Вселенська поминальна субота. Якого числа, як поминати, що не можна робити

Вселенська поминальна субота. Якого числа, як поминати, що не можна робити
  • У суботу, 6 березня православні християни роблять поминання всіх покійних: батьків, друзів, колег і знакових, які пішли з життя.

В батьківську суботу під забороною веселощі, сварки, важка робота по дому. В такий день краще відвідати службу в храмі, помолитися, організувати сімейний поминальний обід. Якщо є можливість, можна сходити на цвинтар, принести туди лампадки і квіти.

Потім 8 березня, крім міжнародного жіночого дня, починається Масляна. Через тиждень, 15 березня, стартує Великий піст.

Протягом сорока днів цього поста, який завершується Великоднем, батьківські суботи будуть ще кілька разів. Один з основних поминальних днів — Радониця — вже після Воскресіння Христового, а саме 11 травня.

Відео дня

Поминальна субота: історія і традиції

Перша згадка поминання покійних напередодні Великого поста міститься в грузинському перекладі єрусалимського Лекціонарія VII століття. М’ясопусну суботу ще називають Малою Масницею, так як поминальний день припадає на крайній тиждень перед Масницею. У церквах проводяться спеціальні обряди, читаються молитви за всіх християн. Також в цей день люди моляться про те, щоб Бог упокоїв душі покійних і змилостивився, відпустивши їм усі земні гріхи.

Згідно слов’янським звичаям на зимову поминальну суботу господині випікали млинці, перший з яких клали на поличку з розставленими іконами, другий — на підвіконня. Решту млинців відносили на могилу родичів, роздавали малозабезпеченим. У будинку прибирають, ввечері влаштовують поминальну вечерю, виставляючи на стіл багато страв, їх кількість має бути непарною.

Що можна їсти

За старих часів було прийнято в батьківські суботи куштувати кутю — обов’язкова страва поминальної трапези. Солодку кашу готують з цілих зерен пшениці або іншої крупи з додаванням меду, а також родзинок або горіхів.

 

Що можна і що не можна робити

Напередодні батьківської суботи, тобто ввечері в п’ятницю, в православних храмах служиться велика панахида. А в суботу вранці служать заупокійну Божественну літургію, після неї - загальну панахиду.

В цей день слід поминати своїх покійних батьків в церкві - люди подають записки з іменами близьких померлих і моляться за упокій їхніх душ в потойбічному світі. При цьому не бажано сумувати надміру в ці дні: поминати — не означає сумувати, до того ж, душа людини перейшла в інший, кращий світ.

 

Багато хто вважає, що в цей день не можна працювати або займатися домашніми справами. Однак, при необхідності цією забороною дозволяється знехтувати. Головне, що обов’язково потрібно зробити — це почати день з відвідин храму, здійснення молитов, відвідування кладовища.

Також в цей день прийнято подавати милостиню незаможним з проханням помолитися за померлих.

 

Читайте також:

Скандал у Гнівані: у міста забрали бригаду швидкої допомоги. Що каже влада?

У Вінниці в тролейбусі впав дідусь та зламав стегно. Родичі шукають свідків

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:00 Конференц-зали та коворкінги у Вінниці: де орендувати та за скільки? (партнерський проєкт) 21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up