Як «врятувати» продукти при відключеннях світла: зібрали корисні поради

- Однією з проблем, з якою кожен зіштовхується при відключеннях світла — є продукти, які швидкою псуються.
- Тому зібрали корисні поради, які допоможуть зберегти вашу їжу в холодильнику.
Контейнери із сухим льодом або заморожена вода
Краще заздалегідь купити контейнери із сухим льодом чи заморозити воду у звичайних пластикових пляшках з-під напоїв.
Продукти рекомендують розкласти їх на раніше підготовлені ємності з льодом на нижню полицю холодильника та верхню полицю морозильної камери. Так ви продовжите час перебування продуктів у вимкненому холодильнику більш ніж на чотири години. Завдяки використанню сухого льоду тривалість зберігання може збільшитись до двох діб.
Заповніть по максимум
Чим більше вільного місця у холодильнику чи морозильній камері, тим швидше температура буде підвищуватися. Тому корисним буде наповнювати полиці повністю, але слід залишати місце для циркуляції повітря. У порожні місця можна розкласти пластикові пляшки з водою.Заповненою вона тримає холод до 48 годин, наполовину порожній – лише 24 години.
Не відкривайте дверцята
Пам’ятайте, якщо двері не відкривати, належна температура в холодильнику може зберігатися до чотирьох годин, у морозильній камері – до 48 годин. Так ви перешкодите попаданню теплого повітря, адже оптимальна температура в ньому повинна бути не вище чотири градуси, а в морозилці – не перевищувати -4 градуси.
Не забувайте, що продукти, що мають температуру не вище +4 градусів або на яких зберігаються крижані кристали, можна заморозити повторно або приготувати.
Бережіть від сонця
На температуру всередині холодильника впливає температура в кімнаті, тому слідкуйте за нею. Не забувайте про штори та жалюзі, щоб пряме сонячне світло менше потрапляло на прилад.
Не закривайте вентиляційні отвори
В холодильнику є вентиляційні отвори, які є частиною спеціальної системи охолодження. Вони допомагають створювати колообіг холодного повітря.
Термобокси або термосумки
Якщо продуктів небагато, а відключення тривалі, їх варто перекласти в термобокси або термосумки з холодильними елементами.
Обирайте товари, які не швидко псуються
Спробуйте заздалегідь підготуватися та зробити запас харчових продуктів, що не потребують особливих умов зберігання (хліб, печиво, бублики, консерви тощо). При цьому віддавайте перевагу харчовим продуктам з мінімальною кількістю солі (рекомендовано не більше 0,3 г солі на 100 г продукту) та цукрів (не більше 10 г на 100 г продукту). Намагайтесь готувати страви у невеликій кількості, щоб не зберігати їх тривалий час, а купуючи харчові продукти, надавайте перевагу тим, що найменше втрачають якість без холодильника.
Раніше розповідали про те, як освітити оселю при відключеннях електроенергії. А також журналіст «20 хвилин» дізнався про актуальні ціни на генератори.
Крім того, якщо у вас є проблеми з інтернетом, то у нашому матеріалі про безперебійний інтернет у Вінниці, ви зможете дізнатися як та за скільки можна отримати доступ до мережі за відсутності світла.
Читайте також:
Скільки годин у вінничан не було світла у червні? Порахували
Які наслідки відключень світла є для вас найбільшою проблемою? Ми запитали вінничан
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Gala PirchТо це ми ,будемо платити по 4...і більше грн.за кіловат...І ще думати, як зберегти продукти.Псується битова вся техніка .Постійні виключання...скільки вже можна ,таке робити.Коли задумали тоді і виключили...Хто людям купить нові холодильники.
-
AKЗ'їсти те, що там є. А продукти зберігати в магазині, це дешевше.
-
Sergey BelozorНе зберігати продукти. Брати щоб зразу приготувати і з'їсти