Митрополит Симеон освятив купол і хрест для храму князя Володимира в Десні

Митрополит Симеон освятив купол і хрест для храму князя Володимира в Десні
  • Храм у селищі Десна почали будувати ще у 2011 році.
  • Рік тому місцева релігійна громада ухвалила рішення приєднатися до помісної Православної Церкви України.
  • Днями парафіянам представили нового настоятеля протоієрея Олексія Волкова.

25 березня 2023 року митрополит Вінницький і Барський Симеон освятив купол і хрест для храму святого рівноапостольного князя Володимира, що у смт Десна Вінницького району. Про це повідомляє Пресслужба Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ).

Перед освяченням Архієрей звершив молебень за Україну і Українське військо. Разом із Його Високопреосвященством молилися клірики вінницького Спасо-Преображенського кафедрального собору: протоієреї Віталій Голоскевич, Димитрій Пилинь та протодиякон Сергій Боярський, а також настоятель Свято-Троїцького храму м. Вінниці протоієрей Олексій Волков, який у подальшому буде виконувати обов'язки настоятеля храму.

— Храм у смт Десна почали будувати ще у 2011 році, але через брак коштів роботи невдовзі зупинилися, і довгий час церковна будівля стояла без даху, вікон і дверей. Рік тому місцева релігійна громада ухвалила рішення приєднатися до помісної Православної Церкви України. До храму потягнулися місцеві жителі, які раніше не ходили до церкви через її приналежність до московського патріархату. Спільними зусиллями і з допомогою благодійників протягом року парафіяни виконали багато робіт як всередині храму, так і ззовні: впорядкували прилеглу територію, спорудили дах і нарешті виготовили головний купол з хрестом, який після освячення увінчає будівлю церкви, — розповідають у пресслужбі.

Відео дня

Освятивши хрест, митрополит Симеон звернувся із словом архіпастирської настанови до парафіян яких у цей день зібралося чимало. Владика привітав усіх з визначною подією і висловив подяку тим, хто потрудився, для втілення доброго наміру. З благословення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія митрополит Симеон вручив медаль «За жертовність і любов до України» голові парафіяльної ради релігійної громади Анатолію Кирилюку. Архієрей також відзначив благословенними грамотами багатьох парафіян і меценатів і висловив подяку активним учасникам робіт по будівництву храму.

Архієрей також подякував протоієрею Віталію Голоскевичу, який опікувався релігійною громадою ще тоді, коли вона через супротив московського патріархату молилася на вулиці і представив парафіянам нового настоятеля протоієрея Олексія Волкова, з яким вірянам належить виконати ще багато робіт для того, щоби храм у смт Десна можна було освятити і звершувати у ньому регулярні богослужіння.

Протоієрей Віталій Голоскевич також звернувся до парафіян зі словами вдячності за спільні молитви і труди, які вони здійснювали разом протягом року. Священник наголосив на тому, що храм є «серцем села» і дорога до нього ніколи повинна заростати ані в прямому, ані в переносному значенні цього слова.

На завершення урочистої події протодиякон проголосив «Многая літа» Православній Церкві України, Українській державі, її владі, воїнству і народу, а також місцевій релігійній громаді, будівничим храму, його фундаторам і благодійникам і всім жителям смт Десна.

 

Читайте також:

Благовіщення Пресвятої Богородиці: коли будуть святкувати та що не можна робити

На Вінниччині реставрують старовинну Барську ікону Божої Матері

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Читач68

    нехай попы.чи попкы  носки свои святять и йдуть працювати на  заводы.по польшам. а слово Митра  це  древнеримське  божество  бог сонця

keyboard_arrow_up