Воєнний стан в Україні продовжили ще на 30 діб. Що потрібно знати? ОНОВЛЕНО

Воєнний стан в Україні продовжили ще на 30 діб. Що потрібно знати? ОНОВЛЕНО
  • Вчора, 14 березня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про продовження терміну дії воєнного стану в Україні ще на 30 діб, а речник парламенту Руслан Стефанчук підписав законопроект.
  • ОНОВЛЕНО: Рада продовжила воєнний стан в Україні з 26 березня 2022 року на 30 діб.

До Верховної Ради надійшов законопроєкт про затвердження президентського указу про продовження терміну дії воєнного стану в Україні. Про це повідомляється у Telegram-каналі Верховної Ради.

В указі сказано, що дію воєнного стану пропонується продовжити з 26 березня 2022 року ще на 30 діб, тобто майже до кінця квітня.

Як повідомляє мер Вінниці Сергій Моргунов, Рада продовжила воєнний стан з 26 березня ще на 30 діб.

Відео дня

Воєнним називають особливий правовий режим, що надає спеціальні повноваження держорганам влади для запобігання загрозі. Він передбачає тимчасове обмеження прав та свобод громадян, законних юридичних інтересів.

Що потрібно знати

Вимоги правового режиму, які можуть бути застосовані:

  • використання потужностей та трудові ресурси підприємств, установ та організацій усіх форм власності на потреби оборони, зміна режиму їхньої роботи, зміна виробничої діяльності, умов праці, згідно із законодавством про працю.
  • введення комендантської години.
  • встановлення особливого режиму в'їзд/виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, руху транспорту.
  • перевірку документів у громадян, а у разі потреби - огляд речей, транспорту, багажу та вантажів, службових приміщень, житла, за винятком обмежень, передбачених Конституцією.
  • заборона мирних зборів, мітингів, ходи і демонстрацій, різних масових заходів.
  • обмеження вільного пересування.
  • обмеження права власності через примусове відчуження майна у громадян та підприємств на оборонні потреби (передбачена за це компенсація та повернення майна).
  • обмеження трудових прав через запровадження трудової повинності, проте передбачаються: соцзахист, право на відпочинок, мінімальна зарплатня.

В час воєнного стану не можуть обмежуватися фундаментальні права людини: право на життя, повагу до гідності, свободу, особисту недоторканність, на рівність перед законом, на житло.

При цьому забороняється проведення виборів, референдумів, страйків; внесення змін у Конституцію.

За невиконання даних вимог передбачається відповідальність.

Дивіться сюжет з прогнозом завершення війни в Україні від Олексія Арестовича:

Коментар Сергія Борзова

Правовий режим воєнного стану потрібен, щоб держава могла повноцінно захищатись. Для цивільних людей — обовʼязково мати із собою документи, бути уважними до офіційної інформації, бути готовими за потреби допомагати військовим, поліцейським, рятувальникам.

«Воєнний стан передбачає можливість використовувати майно і територію підприємств, громадян, якщо це потрібно для оборони. Також можливе спрямування роботи цивільних обʼєктів для потреб оборони. Але поки цього не відбувається, усім підприємствам та організаціям варто продовжувати працювати заради українців, дбати про своїх працівників, здійснювати забезпечення суспільних потреб у товарах і послугах», — зауважив Голова ОДА Сергій Борзов.

  • Верховна Рада підтримала рішення про введення воєнного стану конституційною більшістю — усі проукраїнські сили обʼєднані. Депутати в Києві, працюватимуть так, як потрібно.
  • Президент і всі керівники держави, військове командування виконують свої завдання. Президент віддав наказ наносити максимальний урон ворогу. Росія має перші показові втрати — рішення Путіна про вторгення принесе його державі тільки біль і проблеми. Президент контактує з представниками провідних держав — ми маємо максимальну підтримку.
  • Це замах на нашу державність і незалежність. Але з нами правда, і своєї свободи ми не віддамо. Це війна проти нашого народу, нашого характеру і нашого майбутнього.
  • Росія наносить удари по військовій та стратегічно важливій інфраструктурі по всій країні. Порушені кордони — з півночі, сходу, а також і адміністративна межа з Кримом. Збройні Сили України наносять удари у відповідь, ворог має втрати.

«Ситуація тяжка, але її треба сприймати спокійно. Базова мета Росії  це дестабілізація нашої держави, руйнація інституцій та паніка в суспільстві. Знаходитись в аеропортах і на інших обʼєктах інфраструктури, які мають стратегічне значення, небезпечно. Тому для цивільних людей правильно зараз залишатись в рамках свого звичайного життя, допомагати рідним, близьким, колу друзів.

Кожен, хто може допомогти обороні і має бойовий досвід, має негайно зʼявитись у відповідні центри комплектації Збройних Сил України. Територіальна оборона виконувати завдання згідно з командами. Слідкуйте за офіційною інформацією.

Ми на своїй землі, правда  за нами. Світ повинен відреагувати максимально жорстко на те, що відбувається. Президент і всі наші дипломати зараз забезпечують відповідну комунікацію з партнерами», — підкреслив Сергій Борзов.

 

Читайте також:

Дев'ятнадцята ніч війни: про найголовніше у Вінниці та області (ХРОНІКА)

Ситуація у місті та області контрольована. До поліції надійшло 1082 повідомлення

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Елена Свичкар

    Задохнуть с голода
  • Ольга Олищук

    Достали
  • Galina Sergienko

    Як можна щось передбачити...?
    Рашисти вже не хочуть воювати.
    А сірійці не на стількі тупі,щоб зробити собі харакирі...
  • Новини Вінниці на 20хвилин

    ❗️ Коротко про головне — долучайся до нашого Telegram-каналу: https://t.me/vn20minut

keyboard_arrow_up