Фітнес-тренерів навчали, як надавати першу домедичну допомогу в екстрених ситуаціях

Фітнес-тренерів навчали, як надавати першу домедичну допомогу в екстрених ситуаціях
  • Під час занять спортом або фітнесом можуть виникати екстрені ситуації. Тому наставники мають вміти надавати своїм вихованцям першу домедичну допомогу.

Майстерклас на цю тему провів лікар зі спортивної і фізично-реабілітаційної медицини Андрій Ціховський. Він займався із тренерами вінницького фітнесу-клубу Planet Fitness 2.0. Мова йшла про зупинку дихання і серцебиття, напад епілепсії і втрату свідомості.

Фахівець допоміг отримати не лише теоретичні, але й практичні знання тренерам. Вони дізналися, що і як робити до приїзду швидкої медичної допомоги.

Відео дня

— Спорт — це підвищене навантаження на організм, тому до екстрених ситуацій необхідно бути готовим. Спочатку треба оцінити ситуацію і зрозуміти, який фактор спричинив екстрений стан. Наприклад, якщо людину притиснуло штангою чи вдарило струмом, треба негайно припинити дію цього травмуючого фактора. Далі необхідно зрозуміти, чи людина у свідомості, чи є кровотеча, — наголошує Андрій Ціховський.

Якщо людина без свідомості, але в неї немає кровотечі і травми шийного відділу хребта, але при цьому відсутнє дихання і пульс, приступаємо до серцево-легеневої реанімації.

— Згідно із новим протоколом, якщо не бачимо пульсу, в першу чергу запускаємо в роботу серце і починаємо його качати (непрямий масаж, 100-120 натискань на хвилину). Вже потім робимо штучну вентиляцію легень, яка, втім, не є обов’язковою. Ці дії можуть бути одночасними, якщо постраждалого рятують одразу дві людини. Повторювати треба постійно до приїзду швидкої допомоги. Все це дає велику ймовірність, що людину врятують, — сказав Андрій Ціховський.

             

Читайте також:

«Відчуваєш рух, повертаєшся у життя»: у Вінниці ампфутболом займаються й двоє дівчат

Призера Ігор Нескорених Івана Лавренюка запросили на збори дзюдоїстів з порушеннями зору

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up