«Зроблю все, щоб про наше місто знали у світі!» — Марафонець на протезі став Почесним у Хмільнику

«Зроблю все, щоб про наше місто знали у світі!» — Марафонець на протезі став Почесним у Хмільнику
Роман Кашпур каже, що відзнака земляків є найдорожчою серед тих, які він виборов у своєму житті, її вручив міський голова Хмільника Микола Юрчишин.
  • Роману Кашпуру земляки присвоїли звання Почесного громадянина Хмільника.
  • Як військовий відреагував на таку подію.

 

 «Зроблю все можливе, щоб про наше славетне місто, ще не один раз почула вся країна і світ! — написав у Фейсбуці Роман Кашпур. — Я сказав про це міському голові, а тепер скажу це громаді». І додав такі слова: «Служу українській нації!».

З допису відчувається, що пана Романа розчулила така подія. Незважаючи  на те, що нагород у своєму житті він здобув немало, ця особлива, бо вона від земляків, від тих, хто добре знає його, а він — їх.

«Величезна подяка всій громаді та мерії за таке високе визнання. Для мене це лиш зайвий привід продовжувати робити те що і так роблю, але тепер ще з більшою відповідальністю! Бо кожна нагорода та відзнака - це величезна відповідальність на плечі того, хто її носить!

Відео дня

Тому з честю, гідністю і відповідальністю продовжую рухатись далі до всіх вершин і робити все над можливе, щоб якнайшвидше настала Перемога і щоб якомога більше наших ветеранів поверталось до повноцінного життя».

Чоловік також висловив подяку своїм батькам, які дали життя, побратимам, які врятували його на війні. Особливу подяку адресував дружині і дітям, які підтримують його завжди і у всьому,  саме так написав він. Подякував за науку своїм учителям.

«Не підведу кожного і кожну з вас, — читаємо наприкінці допису Романа. —

Не зраджу присязі і святій клятві боротись за нашу неньку на всіх фронтах, всіма видимими і не видимими засобами та методами».

Він перший ветеран війни, який пробіг марафон на протезі

Роман Кашпур пішов на війну зі студентської лави. Добровільно приєднався до захисників країни. Ногу втратив внаслідок вибуху міни. Лікарям довелося ампутувати кінцівку.

Здавалося, на цьому активне життя мало б зупинитися. Втім, все сталося навпаки. Чоловік вирішив не здаватися. Спробував зайнятися бігом на протезі. Після багатьох тренувань прийняв для себе ще одне рішення, дуже непросте — пробігти на протезі марафон. Це відстань у понад 42 кілометри. Сталося це у Лондоні. Як йому вдалося здолати марафонську дистанцію, ми розповідали раніше в одній з публікацій Наш земляк став першим в історії ветераном війни з росією, який пробіг марафон на протезі.  

Після того Кашпур виходив на старти ще декількох марафонів: у Нью-Йорку, Вашингтоні, Токіо, здолав напівмарафон у Брюсселі, до того ж, уже два рази.

Такі забіги є благодійними. Під час них збирає кошти на протезування військових, які, як і він, втратили кінцівки.

Є ще один смисл у таких заходах. Роман каже, що він мотивує інших не здаватися. Особистим прикладом переконує, що знайти свою справу можна навіть тоді, коли, здавалося б, зробити це нереально.

Роман каже, де б не був, повсюди розповідає про рідний Хмільник. Хоче, аби більше людей за рубежем знали про його славетне місто.

Читайте також:

«Ми це зробили для наших Героїв»: з ініціативи вінничанки у Португалії створено центр для військових

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Валентина
    ❤️🫶
  • Yurа
    🫡

keyboard_arrow_up