«Відчуваєш рух, повертаєшся у життя»: у Вінниці ампфутболом займаються й двоє дівчат

«Відчуваєш рух, повертаєшся у життя»: у Вінниці ампфутболом займаються й двоє дівчат
Каріна Осадченко каже, що одного тренування на тиждень їй замало
  • Тренування з ампфутболу нещодавно були започатковані у Вінниці, на базі ФК «Нива». Вони проходять щочетверга.
  • На футбол запрошуються не лише ветерани війни з ампутацією кінцівок, але й всі охочі люди з інвалідністю.

Тренування організувала обласна Асоціація футболу. Заняття проводять досвідчені наставники Ігор Павленко, Юрій Наровицький і Олег Шаповалов. 

— Серед гравців є не лише вінничани. Але й люди з інших регіонів, які проходять реабілітаційний період у наших медичних центрах, — прокоментував виконавчий директор обласної Асоціації футболу Ігор Павленко. — Для учасників тренувань футбол —  це в першу чергу елемент реабілітації. Але згодом, коли наша команда набере силу, будемо приймати участь у змаганнях.   

Відео дня

Покращується фізичний і емоційний стан

Днями у Вінниці пройшло відкрите тренування. Гравці команд «Дніпро» (Черкаси), «Шахтар Сталеві» (Донецьк), «Буревій» (Київщина) і «Покрова АМП» (Львів) ділились досвідом з новачками, які тренуються у Вінниці лише кілька тижнів. Тренування проводив Богдан Кулинич — наставник черкаського «Дніпра» та збірної Ліги дужих Української асоціації футболу. Він одним із перших в Україні почав розвивати амфутбол. 

— У Вінниці тренування з ампфутболу почалися нещодавно. Тому гості діляться із ними навичками. Місто над Бугом є одним із центрів реабілітації і протезування в Україні, тому розвивати ампфутбол тут важливо, — сказав менеджер з розвитку «Ліги дужих» Богдан Мельник.

Наразі апмпфутбол в Україні культивують сім команд. За словами організаторів, завдяки заняттям спорту фізичний та емоційний стан ветеранів покращується, вони можуть легко пересуватися на милицях.              

— Ми вже проводили перший Кубок України з ампфутболу. У травні плануємо аналогічне весняне змагання «Ліги дужих» і далі започаткувати чемпіонат країни. Також прагнемо створити жіночу і юнацьку збірні країни з ампфутболу, — додав Богдан Мельник.

Втратив ногу під Вовчанськом

Вінничанин Олександр Говоруха отримав поранення і втратив ногу під час захисту Вовчанська (Харківська область). Це сталося 23 травня 2024 року, коли наступав ворог. Олександр воював 2,5 роки у різних частинах ЗСУ. Останньою була 57-а бригада.   

Нині 31-річний Олександр Говоруха — гравець «Покрова АМП» (Львів). Це провідна команда країни, кістяк національної збірної. Вінничанин одразу поставив за мету потрапити до її основи і представляти Україну на міжнародній арені.

— У Львові був на протезуванні, побачив рекламу клубу «Покрова АМП» і вирішив спробувати свої сили. Поки що не входжу до основи команди і збірної України, адже тренуюся в клубі лише чотири місяці. Сподіваюся, що в цьому році увійду, — каже вінничанин, 

Олександр займався футболом ще до війни. Грав на аматорському рівні в чемпіонатах Калинівського і Вінницького районів. Тому і в ампфутболі непогано проявляє себе. Каже, що гравцям з досвідом в традиційній грі набагато легше адаптуватися. Хоча все доводиться вивчати по-новому: біг, удари по м’ячу, передачі.

— В момент отримання м’яча я аналізую різні варіанти розвитку (бити по воротах, вести м’яча вперед, віддавати пас). Навики і знання залишилися, хоча фізично ще не все виходить. Але з тренуваннями це має прийти. А ось початківцям у грі № 1 доводиться не лише фізично підтягуватися, але й вчитися розраховувати варіанти продовження гри, — наголошує Олександр Говоруха.         

Хоче більше тренуватися

Вінничанка Каріна Осадченко, студентка Одеської юракадемії, активно грала в футбол в дитинстві. Адже має семеро двоюрідних братів. Поки 18-річна спортсменка відвідала лише три тренування з ампфутболу. Окрім неї, у Вінниці цим видом спорту займається лише ще одна дівчина.

— Коли проходила реабілітацію, мене запросили на тренування з ампфутболу. Я зацікавилася. В команді непогана атмосфера. Чоловіки дівчат підтримують, слугують опорою, — каже Каріна Осадченко.

Вона займається ампфутболом не лише для оздоровлення, але й прагне досягти певних висот у спорті: 

— Хоча поки не планую здобути путівку на Паралімпійські ігри. Ще не знаю власних можливостей.

Наразі Каріна залюбки переглядає в інтернеті матчі інших команд з ампфутболу, аби зрозуміти прийоми, техніку бігу на милицях тощо. Вона може грати в різних амплуа — і нападником, і захисником.   

— Після тренувань відчуваю себе краще фізично. Зазвичай люди з ампутаціями довго лежать і лінуються рухатися. А тепер без варіантів! Ти одразу відчуваєш рух, повертаєшся у життя. Навіть хочеш просто погуляти вулицею. Наші тренування відбуваються раз на тиждень, і для мене це замало, — наголошує Каріна Осадченко.                 

Довідка RIA/20 хвилин 

Ампфутбол — гра для людей з ампутацією (англ. «amputee football»). У ньому беруть участь по сім гравців з кожної команди (шість польових і воротар). Грають на полі 60 на 40 метрів.

У польових футболістів є ампутація (або деформація) нижньої кінцівки, а у воротарів ампутація (або деформація) верхньої. Польові гравці грають без протезів, використовуючи ліктьові милиці для руху.


Читайте також:

Призера Ігор Нескорених Івана Лавренюка запросили на збори дзюдоїстів з порушеннями зору

Ветеран-легкоатлет Григорій Слободян встановив рекорд України

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Алечка
    Так хочется раздеться перед тобой❤️
  • Ларіса Сегнет
    Прошу підписати петицію 238692 🔥🔥🔥🔥🙏🙏🙏🙏✍️✍️✍️🫂
  • Галина Стусенко
    Які ж вони молодці. Удачі вам.

keyboard_arrow_up