бігають, правильно харчуються, обирають натуральне й органічне, слухають лекції з генетики й anti-age. Люди зацікавлені тим, щоб відтермінувати старіння.
Фейсбілдінг у цю концепцію вписується прекрасно. Він не змінює зовнішності, не блокує міміки, просто тонізує м’язи і гармонізує риси обличчя, — говорять фахівці.
Гімнастика для обличчя з’явилася не вчора, мода на неї виникає хвилями. Все почалося в першій половині XX ст., коли пластичний хірург придумав для своєї подруги балерини комплекс вправ, який би допоміг їй залишатися красивою ще довго.
Наступна хвиля слави фейсбілдингу настала у 80-х. Тепер фітнес для обличчя знову в моді.
Вінничанка Вікторія Козак — дипломований майстер з фейсбілдінгу. Цією методикою зайнялася нещодавно, і тепер робить наших жінок красивими.
Дівчина працювала викладачем іноземних мов. В карантин ортодонт Вікторії поставив діагноз «гіпертонус м'язів обличчя»: через нервове напруження змінився прикус.
Наближався мій день народження, 30-річний ювілей, і я в чоловіка попросила подарувати мені навчання з фейсбілдінгу в школі Жені Баглик. Після тренінгів, практик і зарядки для обличчя в мене не лише контур обличчя став чіткішим, а й підтягнулись вилиці, розслабились м’язи і зменшилися головні болі. Зрозуміла, що вправи принесли свої плоди, коли знайомі почали робити компліменти.
— Тепер я роблю вінничанок красунями. Разючі зміни на обличчі можна спостерігати на жінках, кому за 40. Тому, що дієвість фітнесу для обличчя можна порівняти з лімфодренажним масажем: шкіра стає пружнішою, колір робиться свіжішим, — розповідає далі Вікторія.
Питаємо співрозмовницю, скільки коштує її навчання. Шість занять в маленькій групі, відповідає тренерка, обійдуться у 1200 гривень, а 480 гривень доведеться заплатити за 10 заняття онлайн марафону.
— Кожному підбирають свій комплекс вправ,— продовжує тренер з фейсбілдінгу. — Перші два місяці рекомендуємо тренуватися щодня. Що два місяці ми порівнюємо фото «до» і «після», аналізуємо, що підтяглося, а над чим ще треба працювати. Коли результат досягнутий, переходимо на тренування для підтримування через день, тричі на тиждень. Зони, які хочеться підтягувати, і далі тренуємо щодня. І ось так поступово виходимо на плавний режим, 2-3 тренування на тиждень по 20-30 хвилин закріплюють результат. Побачите, як ваші вилиці налилися як яблучка, підтягується центр обличчя, з'являється чітка лінія підборіддя.
Фейсбілдінгом рекомендують займатися з 25 років.
Чверть м’язів всього тіла (25%) знаходиться на обличчі, вони утворюють своєрідний каркас. Коли втрачається тонус, обличчя починає опускатися. Сенс фейсбілдингу — робота з м’язами обличчя. Їх треба тренувати так само, як м’язи тіла, і не допускати, щоб вони втрачали тонус, ставали млявими.
З іншої точки зору через шкідливі зажими м’язи можуть навпаки бути перенапружені, в цьому випадку підбирається комплекс для розслаблення м’язів та приведення їх в нормотонус.
— Головна мета — запобігання старінню, — каже тренерка. — У нас на заняттях багато зовсім ще молодих людей. Приходять ті, хто схильний до птозу, до появи другого підборіддя, до зморшок. Результати фейсбілдингу особливо добре помітні, якщо обличчя вже «попливло».
Набряклість зменшується всього за кілька тренувань: від роботи м’язів активується струм лімфи й обличчя стає менш набряклим. Фейсбілдінг допомагає окреслити вилиці, загострити контур підборіддя, промальовувати кут нижньої щелепи, який часто «пливе» з віком.
Вправами реально підтягнути щоки й підняти брови. Розгладити горизонтальні й вертикальні заломи на лобі. Підняти опущені куточки рота. Найскладніше з центром обличчя, адже тут багато м’язів, і із зоною навколо очей. Але в середньому вже за 2.5 місяці стабільних занять помітні зміни всіх зон.
— Почнемо з того, що ботулотоксин використовується для лікування ДЦП, коли шкоди від введення препарату менше, ніж від самої хвороби, — говорить тренер з фейсбілдінгу. — І сама назва токсин, в мене, наприклад, вже викликає насторогу.
Ботокс дає тимчасовий результат, а вводити часто його не рекомендується, є певна дозволена кількість разів. Плюс є окремі застереження щодо протипоказань, про які рідко говорять (наприклад, збої в роботі щитовидної залози).
У випадку з фейсбілдінгом все набагато безпечніше і ефективніше, довготриваліше, оскільки дія йде не з зовні лише, а з внутрішнього м'язового каркасу шкіри, який буде тримати її в тонусі і активізовувати лімфодренажні процеси і кровообіг, в той час як ботокс ці процеси дещо блокує.
Багато клієнтів з ботоксом починаючи займатись гімнастикою для обличчя згодом відмовляються від ботоксу взагалі. Плюс ще й тому, що уколи дороговартісні і потребують професійних фахівців, а зарядку для обличчя можна зробити й самому, потрібні лише знання.
Фейсбілдінг не лише коригує обвислості і зморшки обличчя, але й риси: зробити більш виразними вилиці, позбутись другого підборіддя і окреслити чіткі контури. Можна вплинути також на тип старіння.
Тренуватися після пластики (особливо після ліпосакції підборіддя) рекомендовано — щоб довше зберегти результат. Багато клієнтів тренується і з філерами, і з ботоксом. Але важливо пам’ятати, що ін’єкції нейротоксинів розсмоктуються від занять швидше. Тож коли людина хоче зберегти ефект уколів, вона не навантажує м’язи у зоні ін’єкцій.
З філерами взагалі немає проблем. Заняття з ними потрібні, бо філери — це зайва вага. Вони роблять обличчя важким, тягнуть його вниз. Зміцненням м’язів ми підтримуємо обличчя й знижуємо ризик птозу.
Читайте також:
«AstraZeneca не відповідає за ефективність вакцини». Вінницькі медики про особливості щеплення
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Вот, не плохое объяснение Каминского о фейс билдинге.
https://youtu.be/uParf_6sqNk