Взяти з собою тварину за кордон під час війни. Країни, що межують з Україною, пом'якшили правила

Взяти з собою тварину за кордон під час війни. Країни, що межують з Україною, пом'якшили правила
 • Сьогодні мешканці найбільш вражених російською агресією регіонів змушені покидати свої домівки та шукати безпечне місце для тимчасового проживання.
 • Чимало українців виїжджають за кордон, декому доводиться турбуватися й про домашніх тварин. Як і куди виїжджати з чотирилапими?

Про те, як вивезти тварину за кордон під час війни, читаємо у дописах людей, які вже це зробили. Вони розповідають, в які країни потрапити найпростіше і що якихось спеціальних документів для цього не потрібно. 

На сторінці StandWithUkraine написали: «Країни ЄС, що межують з Україною наразі пом'якшили правила ввозу тварин на їх територію. Зокрема, майже у всі, тварину можна провезти без паспорта та довідок про щеплення».

Румунія, Угорщина та Польща. Можна ввозити тварину без будь-яких документів, потрібно лише заповнити спеціальні папери.

Словаччина. Тварину можна ввозити без документів, проте вона повинна пройти п'ятиденний карантин.

Чехія. Сюди також можна перевозити кота, собаку або тхора без документів, проте будьте готові до того, що вони повинні пройти обов'язковий огляд лікаря та будуть відправлені на карантин. Після чого тварині зроблять щеплення від сказу.

Ось кілька дописів людей, які вже виїхали з тваринами. Вони розповіли, яка система перетину кордону зараз існує та навіть поділилися корисними телефонами:

Відео дня

Офіційна інформація

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів пише, що в ситуації масового переміщення людей з території України до ЄС під час воєнного стану або евакуації з України, тимчасово впровадили такі правила переміщення домашніх тварин в супроводі їх власників або опікунів (уповноважені особи) тварин.

Польща. Правила переміщення домашніх тварин (коти, собаки, фрески) з документами:

 • тварина ідентифікована за допомогою мікрочіпу;
 • тварина вакцинована від сказу (щеплення діє) ;
 • тварина має актуальний результат серологічного тесту для визначення антитіл до збудника сказу;
 • тварина має дійсний паспорт Європейського зразка або сертифікат про стан здоров’я, видається ветеринарними установами Держпродспоживслужби.

Якщо одна або кілька з вищевказаних вимог не виконані (тварина не вакцинована, відсутні документи або мікрочип), власник тварини має два варіанти на перетин кордону з Польщею.

У ситуації, якщо подорожуючий може вказати адресу місця перебування тварини в Польщі (родині, друзі, готель) мають дотримуватися правила:

 • мати заповнену декларацію (заявку) за зразком з офіційного сайту;
 • інформація про місця перебування передається відповідному повітовому (районному) ветеринарному лікарю;
 • ветеринарний лікар здійснює такі заходи:
 1. ідентифікація тварини (чіпування в разі його відсутності);      
 2. вакцинація проти сказу (якщо не має щеплення у тварини);     
 3. дослідження для визначення титру антитіл до збудника сказу;
 • після отримання результатів дослідження на тварину видаються документи, що підтверджують виконання зазначених вимог.

У ситуації, якщо подорожуючий не може вказати адресу місця перебування домашніх тварини в Польщі мають дотримуватися правила:

 • мати заповнену декларацію (заявку) за зразком з офіційного сайту;
 • офіційний ветеринарний лікар проводить маркування і щеплення тварин у місці тимчасового перебування тварини разом власником/опікуном після перетину кордону;
 • витрати, пов’язані з вище зазначеними діями покриваються з державного бюджету Республіки Польща.

Для тваринок віком вісім місяців вимагається тільки заповнена заявка.

Інші види домашніх тварин (гризуни, кролики, земноводні, рептилії, безхребетні, декоративні водні тварини) тимчасово звільняються від отримання дозволу Головного ветеринарного лікаря Республіки Польщі.

Види, на які поширюються Вашингтонська конвенція CITES узгоджується з національною адміністрацією Республіки Польщі.

Умови можуть бути змінені дивіться офіційний сайт.

Словаччина. На офіційному сайті ветеринарної служби Словаччини доступна форма заяви для в’їзду до Словаччини, яка підлягає заповненню власниками тварин та наданню її при перетині контролю посадовим особам Словацької Республіки (надзвичайні обставини вступу до ЄС з домашніми тваринами, які супроводжують біженців з України доступна за посиланням «пункт 10, українською, англійською та словацькою мовами».

Угорщина. Запроваджено систему в’їзду з України з тваринами, яка вимагає лише реєстрації при перетині кордону шляхом заповнення власниками тварин та надання її при перетині контролю посадовим особам.

Відповідна форма доступна на офіційному сайті Ветеринарної служби Угорщини за посиланням «regisztrációs lap».

Звертаємо увагу, тварину будуть вакцинувати проти сказу безпосередньо при перетині кордону за рахунок бюджету Угорщини, якщо вона не вакцинована або у неї відсутні підтверджуючі документи.

Після прибуття до іншої країни члена ЄС, якщо країною вашого призначення не є Угорщина, Словацька Республіка та Республіка Польща, необхідно невідкладно поінформувати місцеву ветеринарну службу про місце свого перебування.

 

Читайте також:

Як фіксувати руйнування майна? Вінницька адвокатка розповіла, що потрібно робити

Тринадцята ніч війни: про найголовніше у Вінниці та в Україні (ХРОНІКА)

Місця для поселення біженців на території Вінницької області. Список з контактними телефонами

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (10)
 • Yana Domashenko

  Доброго дня ! Підскажіть будь ласка, які потрібні документи , щоб вивезти собаку з Туреччини до України ? Паспорт і прививки є але говорять що потрібно робити аналіз крові :( він потрібен ?
 • Міра Тимошик

  Доброго вечора, хочу перевезти кота в Ірландію, це можливо? І які саме треба документи та щеплення?🙏🏻
 • Светлана Бранюк

  Добрий вечір, підскажіть будь ласка, які потрібні документи, щоб перевезти собачку, і скільки потрібно часу на оформлення
 • Читач46

  Доброго дня. Чи можна вивезти кошеня 3 місяці( не породисте) з Польщі в Україну?

keyboard_arrow_up