Турніром відкрили стрітбольний сезон. У Вінниці провели чемпіонат із вуличного баскетболу

- Баскетбольний сезон у Вінниці майже завершено, у ньому починається літня перерва.
- На перший план тепер виходить баскетбол 3 x 3 (стрітбол).
- Це різновид баскетболу просто неба.
Із нагоди Дня Європи на майданчику медуніверситету влаштували відкритий міський стрітбольний турнір. Він зібрав усіх бажаючих. А це - десятки команд, в тому числі і гості. Змагалися колективи з Вінниці, Житомира, Липовця, Могилева-Подільського, Козятина і Калинівки. Заявилася навіть команда із сусідньої Житомирщини, що красномовно свідчить про рівень турніру.
На майданчик виходили п’ять колективів дівчат, десять — чоловічих і 21 — молодіжний (до 18 років). У окремих змаганнях розігрувалися три комплекти нагород. Кожен матч тривав десять хвилин або до 11 очок.
Організатори підготували не лише нагородну продукцію, але й (за підтримки меценатів) безкоштовну воду для учасників. Одразу після урочистого відкриття через повітряну тривогу довелося скористатися укриттям медуніверситету, що було доволі зручно.
Підтвердили свій клас
В змаганні серед дівчат і жінок грали за коловою системою. Золото здобула команда «Вінницькі блискавки». Срібло – у вінницьких «Хачітос», бронза — у Липовецької ДЮСШ.
Нагадаємо, до останнього часу наш жіночий суперліговий клуб мав назву «Блискавки» . Нині це БК «Вінниця». Його зараз у стрітбольному турнірі представляли три авторитетні молоді спортсменки — Вікторія Шошоя, Вікторія Богаченко і Віолетта Остапчук.
— Недооцінки суперниць у нас не було, викладалися на всі 100 %. В стрітбол іноді граємо на тренуваннях. У цій грі треба набагато швидше думати і діяти, ніж у звичайному баскетболі. Влітку стрітбольні баталії – це круто. У попередніх роках ми виступали в складі юнацької збірної України 3 x 3. Були на тренувальному зборі у Івано-Франківську, грали на турнірах у різних країнах Європи, — розповіла 19-річна Вікторія Шошоя.
В призерах — «Абібас» і «Їжак»
Як нерідко буває на стрітбольних турнірах, учасники намагалися виділитися не лише своєю яскравою грою, але й оригінальними назвами команд. Серед чоловіків трійку найкращих склали вінницькі збірні «За главу», «Їжаки» і «Вася Камінський». У молодіжному турнірі медалі отримали «Житомирська політехніка», «Абібас» і «Вайп».
Вінничанин Остап Петрик грав за команду «Абібас». Незважаючи на свій юний вік (14 років), спортсмен нещодавно став чемпіоном Першої ліги в складі БК «Вінниця». Тоді він був наймолодшим постійним учасником чемпіонату України серед чоловіків. Каже, що стрітбол — це переважно гра із друзями у своє задоволення. А ось баскетбол — спорт на професіональному рівні.
— В стрітболі пробую свої сили не вперше. Дуже цікава гра для мене. Виступав і в інших містах. Склад нашої команди на турнірі — експериментальний. У грі проти старших хлопців і чоловіків отримую корисний досвід. Хоча дриблінг і кидок у тебе може бути кращим, але суперники нерідко краще готові фізично і мають більші габарити. В цьому складність. Але з часом звикаєш, і стає легше, — сказав Остап Петрик.
Два десятки майданчиків
Голова міського спорткомітету Сергій Краєвський звернув увагу, що у місцевій спортшколі є лише відділення класичного баскетболу. Там готують резерв для команд БК «Вінниця».
— Але всі баскетболісти можуть грати і у стрітбол, хоча тактика в цих іграх дещо різниться. Взагалі вуличний баскетбол складає серйозну конкуренцію класичному. Адже тут потрібна менша кількість людей, і легше зібрати команду, — сказав він.
Голова Вінницької баскетбольної федерації Дмитро Петрик погодився із тим, що стрітбол стрімко набирає обертів.
— Це олімпійський вид спорту і доволі доступний. Останнім часом у Вінниці з’явилася низка майданчиків, де є можливість грати у вуличний баскетбол, — сказав Дмитро Петрик. — До речі, любов до баскетболу і стрітболу мені прищепили мої діти. Маю три сини (всі займаються цією грою) і донькк.
Директор міської спортшколи з баскетболу Сергій Козанчук розповів, що у Вінниці є понад 20 гарних майданчиків для баскетболу 3 x 3. Переважно — шкільні. Там можна проводити змагання і тренуватися.
Довідка RIA/20 хвилин
Стрітбол (англ. street ball) з'явився у США в 1950-х роках у бідних міських кварталах. Від звичайного баскетболу відрізняється кількістю гравців (їх три), і зменшеною зоною гри (у половину баскетбольного ігрового поля).
У вуличний баскетбол грають дві команди. Зазвичай в командах по три гравці (класичний стрітбол).
Гра може відбуватись протягом домовленого часу або до моменту, коли одна з команд досягне домовленої кількості очок. Зазвичай грають на одне кільце. При цьому команда перед забиванням м'яча мусить «вивести» його за триочкову лінію.
Читайте також:
Тренер Володимир Прошин у 75 років пройшов курси підвищення кваліфікації
У Шаргороді стартувала Програма ФІФА з розвитку талантів
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.