ТОП-10 спортивних подій Вінниччини у 2024 році: рейтинг RIA

- Відзначаємо злети і падіння команд і спортсменів нашого краю, трагедії і скандали.
- А також новинку – адаптивний спорт для ветеранів війни, який почав бурхливо розвиватися
Згідно із традицією, газета RIA визначає своєрідний рейтинг спортивних подій Вінниччини у 2024 році. Маємо на це певне моральне право. Адже цього року наше видання на конкурсах Національного олімпійського комітету визнано найкращим щодо висвітлення спорту не лише в регіоні, а й в Україні.
Втім, рейтинг газети RIA не претендує на абсолютну істину. А лише відображає певну картину справ у галузі за рік, які викликали особливу увагу вболівальників і любителів спорту.
1.Смерть Узелкова
Безумовно, В’ячеслав Узелков був найбільш впізнаваним і медійним спортсменом Вінниці. Фактично символом нашого міста. І не тільки через звання Інтерконтинетального чемпіона світу та інші здобуті титули і перемоги. А ще завдяки харизмі і успішним виступах в ролі ведучого у популярних телешоу.
Наприкінці березня 2024 року боксеру діагностували тромб у серці, тромб в аорті та гангрену ноги. У квітні він переніс складну операцію на серці та проходив реабілітацію, а згодом отримав II групу інвалідності. На превеликий жаль, дев’ятого листопада 2024 року В’ячеслав Узелков помер.
2.Богачук став претендентом на пояс
Сергія Богачука поки не дуже знають в Україні, адже останніми роки він тренується і мешкає у США. Втім, на сьогодні це найуспішніший вінницький боксер-професіонал, який цього року навіть володів титулом тимчасового чемпіона світу.
Сергій Богачук успішно виступив цієї суботи в андеркарді бою Олександра Усика у саудівському Ер-Ріяді. Наш представник першої середньої ваги бився з британцем Ішмаелем Девісом.
У другому раунді Богачук потужно влучив лівим боковим ударом у ніс, після чого Девіс опинився на канвасі. Проте оговтався від важкого нокдауну. Утім, перевагу Сергія в класі й надалі було видно. Богачук переміг технічним нокаутом, оскільки Девіс відмовився продовжувати після шостого раунду. Отже, 29-річний вінничанин став обов'язковим претендентом на титул чемпіона світу WBC.
3.Хокейні збірні не допустили до змагань
Вінниця – центр чоловічого хокею на траві України. Тож міжнародний скандал у цьому виді спорту для нас це дуже погано.
Через борг у 32 тисячі євро перед Європейською федерацією українські команди, в тому числі національну збірну, яка переважно складається з вінничан, відсторонили від участі в міжнародних турнірах. І це напередодні нового олімпійського циклу 2025-2028 років. Вже відомо, що це сталося через грошові махінації у Федерації хокею на траві України. Але шанси виправити все ще є, кажуть наші інсайдери.
4.«Золотий м’яч» у Вінниці
У Вінницю 19 грудня привезли «Золотий м'яч» Андрія Шевченка. Нагороду, яку український футболіст здобув 20 років тому, можна було побачити у холі залізничного вокзалу. Подія зібрала довжелезну чергу бажаючих сфотографуватися. Хоча настрій трохи зіпсувало замінування вокзалу.
Нагадаємо, «Золотий м'яч» Андрій Шевченко отримав у 2004 році, граючи за італійський «Мілан». Тоді його визнали найкращим гравцем Європи. Нині Шева — президент Української асоціації футболу.
5. Даниленко став четвертим на Олімпіаді
Вінницький веслувальник Дмитро Даниленко став четвертим у фіналі Олімпіади-2024. Однієї секунди не вистачило квартету українців, аби фінішувати третіми. Втім, команда Дмитра доволі молода і має гарні шанси здобути медаль на наступних Іграх.
6. Олімпійця Кокошка відсторонили
На цій Олімпіаді виступав ще один вінничанин - штовхальник ядра Роман Кокошко. Але не пройшов кваліфікацію та посів 22-е місце.
І ось з’явилася неприємна інформація, що Роман відсторонений від змагань через порушення антидопінгових правил. Наш легкоатлет тричі не здав тест на допінг впродовж 2024 року. Тепер вінничанину загрожує дискваліфікація від одного до двох років.
Нагадаємо, Кокошко утримує рекорд України у штовханні ядра в приміщенні – 21.84 метра. Цей результат він показав на чемпіонаті Європи у 2023 році.
7. Шпатківська стала призеркою Паралімпіади
На Паралімпійських іграх у Парижі козятинчанка Марія Шпатківська виборола срібло у штовханні ядра. Дівчина показала результат 12,35 метри, встановивши новий рекорд Європи. Золото завоювала американка Ноель Малкамакі, яка встановила світовий рекорд - 14,06 метри.
8. «Нива» залишається внизу
Як відомо, футбол – найпопулярніший вид спорту. Флагманом вінницького футболу є «Нива», єдиний в регіоні професіональний клуб. В міжсезоння команду залишила низка досвідчених гравців, а їх замінили молоді місцеві футболісти. Не дивно, що наразі команда Юрія Ярошенка посідає восьму сходинку серед десяти команд групи «Б» Другої ліги чемпіонату України.
9. Флаг-футбол визнали
Згідно з наказом від 20 листопада цього року, флаг-футбол визнаний Міністерством молоді та спорту, як окремий вид спорту. До цього він набув статус олімпійського. Все це дуже важливо для нас, бо «Вінницькі вовки» в лідерах в Україні на всіх рівнях – чоловічому, жіночому і юнацькому. І є основою національних збірних, які почали виступати в Європі.
10. Адаптивний спорт набирає обертів
Це в першу чергу спорт для поранених ветеранів війни, нерідко без кінцівок. Під час війни він все більше набирає обертів, і Вінниця тут не є виключенням. І наші земляки проявляють тут себе доволі непогано.
Приміром, вінничани Ярослав Фіногенов та Армен Гарибян здобули перемоги у різних дисциплінах на міжнародних змаганнях серед ветеранів Strong Spirit’s Games. Вони були започатковані Федерацією стронгмену України.
Наша країна на іграх була представлена найчисленнішою збірною. Ці п'ятдесят Героїв здобули найбільшу кількість нагород.
Читайте також:
На відкритих вінницьких змаганнях з художньої гімнастики Christmas Cup переможених не було
Вінничанин Василь Мица став рекордсменом України з пауерліфтингу
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
"внизу" - це як розуміти, письмаки? 🤣🤣🤣🤣