Очікується до 20 сантиметрів снігу. На Вінниччині не втихає рясний снігопад

- На поточну добу в Україні оголосили жовтий рівень небезпечності погодних умов. Накрила негода і Вінницьку область.
- Водіїв закликають бути обережними та за можливості не вирушати в дорогу.
— За прогнозами синоптиків 28 грудня в усіх районах Вінницької області очікується ускладнення погодних умов, зокрема, сніг (до 20 см), хуртовини, пориви вітру 15-20 м/с, ожеледь, місцями налипання мокрого снігу. Температура повітря опуститься до 10 градусів морозу, — зазначають у відділі комунікацій поліції Вінницької області. — Просимо водіїв бути максимально обережними за кермом, дотримуватись безпечної швидкості, дистанції, уникати різких маневрів.
Такі погодні умови можуть спричинити порушення руху транспорту та відключення енергозабезпечення населених пунктів.
Нині на Вінниччині падає дрібний рясний сніг, який припорошує все навкруги.
Що робити, якщо ви застрягли у снігу за містом?
- Під час хуртовини важливо вчасно зрозуміти, коли варто припинити рух запланованим маршрутом. Якщо ваш автомобіль все частіше буксує та зупиняється, а ви не можете впоратися з керуванням ― шукайте місце для парковки. Застрягнути посеред проїжджої частини ― далеко не найкращий варіант.
- Важливо обрати таке місце, де ваш автомобіль не занесе снігом. Транспортний засіб повинен залишатися помітним для інших учасників дорожнього руху. Це має бути та ділянка дороги, на якій шар снігу найменший. Якщо ви тільки-но проїхали таке місце ― здайте назад по слідах від коліс свого автомобіля.
- Паркуйтесь якнайближче до узбіччя, орієнтуючись за стовпчиками вздовж кювету. Центр проїжджої частини необхідно залишити вільним для проїзду снігоочисної техніки та рятувальників. Добре, якщо ви приєднаєтеся до групи автомобілістів, які вже перечікують негоду на узбіччі.
- Якщо ви обігріваєте салон автомобіля штатним обігрівачем, варто пам’ятати, що на холостому ходу двигун витрачає 0,6–2,5 л бензину за годину. Щоб зекономити, включайте двигун час від часу, кожного разу прогріваючи його до робочої температури.
- Електроенергію теж варто економити. Під час роботи двигуна на холостому ходу у деяких автомобілях частина електроенергії береться від акумулятора. Якщо він сяде, то не зможе забезпечувати електроенергією систему запалювання, бензонасос та електронні блоки управління. Тож при тривалій роботі двигуна на холостому ходу намагайтеся не споживати струм додатково ― для обігріву сидінь та скла, фар, двірників тощо.
- Переконайтеся, що вітер не задуває в салон автомобіля вихлопні гази. Вони можуть потрапляти в повітрозабірник обігрівача, або через порваний ущільнювач дверцят чи кришку багажника.
- На покидайте свій транспортний засіб. Саме машину будуть шукати рятувальники в першу чергу. Крім того, автомобіль захистить вас від вітру та холоду.
- Подбайте про помітність транспортного засобу, особливо якщо ви застрягли на сільській дорозі. Варто зчистити сніг з бортів автомобіля і навколо нього з боку проїжджої чатсини ― хоча б на півметра.
- Зателефонуйте до місцевої частини Державної служби з надзвичайних ситуацій або місцевим пожежникам. Якщо вам не вдається це зробити, спробуйте зв’язатися з цивілізацією через гарячу лінію будь-якої іншої структури. Наприклад, через call-центр свого дилера, або мережі АЗС, заправку якої ви нещодавно проїхали.
- Коли приїдуть рятувальники, поцікавтеся, яку допомогу вони можуть вам надати. Наприклад, часто підрозділи ДСНС мають з собою не лише бульдозер і потужний тягач, але і медпрацівників, гарячий чай, бутерброди і навіть бензин для автомобілів, які випрацювали своє паливо під час очікування рятувальників і не можуть самостійно дістатися до найближчої АЗС. Також поцікавтеся, в який бік вам краще їхати ― можливо дорожня ситуація попереду не найкраща, і вам буде краще поїхати у зворотному напрямку.
Читайте також:
Легко читаються. ТОП-6 нових українських книг для новорічно-різдвяного настрою
Запасайтесь солодощами та грійте какао. ТОП милих фільмів-казок для зимового настрою
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.