Turkish City знову без води. Чому пів року люди не можуть укласти індивідуальні договори?

Turkish City знову без води. Чому пів року люди не можуть укласти індивідуальні договори?
  • У ЖК «Turkish City» продовжують відключати воду, щоб мешканці відмовились від заключення індивідуальних договорів з водоканалом.
  • Знову тиск на людей? Хто вимикає водопостачання? Скільки ще людям чекати на розв'язання цієї проблеми? Розповідаємо.

Ще восени редакція «20 хвилин» писала про проблеми з водою у житловому комплексі «Turkish City». Тоді мешканці двох будинків вийшли на протест, бо забудовник їх шантажує і вимагає укладання колективного договору з водоканалом. Перед тим, ще влітку 2023 року, водоканал вимикав водопостачання через борг забудовника. Після його погашення проблем не було. Однак з моменту повторного порушення питання про індивідуальні договори воду знову почали вимикати. Хто це робить та навіщо?

З чого усе почалося?

Житловий комплекс «Turkish City» складається з трьох будинків та комерційних приміщень, які вже декілька років здані в експлуатацію. Один будинок уклав колективний договір на водопостачання, а решта два на зборах вирішили укладати індивідуальні договори. Вони з відповідною заявою звернулися до водоканалу. Там їм пояснили, що мережі у власності забудовника, тож укласти договори мешканці зможуть лише після передачі труб на баланс водоканалу.

Варто нагадати, що раніше мешканцям будинків відключали воду через борг забудовника перед водоканалом. Тоді люди звернулися до представника ЖК, і борг був погашений. Більше відключень не відбувалося.

Відео дня

Однак на початку вересня мешканці «Turkish City» залишилися без води знову, причини не знали. Тоді відключення було здійснене забудовником. У розмові з представником «Turkish City» люди почули наступне: «Укладаєте колективний договір, і буде вам вода».

Така риторика багатьох обурила, тому вони вийшли того ж дня на протест, викликали поліцію, написали заяву, в результаті чого була відкрита кримінальна справа. Про це редакції розповіли голови ОСББ.

Що зараз відбувається?

Після того відключень майже не було, але в жовтні вони поновились. Про них водоканал або не повідомляв, або як останнього разу — за 10 хвилин.

— Так, щоб цілу добу без води, ми не були, але цілий день — так, — каже голова ОСББ будинку №3 Олена Стругова. — Проте проблема в тому, що тут всі родини з дітьми, вони ж повертаються додому, і банально руки не помити, а зараз ще й цей гепатит.

Тому Олена Стругова та голова ОСББ буднику №2 Євген Левченко вирішили відразу звернутися до національного регулятора та поліції, а також — за адвокатською підтримкою.

Як розповіли Євген та Олена, в жовтні цього року відбулося зібрання про укладання індивідуальних договорів. На ньому були присутні представники будинків, представник забудовника та виконувач обов'язків заступника начальника «Вінницяоблводоканал» Віталій Коваль. Там повідомили, що усі документи для передачі мереж, майже зібрані.

— Нам сказали, що там буквально ще одна довідка, це всього лише тиждень, то тоді Євгеній каже: «А навіщо тоді заключати цей колективний, якщо вже все готово? Йдемо на сесію і потім люди укладають індивідуальні договори», — пригадує Олена. — Віталій Коваль відповідає: «Ну так, тоді немає сенсу цих договорів». Але саме в цей період вони нас найжорстокіше шантажували й відключали.

Причиною, чому люди вже звертаються до різних служб, є і те, що вони бояться, аби після сесії їх знову не стали відмовляти від індивідуальних договорів. А перед розмовою з журналісткою «20 хвилин» до будинку приїхала людина, ніби з водоканалу, але ніяких доказів цьому не пред'явила.

— Прийшли, відфотографували й хотіли вручити акт самовільного підключення, — розповідає Євген.

Можливою причиною таких дій, як припускають голови ОСББ, є бажання залишити майбутні обов'язки водоканалу на голів будинків.

— Адже так, за боржників у разі укладання колективного договору відповідатимемо ми, і всі технічні проблеми також лягатимуть на наші плечі, — кажуть Євген та Олена.

Щодо позиції забудовника, то голови ОСББ відзначили: він не проти індивідуальних договорів, навіть просив допомоги у швидшому розв'язанні цієї проблеми. Однак не завжди вдавалося знайти порозуміння.

Що говорить забудовник?

У телефонній розмові з представником забудовника «Turkish City» журналістці підтвердили, що мешканці будинку 2 і 3 відмовилися від тимчасового колективного договору, який існує у будинку №1. І з боку забудовника всі вимоги для передачі мереж на баланс водоканалу вже виконані.

— Це було важко, і довго зібрати всі необхідні довідки, треба було пройти усі комісії, але зараз все передано на розгляд міської ради, тож людям потрібно лише дочекатися сесії, — пояснив представник забудовника на ім'я Вадим.

Він запевнив, що з їхнього боку воду мешканцям будинків не вимикають. Проблеми з відключенням, як пояснив чоловік, жителі мають вирішувати лише з водоканалом. ЖК виконав усі домовленості, які були.

Також редакція звернулися до «Вінницяоблводоканалу» за коментарем. Нам повідомили, що найближчим часом дадуть відповідь, але минуло вже кілька днів очкування. Щойно отримаємо пояснення водоканалу, додамо його до цього матеріалу.


Читайте також:

«Замовлень багато, а рук мало». У волонтерському центрі Вінниці плетуть сітки та кікімори

Що не так із інклюзивною освітою? Дізналися у засновниці організації «Сонячні діти Херсонщини»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up