Закарпаття у червні: яка вартість відпочинку на популярних курортах
- Закарпаття — один з найбільш мальовничих куточків України. Здравниці регіону були завжди популярними серед відпочивальників.
- З початком повномаштабного вторгнення Закарпаття користується особливою популярністю, адже ціни тут в рази дешевші за Буковель.
- Скільки буде коштувати проживання, харчування та оздоровлення цього літа — дізнались наші журналісти.
Закарпаття — це популярний напрямок відпочинку для українців, особливо влітку і під час війни. Адже чорноморське узбережжя частково втратило свою актуальність, а тут неймовірно багато цілющих джерел, чисте повітря, ліс та гори. Від відомих вершин Карпат до старовинних замків — на Закарпатті завжди знайдеться щось цікаве для кожного мандрівника.
Журналістка «20 хвилин» обрала для відпустки цей напрямок, тепер ділиться враженнями і цінами на відпочинок.
Де зупинитись на Закарпатті
Якщо туристи обрали Закарпаття для відпочинку, вони для проживання обирають оптимальне помешкання: готель, санаторій, котедж чи приватну садибу. Оскільки в цих краях нині відпочивають туристи з усіх куточків країни і мешкають переселенці, забронювати готель в гарячий сезон буде непросто.
Під час подорожі можна скористатися широким вибором варіантів житла, що задовольнять будь-які потреби та бюджети.
Котеджі
Для великих сімей або компаній друзів котеджі пропонують просторе житло з усіма необхідними зручностями. Тут ви зможете насолоджуватися комфортом і затишком, зберігаючи приватність та усамітнення, водночас перебуваючи в гармонії з природою.
Оренда котеджу, часто з басейном чи сауною, ігровим майданчиком і мангалом, в середньому обійдеться сімʼї чи компанії друзів від 1500 грн до 5 тис грн за добу.
Приватні садиби
Це атмосферне житло з усіма зручностями та додатковими послугами. Приватні садиби ідеально підходять для тих, хто хоче відчувати себе як вдома, насолоджуючись затишком і чудовими краєвидами.
Проживання у приватних садибах Закарпаття обійдеться від 600 до 1500 грн за добу для двох осіб. У вартість може входити харчування, користування басейном чи банею, риболовля та ін.
Санаторії
Для тих, хто дбає про власне здоров’я – санаторії Закарпаття пропонують відпочинок, оздоровчі процедури та мінеральні води. Працюють тут як оздоровниці побудовані півстоліття тому, так і сучасні санаторії, у яких в наявності басейни, ресторани та спа комплекси. Ціни відповідні.
Санаторій «Сонячне Закарпаття» — від 830 грн. з особи, санаторій «Кришталеве джерело» — від 2000 грн з особи. Є й значно дорожчі заклади відпочинку.
Готелі
Готелі — більш соціалізоване житло, яке часто включає ресторан, басейн, та різноманітні розваги для гостей. Після активного дня тут можна відпочити в комфортних номерах та насолоджуватися якісним сервісом.
Ціни на готелі в червні на Закарпатті, селище Поляна: «Лілея» — від 1200 грн за двох на добу, готель «Ruta Resort Polyana» — понад 3 тис.грн.
Екскурсії по Закарпаттю
На Закарпатті літом санаторії, бази відпочинку та інші заклади пропонують відпочиваючим ближче познайомитись з місцевою природою, історією і культурою — організовують екскурсії, в тому числі виїзні.
Закарпаття відоме своїми замками, які збереглися ще з середньовіччя. Найвідоміші серед них — Паланок, Ужгородський та Невицький замки. Окрім цих, варто відвідати Середнянський, Чинадієвський, Бронецький, Квасівський, Боржавський, Королевський, Виноградівський, Хустський та Вишківський замки.
Кожен з цих замків має свою унікальну історію та архітектурні особливості, деякі з них перетворилися на музеї, інші — на руїни, що додає їм особливого шарму.
Вартість екскурсії до замків 350 гривень, вхід на територію — 100 гривень.
Також на Закарпатті знаходяться знані природними чудеса України. В самому серці Карпат в підніжжі гори Гимба в буковій ущелині знаходиться неймовірно гарний каскадний водоспад Шипіт.
Район Національного природного парку «Синевир» — це казковий куточок прекрасної природи. Це місце сили і найзагадковіша визначна пам'ятка Західної України. Саме тут, захована в густих хвойних лісах Карпат, знаходиться справжня природна перлина і одна з візитівок Карпат — озеро Синевир, яке вражає своїми кришталево чистими водами.
Неподалік від Синевиру знаходиться ще одна туристична родзинка Закарпаття. Мальовнича Колочава — одне з найдовших сіл в Україні, його довжина складає 15 км. Але знаменита Колочава не лише через це. Карпатська глибинка може похвалитися мінеральними джерелами, неймовірними краєвидами на гори та давньою історією, адже перша згадка про нього датується 1463 роком.
Ще одна надзвичайно приваблива туристична локація Закарпаття розмістилась поміж селами Іза та Липча поблизу містечка Хуст. Це єдине в Україні фермерське господарство, яке утримує плямистих оленів. Заснували його більше 30 років тому. Зараз у фермерському хазяйстві налічують понад 300 цих рогатих красенів, які живуть в природному середовищі на 57 гектарах пасовищ, лісів і штучних ставків.
Страусині ферми є в багатьох куточках України. На них не тільки розводять цих екзотичних птахів, а й влаштовують екскурсії для туристів. В закарпатському містечку Хуст також є страусовий розплідник, який налічує понад 30 птахів.
Закарпаття славиться не лише природними дивами, а й рукотворними пам’ятками. Серед них — старовинні храми і монастирі. Також на Закарпатті туристам запропонують екскурсії до знаних місцевих виноробень і сироварень.
Термальні басейни Закарпаття
На Закарпатті можна і добре та цікаво відпочити, і покращити своє здоров'я, приймаючи ванни у термальних джерелах. Цей мальовничий куточок є лідером в Україні по кількості курортів, тут знаходиться понад 50 термальних джерел різного роду мінералізації. А найбільш популярні термальні курорти розташовані в Берегово, Косино та Велятино. Село Довгий та місто Мукачеве також славляться своїми цілющими водами.
Ціни на термальні води Косино становлять від 500 грн за 3 години перебування в басейні, за цілодобовий абонемент — від 1000 грн . В ціну включено 30 хвилин перебування в сауні. Поніжитися в термальнхи басейнах Берегово буде коштувати 250 гр за дві години. Перебування цілий день — 450 грн
Закарпатська кухня
Закарпаття славиться не лише мальовничими краєвидами, унікальними природними та історичними пам’ятками, а ще й оригінальними стравами національної кухні.
Бограч прийшов на сучасний стіл із зелених пасовиськ, де протягом багатьох століть чаклували над казанками (бограчами) угорські пастухи. Осучаснена страва в закладах Закарпаття нині коштує від 100 гривень за порцію.
Секрет неперевершеного смаку та аромату закарпатської грибної юшки полягає у головному компоненті страви — білих грибах. В колибах такі страви коштують від 90 гривень.
Неможливо уявити собі карпатську кухню без поживного банушу. Бануш з кукурудзяного борошна, заправлений вершками, або сметаною, бринзою, шкварками — бажаний гість на закарпатському столі. Ціна за порцію — від 100 грн.
Читайте також:
Як засмагати безпечно для здоров'я? Взяли рекомендації у дерматолога
Ми перевірили овочі для вітамінного салату: у редисці зашкалює рівень нітратів
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.