Безкоштовні спортивні гуртки у Вінниці. Дітей чекають у 17-ти спортшколах обласного центру

Безкоштовні спортивні гуртки у Вінниці. Дітей чекають у 17-ти спортшколах обласного центру
  • У вересні розпочинається набір на спортивні гуртки.
  • У Вінниці нині функціонують 17 спортшкіл, де заняття безкоштовні!
  • Батькам лише доводиться витрачатися на закупівлю спортивної форми, інвентарю і поїздки на змагання.

Як обрати секцію, які можуть бути протипоказання та з якого віку краще починати займатися кожним видом спорту? Якщо дитина, проходивши кілька місяців, відмовляється продовжувати заняття, не дорікайте. Краще з'ясуйте причини. Можливо, у малюка не склалися стосунки всередині групи.

Не варто реалізовувати амбіції через дитину. Якщо дівчинка мріє стати балериною, навряд чи її захоплять заняття боксом або ушу. Потрібно, щоб вид, яким чадо буде займатися, відповідав її характеру.

Важливу роль відіграє особистість тренера, а також розуміння мети занять у секції. Не забувайте: особистий приклад завжди був найкращим способом навчання. Якщо батьки приділяють час заняттям спортом, то і дитина залюбки тренуватиметься.

Відео дня

Ігрові види

Командна гра відмінно підійде для малюків із «моторчиком». Допоможе знайти спільну мову з однолітками, стати більш відкритими. Командні види спорту — волейбол, футбол, теніс, хокей, баскетбол тощо. У них завжди багато руху, спілкування і веселощів.

Вінницька міська спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з баскетболу запрошує на безкоштовні заняття дітей віком від шести років. Тренування відбуваються як хлопчиків, так і дівчаток.

Як розповів директор спортшколи Сергій Козанчук, заняття проводять досвідчені та кваліфіковані тренери з великим баскетбольним досвідом. Наразі там нараховується 275 вихованців. Також директор зазначив, що всі діти між собою спілкуються, тренуються та навчаються не тільки баскетболу, а й дисципліні. Адже цей вид спорту вимагає співпраці та командної роботи.

— Під час гри спортсмени активно рухаються, підтримуючи фізичну форму, завдяки чому кістки та м'язи розвиваються правильно. Баскетбол також вчить дисципліні, витривалості та здатності працювати над собою, щоб досягти успіху на майданчику, — каже Сергій Козанчук.

Він додав, що вихованці виступають за збірні України та на чемпіонатах країни. Найкращі баскетболісти надалі можуть продовжувати свою кар'єру навіть в клубах Європи.

Краса і розум

Гімнастика є відправною точкою на шляху до занять іншими видами спорту. Гарна постава, координація, зміцнені м'язи, грація і стрункість — ось результати старанних тренувань.

Спортивні танці та аеробіка — заняття для душі і найбезпечніший спосіб прищепити дитині любов до здорового способу життя.

Фігурне катання — один з найбільш захоплюючих і красивих видів. Але не варто забувати й про те, що це дуже травматичний спорт, який вимагає концентрації та наполегливості. Фігурне катання розвиває координацію рухів, грацію.

Такі види спорту, як плавання, шахи та шашки, підходять всім. Навіть найменші, ледь навчившись ходити, можуть вчитися плавати з надувним колом у басейні. Обираючи водну стихію, батьки можуть бути впевнені, що у дитини не буде проблем з диханням і поставою. А на інтелектуальні види спорту записують навіть дошкільнят.

— У нашій школі діти зможуть освоїти правила шахової гри. Також набудуть навичок аналізу партій та планування стратегії, —сказав директор шахово-шашкової спортшколи № 6 Микола Боднар. — А завдяки партіям у шашки в хлопців та дівчат розвиваються логіка та проникливість. Вони дізнаються про особливості правил, навчаться застосовувати тактичні прийоми та розвиватимуть аналітичні здібності.

У спортшколі № 6 виховали чотирьох міжнародних гросмейстерів з шахів — Сергія Федорчука, Іллю Нижника, Юлію Швайгер та Віктора Матвіїшена. А також шість чемпіонів світу з шашок серед однолітків: Дениса Шкатулу, Сергія Юрченка, Василя Пікіняра, Софію Петровську, Льва Леонтьєва і Кирила Леонова.

Для самозахисту

Боксу, боротьбі і кульовій стрільбі дітей навчають у спортшколі «Вінниця». Вона заснована в 2000 році. За цей час було підготовлено 20 майстрів спорту України та чотири майстра спорту міжнародного класу.

— Від Всеукраїнських змагань до міжнародних турнірів — наші спортсмени завжди готові до виклику! Вони здатні представляти нашу країну на найпрестижніших аренах, — підкреслив директор спортшколи «Вінниця» Юрій Будяк.

У секції карате, дзюдо та ушу можна сміливо записувати як хлопчиків, так і дівчаток. Навчитися  постояти за себе ніколи не буде зайвим. У таких видах спорту відмінно розвиваються м’язова маса, координація і реакція.

Враховуємо протипоказання

Щоб визначитися із видом спорту, слід звернути увагу протипоказання. Малюка із хронічними захворюваннями не варто віддавати до секцій боксу, хокею, карате. Теніс протипоказаний дітям із плоскостопістю, короткозорістю, виразковою хворобою.

Заняття футболом і баскетболом можуть відвідувати діти з вадами серця, цукровим діабетом, але при цьому навантаження варто скоротити до 50-60 % від норми. Від фігурного катання варто відмовитися тим, хто страждає високим ступенем короткозорості, а також хворобами легень і плеври.

Якщо у дитини сколіоз або проблеми із серцево-судинною системою, заняття аеробікою і гімнастикою краще обмежити.

Коли починати?

  • 5-6 років — художня гімнастика (дівчата), фігурне катання, дзюдо;
  • 7 років — гімнастика (хлопці), синхронне плавання, теніс, аеробіка, тхеквондо;
  • 8 років — гольф, футбол, баскетбол, лижі, греко-римська боротьба і самбо;
  • 9 років — легка атлетика, сноуборд, волейбол, біатлон, хокей, регбі;
  • 10 років — велоспорт, кінний спорт, фехтування, важка атлетика,
  • 12 років — пауерліфтинг.   

Перелік безкоштовних спортивних секцій тут.

 

Читайте також:

Вінницький веслувальник Дмитро Даниленко здобув олімпійську ліцензію

Вінничанин у Польщі став чемпіоном світу з шашок

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Новини Вінниці на 20хвилин

    Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6

keyboard_arrow_up