На війні загинув 54-річний чемпіон України із марафонського бігу Анатолій Зерук
Вінницькі спортсмени воюють і допомагають фронту.
А також вдало прославляють країну на міжнародній арені.
По традиції наприкінці кожного року RIA cкладає рейтинг подій на Вінниччині. Він, безумовно, є суб’єктивним. Але все ж відображає певну картину у місцевому спорті протягом 2022 року.
Цього разу наш рейтинг є дуже незвичним. Адже багато подій у ньому, як і інших сферах життя, пов’язано із війною і допомогою бійцям.
Відео дня
Спортсмени воюють
Чимало відомих вінницьких спортсменів, тренерів і спортивних організаторів пішли захищати Україну. Приміром, дворазовий срібний олімпійський призер з плавання Павло Хникін, заступник голови спорткомітету Вінницької міської ради Роман Семчук, директор МДЮСШ № 5 Євген Лигін, голова обласної федерації фрі-файту Вадим Кудіяров та багато інших.
На превеликий жаль, деякі із відомих вінницьких спортсменів віддали своє життя за країну. Приміром, 54-річний чемпіон України із марафонського бігу Анатолій Зерук і 32-річний футболіст із Шаргорода Руслан Коров’янко, який перебував у складі збірних на районному та обласному рівнях, був чемпіоном змагань з футзалу (у складі молодіжної збірної).
Допомога фронту
Під час війни у Вінниці та районах області проводиться чимало благодійних турнірів. Найчастіше – із масових ігрових видів спорту. Приміром, із волейболу, футболу і шахів. Обласна Асоціація футболу організувала навіть цілу серію таких змагань у різних куточках нашого краю. Всі зібрані кошти на них передають на ЗСУ.
А працівники всіх міських ДЮСШ Вінниці на допомогу фронту стабільно віддають 5 % від своєї місячної зарплатні. Ці кошти акумулює міський спорткомітет, який закуповує тепловізори та інші необхідні військовим речі.
Юні волонтери
У Вінниці з’явилися і юні спортсмени-волонтери, які грою в шахи просто неба проти всіх охочих (в тому числі дорослих) збирають гроші для військових. Першим із них був наймолодший володар першого дорослого розряду з шахів в Україні Артем Кучер.
Його приклад наслідували інші вихованці вінницької шахової школи Родіон Зіньківський, Юрій Перепелиця і Демид Круглов. Охочих помірятися силами із дітлахами-вундеркіндами не бракувало.
Золото Всесвітніх ігор
Під час війни українські спортсмени дуже вдало виступають на міжнародному рівні. Вони розуміють, що своїми перемогами мають гучно нагадувати за кордоном про Україну, необхідність допомагати їй для захисту від агресії сусідньої країни. Вінницькі атлети тут не є виключенням.
Напевно, найбільш вагомим досягненням наших земляків у цьому році є дві золоті медалі на престижних Всесвітніх іграх. Це аналог Олімпіади для представників неолімпійських видів спорту, який проводиться раз у чотири роки. Зокрема, переможцями Всесвітніх ігор стали сумоїст Важа Даіаурі і пара акробатів(Данило Стецюк та Богдан Пограничний).
Стабільність Івана Чупринка
Вінницький пауерліфтер Іван Чупринко – багаторазовий чемпіон Європи і світу, рекордсмен планети із жиму лежачи. Цього року в Казахстані він не став змінювати традиції і знову здобув світове золото! До речі, Іван Чупринко намагався підкорити новий рекорд світу. Встановив штангу вагою 300,5 кг, на жаль, спроба не вдалась.
Тепер досвідчений пауерліфтер мріє оформити золотий дубль на планетарному рівні. Тобто перемогти на чемпіонаті світу одразу в двох категоріях – із класичного і екіпірувального жиму.
Потрапив до Книги рекордів
Атлет із Тульчина Іван Нікун встановив світовий рекорд у присіданні зі штангою. На благодійному чемпіонаті Української федерації бодібілдингу та фітнесу, що проходив у Кам'янці-Подільському, Іван присів за годину 534 рази із вагою 80 кілограмів.
Наш земляк у цій вправі перевершив рекорд росіянина, який сів 520 разів. Це досягнення Івана Нікуна було зареєстровано у Національному реєстрі рекордів України.
Звитяги «Добродія»
Незважаючи на війну, видовищний жіночий волейбол у Вінниці стабільно прогресує. Команда «Добродій-Медуніверситет» за підтримки низки меценатів є одним із лідерів Суперліги. У поточному чемпіонаті вона вже перемагала найкращі команди України. Тож з часом можна очікувати, що колектив Юлії Якушевої добереться до вершин і вийде на міжнародний рівень.
Започаткували футзальну Асоціацію
В регіоні змінилася структура розвитку одного із найпопулярніших і наймасовіших видів спорту. Новостворену обласну Асоціацію футзалу Вінницької області очолив колишній професіональний футболіст Юрій Максименко. Організація підписала угоди про співпрацю із місцевими спортивними функціонерами та на всеукраїнському рівні, після чого почала проводити офіційні змагання.
Гандболісти у вищій лізі
Через війну український чоловічий гандбол було перебудовано. Команд стало менше, і першу лігу, де останніми роками грав вінницький клуб, скасували. ГК «Вінниця» (ВДПУ-ДЮСШ № 3) отримав запрошення до вищої ліги і пристав на цю пропозицію.
Два стартові матчі команда Наталії Свірщук, що дебютувала у «вишці», програла. Потім нашим гандболістам вдалося перебудувати свою гру, виправити помилки, що призвело до набраних очок.
Новий директор «Локо»
Іван Головащенко – один із найвідоміших вінницьких спортсменів. По різним версіям він був чемпіоном Європи і світу з боксу. Нещодавно Романа, який ще не завершив професіональну кар’єру, було досить несподівано призначено директором Центрального міського стадіону. Нагадаємо, там не лише грають у футбол, але й в підтрибунних приміщеннях тренуються боксери і борці.
«Локомотив», безумовно, потребує оновлення і реконструкції. Роман Головащенко запевнив, що займатиметься цим.