Інтернет дозволяє об'єднатися різним людям, які в звичайному житті, можливо, ніколи б не зустрілися. Раніше люди могли познайомитися на дискотеках, в барах, ресторанах, музеях, в бібліотеках, рідше знайомилися на вулицях або в інших місцях. Тепер віртуальний світ спрощує початок спілкування, бо прямо з гаджету можна лайкнути фото, написати комплімент,— і знайомство вже відбулося. Для того, аби бути привабливим для свого потенційного партнера, потрібно перш за все переглянути контент власного акаунту, — радить психолог та бізнес-тренер Тетяна Нікіфорова.
Ваш профіль в соцмережі — це ваша візитівка. Фотографії можуть розповісти про людину набагато більше, ніж те, що він їв на сніданок або хто його новий партнер. Психолог Тетяна Нікіфорова впевнена: зображення, які користувачі викладають в інтернет, безпосередньо пов'язані з їх самооцінкою і мірою впевненості в собі.
Якщо людина викладає в мережу занадто багато селфі, намагається вибрати найбільш вдалий ракурс і зловживає фільтрами, то, швидше за все, вона сумнівається в своїй привабливості, оскільки боїться показати себе такою, яка є насправді і підвищити самооцінку за допомогою лайків і коментарів.
— Якщо дівчина викладає у соцмережі лише фото свого оголеного тіла, то вона і привабить лише такого партнера, який цікавитеметься виключно її формами, але не її особистістю, — говорить фахівець.— Губи «качечкою», привабливо підкреслені контури тіла і ваш посил світу: «Я готова до експериментів дівчина». І ви дійсно думаєте, що чоловіки, налаштовані на серйозні стосунки, клюнуть на таку наживку?
Це саме стосується і чоловіків. Якщо він занадто часто демонструє свій оголений торс, концентрує увагу на своїй зовнішності, такого нарциса цікавитимуть короткотривалі стосунки, до серйозних він ще не готовий.
А ось якщо звичайний хлопець або чоловік ставить на аватарку фото дикого вовка, граціозно гепарда — це спроба видати бажане за дійсне. Власник сторінки хоче здаватися сміливим і сильним. У дівчат же, як правило, переважають, фото всяких мімімішних тварин. Наприклад, чарівні кошенята, кролики, цуценята. Такі фотографії свідчать про сентиментальность і інфантильність власниці аккаунта.
Потрапити в категорію людей з прихованими комплексами не оминула й любителів викладати фото зі спортзалу. Працювати над своїм тілом — це здорово і заслуговує на повагу, але експерти стверджують, що якщо такими знімками усипаний весь профіль в соцмережі, то це говорить про низьку самооцінку. Публікуючи знімки тренувань, людина шукає схвалення з боку, хвалебних відгуків про її фігуру, щоб і самому стати впевненим в красі свого тіла.Зрозуміло, мова йде про публікації рядових користувачів, а не про постах професійних фітнес-інструкторів, які діляться з підписниками секретами ефективних тренувань.
— Впевнена в собі людині зовсім не обов'язково ділитися з усім Інтернетом своїми планами на вечір, продуктами харчування, відвертим вбранням чи дороговартісними покупками, — говорить Тетяна Нікіфорова.—.А ті, хто має проблеми з самооцінкою, навпаки, часто впадають в залежність від постинга: їм необхідно постійну увагу і схвалення з боку громадськості. Ми зараз не говоримо про блогерів, які заробляють у соцмережах своїм активним трафіком.
Тому, якщо ви помітили, що дівчина стала занадто часто викладати в соціальні мережі фото, і підписувати «я щаслива, як ніхто» то, можливо, це означає, що вона зараз переживає не найкращий період у своєму житті.
Існує окрема категорія користувачів, які вже знайшли свою другу половинку, і почали активно постити фото пари, формуючи в соцмережах паралельну реальність, демонструючи підписникам свого партнера і зразковий шлюб.
Таку ілюзію легко створити за допомогою фотографій обнімашок з коханою людиною, букетів квітів та інших подарунків, навіть якщо насправді між партнерами багато непорозумінь і відносини висять на волосинці. На думку психолога, ті, хто занадто активно транслює особисте життя в соцмережі, ймовірно, не повністю впевнені в собі і своєму партнерові і таким чином намагаються переконати себе та інших у тому, що в їх відносинах і житті панує ідилія.
Реальні фото без фільтрів и фотошопу говорять про те, що людина сприймає себе такою, якою є насправді. До цієї ж категорії відноситься ситуація, коли людина по кілька років не змінює аватарку, — це говорить про стабільність поглядів, моральної зрілості, про відсутність необхідності малюватися перед будь-ким в соцмережах, отримувати емоційні «погладжування» у вигляді лайків і компліментів. Такі люди використовують соцмережі для спілкування з друзями або для роботи, а не як привід показати себе у всій красі. Вони вважають за краще не фотографувати моменти і ділитися ними, а проживати їх наповну.
Отож, ви відфільтрували свої фото на сторінці, тепер час шукати партнера. Інтернет тим і чудовий, що за короткий час можна поспілкуватися з кількома людьми або навіть з кількома десятками людей, з якими можна почати будувати відносини, і саме тому сайти знайомств або соцмережі зараз набирають чималої популярністі.
— Деякі люди реально бояться знайомств наживо, а в сомережах тривога все-таки поменше, — коментує психолог. — Переписуються, не бачачи один одного, не надягаючи відповідний одяг, омоційно не налаштовуючись. У реальності є страх того, що вони можуть комусь не сподобатись. У цьому сенсі користувачі сайтів знайомств бережуть свою психіку і починають легке знайомство.
Інше питання, якщо людина тільки в інтернеті починає знайомитися і тільки на цьому і зупиняється. Є такі віртуальні знайомства, де люди місяцями, якщо не роками, переписуються з потенційним коханим або коханою, але жодного разу не зустрічаються. У них є тільки листування в інтернеті, і це, звичайно, патологія. Тому що люди, якщо подивитися чесно, бояться зустрітися, вони бояться помилитися, бояться, що відчують біль, що їх обдурять, розкритикують або зрадять. Якщо ви знайомитеся в інтернеті, в цьому немає нічого страшного. Головне, щоб ви потім переводили знайомства з віртуальної площини в реальні зустрічі.
Не варто спілкуватися з людьми, яких ви не переносите, які вам не подобаються за манерою спілкування. Орієнтуємося на свою інтуїцію. Якщо людина вас відштовхує чимось, не варто продовжувати спілкування. Люди бувають різні, і мова навіть не про професію, стать, вік, освіту і національность, а про світогляд.
Коли вас запрошують на побачення, то бажано попередньо обмінятися номерами телефонів,обмінятися фотографіями, перейти на аудіо- або відеозв'язок. Поговоріть з людиною, переконайтеся, що вона реально існує. Ні в якому разі не позичайте гроші незнайомцям з соцмереж, не давайте номер своєї кредитної карти. Не забувайте, що під маскою приязної людини може переховуватися аферист. Це вже залежить від особистості та намірів користувача.
Якщо ж спілкування в мережі було легким і цікавим, якщо ваш співрозмовник ніяк не ображав, не напружував своєю перепискою, а лише виказував своє захоплення і повагу, — скоріш за все, так і відбуватиметься в реальному житті.
Читайте також:
ВІН І ВОНА: стосунки — це саме задоволення чи важка праця?
Кохання чи залежність: коли почуття приносить шкоду?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер