Незрячий вінницький шахіст в умі перемножує числа і називає день на 100 років вперед

Незрячий вінницький шахіст в умі перемножує числа і називає день на 100 років вперед
  • Тотально незрячий Леонід Кучерук є співробітником центру «Інва-інформ» обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва. 
  • Але працює на базі вінницького підприємства УТОС, опікується там бібліотекою для сліпих.
  • Водночас 40-річний Леонід Кучерук успішно грає в шахи, навіть іноді виступає в міських турнірах.

Леонід Кучерук перемножує в усі тризначні числа. Але найбільше вражає оточуючих тим, що вірно називає день тижня навіть на 100 років вперед.

— У 1998 році я почав рахувати в умі багатозначні числа, складати і перемножувати. Згодом зацікавився вирахуванням дня тижня по заданій даті. Ці навички розвивав одночасно, —  розповів Леонід Кучерук. 

Іноді люди перевіряють на калькуляторі, чи вірно помножив тризначні числа незрячий. Але найчастіше його просять порахувати день тижня за заданою датою.

Відео дня

— Для цього я створив спеціальну формулу. Відкрив її сам. Хоча, напевно, щось подібне вже існує. Можу назвати день тижня на десятки років вперед. Цікаво, що є певні закономірності. Приміром, якщо сьогодні вівторок, то через 100 років на цю ж дату випаде понеділок, — розповів Леонід Кучерук.

Як використовує математичні здібності

Леонід пояснив, що математичні здібності успішно використовує й у звичайному житті. Наприклад, безпомилково розраховує здачу під час купівлі товару, тому продавцю обманути його неможливо. За це дякує своїй шкільній вчительці математики Людмилі Костянтинівні Приятельчук.

Леонід Кучерук вчився у школі для незрячих, яка у 90-х роках діяла на базі вінницького осередку УТОС. За фахом Леонід Кучерук — вчитель історії. Він із відзнакою закінчив вінницький педуніверситет.

— Мої математичні навички і пам'ять також допомагають і в бібліотеці. Приміром, під час роботи із переліком аудіокниг та підбором літератури зі шрифтом Брайля (для незрячих), — продовжує Леонід Кучерук. 

У шахи грає проти зрячих  

У шахи Леонід залюбки грає як проти зрячих, так і з супротивниками з інвалідністю по зору.

— У 2016-2017 роках я активно грав на міських турнірах проти зрячих гравців. Особливо високих результатів не показував, але отримував задоволення від процесу гри, — прокоментував він.
Дружина Леоніда Анна — також незряча. Вона працює масажисткою.  Пара має двох дітей, 9-річного Макара і 15-річного Олександра. Вони мають гарний зір і в усьому допомагають батькам.
 

 Читайте також: 

В бою на Харківщині загинув чемпіон України з легкої атлетики Олександр Сербінов

Футболістки команди вищої ліги «ЕМС-Поділля» перемогли чоловіків на благодійному турнірі

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up