Насправді, знайти гіда по місту можна не одразу. Якщо вбивати у пошукову систему Google: «екскурсії у Вінниці», то покаже хіба що сайт туристичного центру «Подільський», того що у Вежі.
Так як, з Оксаною Роздорожнюк, яка працює у цьому центрі, ми вже склали нестандартний екскурсійний маршрут, а також ближче познайомилися із історією театру Садовського і бібліотеки Тімірязєва, то не могли не підняти питання нелегальних екскурсоводів.
Оксана говорить, що проблема із міськими гідами у тому, що закон про туризм дуже недосконалий.
– Екскурсовод повинен бути закріплений за якимось туристичним оператором або мати статус приватного підприємця, стосовно останнього – це складно, – пояснює Оксана. – Річ у тому, що, наприклад, у несезон екскурсоводи заробляють дуже мало і щомісяця платити податки у розмірі 800 гривень – це важко.
Екскурсовод говорить, що розповідати про місто має бажання чимало людей:
– Дуже часто до нашого туристичного центру приходять різні люди, наприклад, нещодавно забігала літня жінка із бажанням стати екскурсоводом. Але це ж так просто не робиться, – говорить Оксана.
Жінка має на увазі, що освіта у цьому питанні грає велику роль. Але, коли зустрічаються на вулиці невідомі екскурсоводи, то всі говорять, що розповідають про місто для своїх друзів або родичів.
Проблема нелегальних екскурсоводів тільки у тому, що іноді люди, які не до кінця володіють інформацією та історією міста можуть ввести в оману туристів, які приїжджають до Вінниці. Так, наприклад, Оскана не раз чула як спотворювали історію драматичного театру ім. Садовського.
– Якщо людина бажає проводити екскурсії у місті, то відповідно до чинних норм, вимогами до ведення екскурсійної діяльності є наявність вищої або середньої спеціальної освіти, посвідчення або документ про спеціальну екскурсійну підготовку (прослухані курси в навчальних закладах або центрах підвищення кваліфікації обсягом не менше 54 годин), глибокі знання з галузі та розроблені маршрути разом з портфоліо. Також право бути гідами-екскурсоводами мають працівники музеїв, інших туристичних об'єктів та особи з вченими ступенями і званнями.
Наш департамент разом із професійною спільнотою зараз напрацьовує проект для моніторингу ситуації з послугами гідів та підвищення якості екскурсійної діяльності в місті.
Скільки у Вінниці офіційних гідів та де їх шукати?
– У Вінниці екскурсійні послуги надає близько 15 гідів, а також працівники закладів освіти і культури (університетів, музеїв). Їхні контакти можна отримати в Подільському туристично-інформаційному центрі у Вежі. В майбутньому також хочемо створити сторінку з переліком рекомендованих гідів.
Чи існує статистика нелегальних гідів? Яка вона?
– Така статистика наразі не ведеться, оскільки не існує механізмів підрахунку. Варто розуміти, що багато людей проводять екскурсії своїм знайомим – і в цьому немає нічого поганого. Але якщо це є джерелом доходу, то обов'язковою вимогою є оформлення підприємницької діяльності. Зараз в середньому година екскурсії Вінницею коштує близько 200-250 гривень.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Турист говорит экскурсовод -Расскажи интересное..Так и женщина когда встречает мужчину из сайта,то тоже говорит - Расскажи интересное ...))))
Через день эта женщина уже будет встречаться на другом свидании с соседом этого мужчины ), из соседнего подъезда). Ведь на сайте сидит вся Винница) . И женщина скажет ,да вот твой сосед такое говорил)))). Ну а если дело дрйжеь до секса , то и сосед узнает тоже многое )))).
Вообщем чем экскурсовод орош, так это говорить,говорить , и так далее.
.
ps. Более интересное я написал ранее , но 20 мин удалили , но ничего ,на фейсбуке скоро все прочитают .
Ну,звичайно,головне,щоб була "бомажка",а те що "екскурсовод "ні вуха ні рила",то вже не суттєво.
Что запустить инфу про нелегальный туризм в Виннице ? По всем соц сетям, и сделать отдельную страницу в фейсбуке под именем "Нелегальный туризм Винница"
-----------
А что там цензура? Я ведь имена не сказал, никого не оскорблял, ГДЕ СВОБОДА слова ? Эй там в 20 мин ? Вы не попутали берега?