Навчання рукопашному бою та подяка містам-побратимам: проекти в конкурсі «Бюджет громадських ініціатив»

Навчання рукопашному бою та подяка містам-побратимам: проекти в конкурсі «Бюджет громадських ініціатив»
 • Триває голосування за подані проєкти в конкурсі «Бюджет громадських ініціатив Вінницької МТГ».
 • Скільки коштів цього року було виділено для їх реалізації та хто зараз лідерує за кількістю голосів? Розповідаємо детальніше.

Наразі, з 15 вересня по 15 жовтня, триває голосування за проєкти у межах конкурсу «Бюджет громадських ініціатив Вінницької МТГ». 

Як повідомили на сайті міської ради, цьогоріч загальний обсяг бюджету конкурсу було збільшено з 10 до 20 мільйонів гривень. Проєкти за обсягом фінансування розподіляються на:

 • великі — від 350 тис. грн до 1 300 тис. грн
 • малі — до 350 тис. грн

Крім того, участь можуть брати, як громади на території міста, так на території старостинських округів ВМТГ. Відомо, що на місто виділять 16 мільйонів гривень, а на старостинські округи — 4 мільйони гривень, але на території одного округу можна визнати переможцями — 1 великий і 1 малий проєкт. Це робитимуть з метою запобігання концентрації коштів в одному або двох селах та селищах.

Відео дня

@vn20minut Розповідаємо про проєкти, представлені до голосування у рамках «Бюджету громадських ініціатив», а також про реакцію вінничан на проведення цього конкурсу під час війни 🔼 Діліться своїми думками. На часі чи ні? Чи подобаються вам якісь з описаних ідей? #вінниця #вінницятікток #новинивінниці #громада #вінничани #ідеї #бюджетнігроші #міськавлада #проекти #мільйони ♬ оригінальний звук - Новини Вінниці

Проєкти можуть стосуватися благоустрою територій, інфраструктури та будь-яких інших важливих сфер життя громади. 

В голосуванні можуть взяти участь жителі Вінницької громади віком від 16 років. І віддати свої голоси можуть за 4 проєкти: 2 великих і 2 малих.

Проголосувати можна в електронному варіанті з 15 по 30 вересня на платформі е-DEM на сторінці  «Вінниця». А, також, з 1 по 15 жовтня — у Прозорих офісах міста та старостинських округів шляхом заповнення друкованого бланку для голосування або за допомогою персональної Муніципальної картки вінничанина. Тобто, з 15 по 30 вересня лише електронний варіант голосування, а з 1 по 15 жовтня до електронного додається варіант паперового голосування (змішаний).

Цього року було допущено до голосування в конкурсі 43 проєкти.

Лідерами за кількістю голосів на цей час є:

 • «Єпростір» — сучасний, безбар’єрний простір для всіх в усіх сенсах!

Основною ідеєю є створення сучасного, інтерактивного, інклюзивного дитячого майданчику. За головну мету тут поставлено, створити простір на якому усі діти будуть рівні. Щоб діти з індивідуальними потребами могли мати середовище в якому могли б насолоджуватися життям, соціалізуватися та знаходити друзів. Автори проєкту вважають, що таке місце може спонукати дітей до природного ставлення до людей з відмінностями, що зробить наше суспільство більш толерантним. Для майданчика плануютть купити карусель для дітей з особливими фізичними потребами, світловий планшет, для проведення пісочної терапії, дидактичні матеріали для казкотерапії та багато іншого обладання, як для дітей з індивідуальними потребами, так і для звичайних.

Авторкою проєкту є Анастасія Крикун.

Планують його робити на вулиці Гоголя, 18.

Кількість голосів на сьогодні — 531.

 • Центр Військово-патріотичного виховання для дітей та дорослих «Звитяга»

Це освітній проєкт, який хочуть реалізувати на базі «Вінницького ліцею №18». Ідея — створити простір, де проводитимуть заняття з:

 • Вогневої підготовки «Влучний стрілець» 
 • Першої домедичної допомоги 
 • Тактичної медицини 
 • Рукопашного бою 
 • Медичної психології та арт-терапії 
 • Історії української армії

Метою проєкту є облаштування місця для навчання та виховання свідомих та патріотичних мешканців громади з ціллю підняти рівень національної свідомості у суспільстві.

Автором є Ірина Матковська.

Кількість голосів — 476.

 • Сквер з інтерактивною складовою: «Сузір’я «Міста-побратими»

Ідея полягає в тому, щоб створити зелену зону між будинками за адресами Келецька, 97 та Андрія Первозванного, 58а. Сквер передбачають створити з ціллю подяки нашим містам-побратимам: Кельце, Карлсрує, Бірменгем, Бурса, Пітерборо, Бат-Ям, Паневежис. Планується, що це буде інтерактивний простір, де вінничани та мешканці міста зможуть відпочивати та дізнаватися більше про наших міст-побратимів, а саме будуть розміщенні міні-об’єкти, що є символами тих міст та країн, в яких ці міста знаходяться, та за допомогою QR-кодів можна буде дізнатися інтерактивні розповіді про культуру, традиції, історичні пам’ятки, основні історичні події наших партнерів.

Автором стала Анастасія Ванжула.

Кількість голосів — 428.

 • Благоустрій території по вул. Марії Приймаченко, поряд ЖК «Клубний дім»

Ідеєю проєкту є створення зеленого простору на території нових житлових комплексів: «Клубний дім» та «Європейський квартал». Ціль зробити цю місцину доступною для відпочинку та спілкування людей з відкритим ландшафтом, тротуарними доріжками, газонною травою, деревами та кущами, а також встановлення лав для сидіння та урн. Ідейники проєкту вважають, що облаштування цієї території поліпшить умови довкілля і здоров'я громадян, та дасть ще одне місце для затишних та безпечних прогулянок.

Автор — Наталя Левченко.

Кількість голосів — 297.

 • Клас безпеки

Це ще один освітній проєкт, але його метою вже є створення та облаштування навчального кабінету із мобільними макетами та приладами, що призначені для навчання принципів надання першої домедичної допомоги та сформування розуміння основних принципів ЗСЖ. Його реалізація планується на базі Комунального закладу «Вінницького ліцею №16». А очікують автори проєкту підняття рівня здорового способу життя та формуванню здорового покоління, яке знатиме базові навички надання першої домедичної допомоги.

Автор — Володимир Тарнопольський.

Кількість голосів — 279.

Також, до лідерів цьогорічного конкурсу зараз можна віднести наступні проєкти:

Які ще проєкти були поданні на голосування, можна побачити на платформі е-DEM на сторінці «Вінниця».

А ви вже голосували? Якщо так, то напишіть у коментарях, за які проєкти.


Читайте також:

Конфлікт через підвал: вінницька влада продала приміщення, якого «не існує»

Розписалися в Херсоні, зіграли весілля в Києві. Офіцер Андрій Підлісний одружився

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (11)
 • Анжеліка Семенюк

  Здається ми  вже знаємо де скоро буде пікет дружин та матерів захисників 🤔 терпець увірвався
 • Olena Kuzyk

  Всі гроші на зсу
 • Татьяна Балан

  І що це за ідеї ?
 • Валентина Кудима

  У країні війна закінчилася?Все для фронту,все для перемоги.Кошти всі на ЗСУ.

keyboard_arrow_up