До 15 тисяч гривень на лікування зубів можуть отримати рідні загиблих військових

До 15 тисяч гривень на лікування зубів можуть отримати рідні загиблих військових
Пільга покриває стоматологію, вартістю до 15 тисяч гривень. Усе, що більше за цієї суми, доведеться заплатити людині зі своєї кишені
  • Ще з 2018-го у Вінниці діє пільга на лікування зубів для АТОвців та членів їх сімей.
  • З початком повномасштабної війни додали нові категорії пільговиків, серед яких демобілізовані ветерани війни, повнолітні члени сімей загиблих (померлих), безвісти зниклих оборонців.
  • Як скористатися цією послугою? Де лікують зуби за муніципальною програмою? Які потрібні документи?

Виконком міськради 11 липня рішенням №1667 вніс зміни до муніципальної програми, за якою надають стоматологічні послуги демобілізованим оборонцям, членам сімей загиблих і безвісти зниклих Захисників/-ць.

Ним встановили нові тарифи на послуги терапевтичної, хірургічної, ортопедичної стоматології, фізіотерапевтичного кабінету, рентгенкабінету, які надають в «Медичному стоматологічному центрі». 

Сума ж пільги на одного пільговика не змінилася — стоматологічні послуги вартістю до 15 тисяч гривень покриваються за рахунок бюджету Вінницької громади, пояснила директорка департаменту соцполітики Валентина Войткова.

Відео дня

Хто може скористатися

Програма безкоштовних стоматологічних послуг не нова: її запровадили з липня 2018 року, і тоді вона діяла для демобілізованих учасників АТО/ООС. Головна особливість — лікуєте зуби на суму до 15 тисяч гривень, які стоматології сплачують з коштів міського бюджету.

З початком повномасштабної війни до програми внесли зміни, за якими цю пільгу тепер мають ще демобілізовані Захисники і Захисниці, що брали участь у відсічі збройній агресії росії. А також повнолітні члени сімей загиблих (померлих), безвісти зниклих оборонців.

— Механізм залишився тим же, — розповідає директорка департаменту соцполітики Валентина Войткова. — Стоматологічна поліклініка складає план (наряд) робіт, який подається разом з пакетом документів на Комісію з питань надання пільг. Максимальна сума, яку покривають коштом бюджету — 15 тисяч гривень. У разі, якщо сума наданих стоматологічних послуг є більшою, в такому випадку пільговик здійснює доплату за рахунок власних коштів.

Оскільки пільга фінансується з бюджету громади, то нею можуть скористатися люди, прописані на території Вінницької міської громади та переселенці, які тут зареєстровані. 

Але, знову ж таки, муніципальна пільга на стоматологічні послуги надається демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в проведенні антитерористичної операції або повнолітнім членам родин загиблих (померлих), безвісти зниклих учасників бойових дій

Де і які надають послуги

Скористатися «зубними» 15 тисячами можна тільки у комунальному «Медичному стоматологічному центрі», що у Вінниці на Келецькій, 68. 

З порядку дізналися, що там, коштом пільги, можуть надати терапевтичну (огляд, пломбування, розпломбування, зняття зубного каменю тощо), хірургічну (видалення зуба, гінгівотомія, лікування альвеоліта, зняття швів та інше), ортопедичну (зубопротезування) стоматологічну допомогу.

Ще надають фізіотерапевтичні послуги, рентгенологічні послуги (обстеження).

Найдорожчим є виготовлення знімного повного протеза з термопластичного матеріалу Бре Флекс — 4 тисячі 871 гривні (ціна без ПДВ).

Який пакет документів

Директорка департаменту соцполітики Валентина Войткова каже, що людина, яка має право на пільгову стоматпослугу, йде одразу до медцентру на Келецькій. Там діє комісія, яка визначає обсяги робіт стоматологічної ортопедії та складає план робіт (наряд). У ньому прораховують і вартість.

Далі потрібно скласти пакет документів:

  • план (наряд) стоматологічних робіт;
  • копія паспорту заявника (1,2 сторінка та прописка), ІПН;
  • копія посвідчення пільговика (особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника бойових дій, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни);
  • копія документа учасника бойових дій, ветерана війни;
  • копія довідки з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, Департаменту соціальної політики міської ради; 
  • копія військового квитка (перша сторінка та сторінка з відміткою про демобілізацію з військової служби);
  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (це потрібно для переселенців).

— З цим пакетом документів приходимо до департаменту соцполітики на Соборну, 50, кабінет 101. Там складаємо заяву на ім’я міського голови, — говорить директорка департаменту соцполітики міськради Валентина Войткова.

Після отримання погодження від Комісії з питань надання пільг можна йти лікувати зуби коштом муніципальної пільги. Наголошуємо, що вона покриває стоматологію, вартістю до 15 тисяч гривень. Усе, що більше за цієї суми, доведеться заплатити пільговику зі своєї кишені.

 

Читайте також:

Яку допомогу пропонують родинам загиблих військових у Вінниці? Перелік та контакти

Як Вінниця піклувалася про військових та їх сім’ї у 2023 році

З початку року в області підтвердили майже пів тисячі випадків кашлюку. Це дуже багато — кажуть фахівці

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Martin Libher

    Це один імплант середньої якості, дуже смішно

    Химка Слобідська reply Martin Libher

    "смішно" тому що за загиблого 15 мільйонів а тут яких0сь "нещасних"15 тисяч?

keyboard_arrow_up