Безкоштовні спортивні секції у Вінниці. Що обрати дитині?

Безкоштовні спортивні секції у Вінниці.  Що обрати дитині?
  • До міських і обласних ДЮСШ запрошують юних вінничан і переселенців.
  • Восени набір триває.

У нинішній військовий час багато батьків не поспішають віддавати своїх чад на спортивні гуртки. Мовляв, на це грошей немає. Водночас у Вінниці діє 17 спортивних шкіл із безкоштовним навчанням!

Батькам лише іноді доводиться витрачатися на закупівлю спортивної форми, інвентарю і поїздки на змагання. На тренування запрошують юних корінних вінничан і вимушених переселенців.    

Відео дня

Високі результати

У багатьох вінницьких ДЮСШ вихованці демонструють високі результати. Численні перемоги на чемпіонатах України, Європи та світу – це все про вихованців міської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи «Вінниця». Сьогодні тут займаються 600 спортсменів. У школі культивуються три види спорту: бокс, греко-римська боротьба і кульова стрільба.

— Міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Вінниця» славиться своїми спортивними досягненнями, – каже голова комітету по фізичній культурі та спорту міської ради Сергій Краєвський. — Заняття проводяться у спортивних приміщеннях за місцем проживання, що дає змогу залучити дітей з усіх куточків міста до занять спортом.  

— 26 тренерів-викладачів працюють над спортивним вихованням нашої молоді, – розповідає директор МКДЮСШ «Вінниця» Юрій Будяк. — Запрошуємо усіх бажаючих до себе на безкоштовні заняття. Ми докладемо усіх зусиль, аби виховати нових чемпіонів.

Який спорт обрати

Напевно, всі батьки хочуть, щоб їхні діти росли сильними і здоровими. Спорт — чудова альтернатива сидінню за комп’ютером чи іграм у мобільному. До того ж фізичне навантаження допоможе зняти накопичений на шкільних уроках стрес.

Записати дитину до секції не складе труднощів. Але як не помилитися? Адже, окрім фізичної підготовки, малюк має отримувати від спорту ще й задоволення. Тому батьки повинні поцікавитися у майбутнього чемпіона, яким видом він хотів би займатися. Якщо дитина, проходивши кілька місяців, відмовляється продовжувати заняття, не дорікайте. Краще з'ясуйте причини. Можливо, у малюка не склалися стосунки всередині групи.

Не варто реалізовувати амбіції через дитину. Якщо дівчинка мріє стати балериною, навряд чи її захоплять заняття боксом або ушу. Потрібно, щоб вид, яким дитина буде займатися, відповідав її характеру.

Важливу роль відіграє особистість тренера, а також розуміння мети занять у секції. Не забувайте: особистий приклад завжди був найкращим способом навчання. Якщо батьки приділяють час заняттям спортом, то і дитина залюбки тренуватиметься.

Командна гра

Такий вид тренувань відмінно підійде для малюків з «моторчиком». Допоможе знайти спільну мову з однолітками, стати більш відкритими. Командні види спорту — волейбол, футбол, теніс, хокей, баскетбол. У них завжди багато руху, спілкування і веселощів.

Приміром, хокей на траві у Вінниці культивується на базі міської ДЮСШ № 1 і обласної СДЮСШОР «Олімпія». На тренування приймають дітей, починаючи із шести років.   

Основна база хокеїстів —  стадіон Центрального парку культури і відпочинку. Поруч, у адмінбудівлі, знаходиться адміністрація двох спортшкіл. Хокей на траві – досить перспективний в спортивному плані вид. Адже вінницькі хокеїсти є призерами не лише всеукраїнських, але й міжнародних змагань, основою для всіх національних збірних.   

Краса і грація

Гімнастика є відправною точкою на шляху до занять іншими видами спорту. Гарна постава, координація, зміцнені м'язи, грація і стрункість —  ось результати старанних тренувань.

Спортивні танці та аеробіка — заняття для душі і найбезпечніший спосіб прищепити дитині любов до здорового способу життя.

Фігурне катання —  один з найбільш захоплюючих і красивих видів. Але не варто забувати й про те, що це дуже травматичний спорт, який вимагає концентрації та наполегливості. Фігурне катання розвиває координацію рухів, грацію.

 

Для загального розвитку

У секції карате, дзюдо та ушу можна сміливо записувати як хлопчиків, так і дівчаток. Навчитися постояти за себе ніколи не буде зайвим. У таких видах спорту відмінно розвиваються м’язова маса, координація і реакція.

Такі види спорту, як плавання, шахи та шашки, підходять всім. Навіть найменші, ледь навчившись ходити, можуть вчитися плавати з надувним колом у басейні. Обираючи водну стихію, батьки можуть бути впевнені, що у дитини не буде проблем з диханням і поставою.

Враховуємо протипоказання

Щоб визначитися з видом спорту, слід звернути увагу на протипоказання. Малюка із хронічними захворюваннями не варто віддавати до секцій боксу, хокею, карате. Теніс протипоказаний дітям із плоскостопістю, короткозорістю, виразковою хворобою. Заняття футболом і баскетболом можуть відвідувати діти з вадами серця, цукровим діабетом, але при цьому навантаження варто скоротити до 50 — 60 % від норми.

Від фігурного катання варто відмовитися тим, хто страждає високим ступенем короткозорості, а також хворобами легень і плеври. Якщо у дитини сколіоз або проблеми із серцево-судинною системою, заняття аеробікою і гімнастикою краще обмежити.

Коли починати

5 – 6 років — художня гімнастика (дівчата), фігурне катання;

7 років —  гімнастика (хлопці), синхронне плавання, теніс, аеробіка;

8 років —  гольф, футбол, баскетбол, лижі;

9 років — легка атлетика, сноуборд, волейбол, біатлон, хокей, регбі;

10 років —  велоспорт, кінний спорт, фехтування.

Список і контакти ДЮСШ тут.

 

Читайте також:

Ветерани «Ниви» і коміки зіграли в благодійному матчі проти збірної ДСНС

Вінницькі вундеркінди продовжують збирати кошти на ЗСУ грою в шахи просто неба

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Lina Trozsyck
    ‼УВАГА‼УВАГА‼
    ‼ПОШУК РІДНИХ‼

    В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ КЛІНІЧНІЙ ЛІКАРНІ У ТОРАКАЛЬНОМУ ВІДДІЛЕННІ, ПІСЛЯ ПОРАНЕННЯ, ЛЕЖИТЬ ЧОЛОВІК З ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ. КАЛИНІВСЬКИЙ РАЙОН с. НОВА ГРЕБЛЯ, МИКОЛА ДАНЕЛЮК 54 РОКИ.

keyboard_arrow_up