«Благовіщення» означає добру, радісну звістку. Свято присвячене спогаду про день, коли Діві Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про прийдешнє народження Ісуса Христа – Сина Божого, який візьме на себе гріхи всього людства.
Подія, про яку йдеться, згідно із Писанням відбулася через чотири місяці після заручин Діви Марії з далеким родичем, вісімдесятирічним старцем Йосипом. Марія, як відомо, ще раніше оголосила про своє бажання залишитися Дівою і присвятити себе Богу, тому Йосипу було доручено піклуватися й оберігати її дівоцтво.
У день Благовіщення Марії явився архангел Гавриїл, привітавши її словами: «Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою!». Ангел приніс Діві Марії благу звістку – що їй судилося народити Сина Божого.
Марія зніяковіла від таких слів і поцікавилася, як може народитися син у тієї, яка не знала чоловіка. Архангел Гавриїл на це їй відповів: «Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, тому й святе, що народиться, назветься – Син Божий!». Почувши це, Марія та її чоловік праведний Йосип підкорилися волі Божій.
Церква вважає, що цим днем і починається Євангельська історія: разом із благою звісткою було покладено початок порятунку людського роду.
Читайте також:
Сьогодні вітаємо Захара та Якова. Історія та прикмети 6 квітня
Іменини авторитета та пожежа на набережній: важливе за 5 квітня на 20minut.ua
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер