Що подивитися у Жмеринському районі: зібрали ТОП-5 локацій

Що подивитися у Жмеринському районі: зібрали ТОП-5 локацій
  • Вінниччина — дуже мальовничий край, і кожен її район має багато гарних історичних локацій. Тож ми вирішили скласти добірку цікавих місць у Жмеринському районі.

 

Браїлів — палац фон Мекків  

Палацово-парковий комплекс у Браїлові на березі річки Рів зведено у 1868 році багатим залізничним магнатом Карлом фон Мекком, який купив маєток у Феліціана Юковського. Двоповерховий палац у стилі класицизму розташований серед мальовничого парку зі ставками та містками, облаштуванням якого займалася дружина господаря — Надія фон Мекк.  

Садиба увійшла в історію завдяки дружбі Надії фон Мекк з композитором Петром Чайковським. Їхнє знайомство було заочним — багато років вони спілкувалися лише через листування. П'ять разів, з 1778 по 1780 роки, Чайковський бував у маєтку за відсутності господині. Тут він написав оперу «Орлеанська діва» та кілька романсів.  

Палац відновили після Другої світової війни, і нині у ньому розміщується Браїлівський професійний ліцей. У лівому крилі діє музей Петра Чайковського та Надії фон Мекк, де відвідувачів знайомлять з їхньою історією та творчістю композитора. Усі експонати музею (меблі, музичні інструменти, приладдя для письма) були передані нащадками фон Мекків.

Відео дня

Палац Ігнатія Вітославського  

Палац, розташований у Чернятині, був побудований у XVII столітті. Головним архітектором маєтку родини Вітославських став польський архітектор Генріх Іттар.  

Про життя роду Вітославських, що володіли Чернятином, відомо небагато. Ігнатій Вітославський був обозним при польському королівському дворі, і палац у неоготичному стилі він побудував до 1830 року. Ще до появи палацу на 30 гектарах тут було облаштовано садово-парковий ансамбль, який створив ірландський ботанік Діонісій Маклер, відомий своєю роботою в парках Волині й Поділля.  

Згодом майно Вітославських було конфісковане і продане, а в другій половині XIX століття Чернятин перейшов до рук родини Львових. Нові господарі добудували палац, додавши елементи класицизму і ренесансу. Нині у будівлі розміщено один із корпусів Чернятинського аграрного технікуму.

Успенський костел у Межирів  

Нові власники містечка Орловські збудували мурований костел у 1784-1794 роках. Наприкінці XIX століття парафія налічувала близько півтори тисячі вірян, охоплюючи два десятки сусідніх поселень.  

У 1937 році радянська влада закрила храм, але під час війни костел знову відкрився. Після війни його знову закрили, використовуючи як зерносховище. У 60-х роках храм частково зруйнували. Нині костел перебуває у суттєво зруйнованому стані. Парафію відновили 12 грудня 1997 року, і тепер нею опікуються священики з парафії св. Олексія у Жмеринці.

Фото: Україна Інкогніта

Вокзал у Жмеринці  

Залізничний вокзал Жмеринки спорудили у 1899-1904 роках, і урочисте відкриття відбулося 1 вересня 1904 року. Це одна з перших будівель у стилі, який згодом отримав назву український модерн — поєднання класики та модерну.  

Місто Жмеринка виникло завдяки будівництву залізниці Київ-Балта-Одеса у 1865 році. Вокзал побудований у формі корабля, що прямує до Одеси, а криті платформи нагадують палуби. Купол на даху виглядає як капітанський місток.

Митки — палац адмірала  

У селі Митки біля Бару зберігся неоготичний палац, збудований адміралом Миколою Чихачовим у 1880-1905 роках. Матеріали для будівництва палацу привозили з Лондона.  

Навколо садиби було посаджено парк на 10 гектарів, де висадили понад сто видів рослин. За легендою, дерева у парку були висаджені у формі імені доньки адмірала — «Соня». Палац побудований у британському стилі, що робить його унікальним зразком англійського класицизму в Україні. Архітектор Леон Леонов-Вендровський створив його в змішаному готичному та романському стилі, зберігаючи розкішні балкони, арки та барельєфи до сьогодні.

 


Читайте також:

Лавандові поля на Вінниччині: куди їхати та скільки коштує вхід

Від реставрації лише ліпнина: історія палацу Грохольських-Можайських у Вороновиці

Закарпаття у червні: яка вартість відпочинку на популярних курортах

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up