Трійця – 2023: коли припадає свято цьогоріч. Історія та традиції

- Свята Пасха і Трійця 2023 нерозривно пов'язані між собою. Трійця настає рівно через 50 днів після Воскресіння Христового. Тому у християн свято має ще одну назву, П'ятидесятниця.
У цьому році Свята Трійця припадає на неділю, 4 червня.
Це церковне свято в Україні є офіційним вихідним днем. Згідно з українським законодавством, якщо святковий день припадає на неділю, він автоматично переноситься на наступний за ним понеділок. Втім, в Україні все ще діє воєнний стан, який було подовжено від 19 лютого до 20 травня 2023 року, наказом президента. Тому згідно з Законом України Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану, на період дії воєнного стану в країні скасовуються всі додаткові вихідні дні.
Історія свята
Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса.
Згідно з однією з книг Нового завіту — Діяннями апостолів — через 50 днів після воскресіння Христа і через 10 днів після його вознесіння на небо, 11 апостолів і матір Ісуса Марія зібралися разом в одному з будинків Єрусалима.
І раптом зчинився шум із неба і переповнився весь той дім, а потім на всіх присутніх опустилися вогненні язики і почили по одному на кожному з них. Так сталося сходження Святого Духа.
Апостоли в одну мить почали говорити різними мовами, яких раніше не знали. Так їх учитель, Христос, виконав обіцянку, дану при земному житті: дати учням «Утішителя», «Духа істини», «якого я пошлю вам від Отця, який від Отця походить».
Знання мов було необхідно апостолам для проповідування вчення Христа різним народам. «Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів», — сказав їм Ісус напередодні свого вознесіння на небо.
Таким чином це свято нагадує про св. Трійцю, три відомі прояви, лики (іпостасі) Всевишнього — у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Бога-Святого Духа.
Традиції свята
Православні в цей день підлогу храму устеляють татарським зіллям та віжоскошеною травою, ікони прикрашають березовими гілками.
Наступного дня, у понеділок, святкують День Святого Духа. Власну оселю також прийнято прикрашати зеленню. Найпопулярнішими рослинами для оздоблення будинку є татарське зілля, любисток, чебрець, м’ята та меліса. Саме ці запашні трави уособлюють душу, яка розквітає та прокидається після зимового сну.
Читайте також:
Церковний календар на квітень 2023 року: перелік свят та постів
Митрополит Симеон освятив купол і хрест для храму князя Володимира в Десні
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Ірина СтецюкВЕЛИКДЕНЬ ‼️✔️